2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281

Lotus merhaba canım ne gibi tedavi verdi doktor şuan bizde de var bu durum nezle akıntı yok fkt balgam var öksürüyor hafifde ishal bu sabahda zorunlu aşısı var geçen haftalarda da antibiyotik aldık diye gitmedim son hakkımız bu 1 saat içinde olmamız lazım verem zature aşısı ne yapacağımı şaşırdım öncesinde doktoruna da gidemiyorum doktor akşamcı çalışıyormus aşı vurunsak öksürükle sıkıntı olur mu acaba off npsam bilemedim

Aynı durumdayız büyük oğlum geceleri babayı aldı benden

Reactions: The
Bizde bu sabah aşı olduk ve doktor kontrolüne gittik aşı güzel geçti çabucak halloldu ama doktor benim moralimi çok bozdu neymiş bebeğim 33 günlük hala sapsarıymış portakal gibiymiş rengi getirmemişim tahlil yaptırmak gerekirmiş eşimde doktorun yanında bizde sarılık genetik ailede var ded doktor bak bir de ailede var diyorsunuz çok sorumsuzsunuz dedi öyle canım sıkıldı ki tamam doktor hanım kan veririz dedim bir sürü sebep saydı karından ultrason kalça usg istedi yaptırdık çok şükür temiz geldi ikisi de. Kan tahlili de verdik sonuçlar için gidicez ama ben dayanamadım enabızdan baktım sarılık değeri 9.5 gelmiş gerçekten yüksek çok üzgünüm birde muayene ederken sağ kolunda güçsüzlük var dedi çapa da EMG randevusu alın dedi bir sürü kötü şey saydı bilmiyorum canım çok sıkkın inşallah herşey yoluna girer

geçmiş olsun canım sorumsuzluk değil de yoruluyoruz biz de onlar gibi adapte olmaya anlamaya çalısıyoruz algılarım resmen bozuldu biri bisey deyince anlamıyorum hiç sarılık düzelir inşallah kolunda da bisey çıkmaz ❤

Gazlı bebeler kulübüne bende çok hoşgeldim dün huniyi resmen çift taktım, iki gecedir aynı saatlerde ağlama krizi oluyor sanırım kolik olma yolunda koşar adımlarla atlasla ilerliyoruz ve asla sakinleşmiyor aşırı sinirli inatçı oluyor

KeriminHilali canım önce ne biçim doktormuş salak saçma konuşmuş ben sarılık konusunda resmen uzmanlaştım 1)33 günlük bebeğin sarılığın 9 olması birsey ifade etmez için rahat olsun, 9 değerle bebek sapsarı olmaz. 2) kolunu nasıl anlamış daha küçücük bebekler size sorumsuz diyeceğine önce yeni bir anneye nasıl davranılır onu öğrensin bazı doktorlara gerçekten ünide insanlık dersi vermeli kafana sarılığı sakın takma bazı bebeklerde yavaş düşüyor bizimde öyle mesela

canım peynir süt yoğurt kaşar gibi süt ürünlerini kestim biz de düzeldi gibi kahve çay yok tavsiye ederim dene sende mutlaka

9.5 değerle çocuk nasıl sapsarı acaba? bizim de uzayan sarılığımız var ve arefe günü 8.40 çıktı. Dr önemsemeyin dedi ki zaten artık risk kalktı.
Hiç sıkmayın canınızı, terbiyesizlik yapmış başka bir şey değil

merhaba canım, ishal için biogia damla başladık sadece, o bağırsakları düzenleyen bir probiyotik bizde hemen etki etti. Ama ben karnını, ayaklarını hep sıcak tuttum ve bol bol emzirdim. Doktor günde 10 tane kaka dışkısı olmadığı sürece korkmayın dedi, 10a yakın olursa (sadece kaka) o zaman hemen getirin dedi.
Haricinde sürekli burun temizledim, buhar verdim ciğere inmesin diye. Bizim kan tahlillerinde enfeksiyon çıkmadığı için antibiyotik ya da başka ilaç kullanmadık. O önemli tahlillerde ne çıktığı

canım peynir süt yoğurt kaşar gibi süt ürünlerini kestim biz de düzeldi gibi kahve çay yok tavsiye ederim dene sende mutlaka
Kuzum peki mama olarak ne kullanıyorsun, sen emzirmeye devam dimi canım. Çay kahvede içmesem sanırım ayakta duracak halim kalmayacak, dün yorgunluktan ağlayacaktım o derece oldum.

Benim bebeğiminde uzun sürdü kan verdık anne sütü sarılıpı dedı doktor uzayan sarılık dıye gecıyomuş bazı bebeklerde oluyormus arastır istersen ama zararı yokmuş simdi duzeldı benim bebegimde 1 ay kadar sarıydı ne olur ne olmaz bı test yaptırr istersen

Ayyh çok zor çok. Her sabah çığlıkla uyanır mı bir çocuk yahu.

Kuzum benim kızım 35 günlük oldu bugün. 18 gündür sadece 5 defa kaka yaptı. Doktor fitil vermişti . Bu 5 kakanın 5 ini fitille yaptı bu zeytin yağı kulak çubuğunu dene diye doktor bana kendisi dedi fitilden önce onu dene diye.yani yanlış bişey değil yaptığın bazı doktorlar kendisi öneriyor. Ben yaptım bikaç kere kızım kaka yapamadı zeytinyğıyla. Ben mi beceremedim anlamadım. Çok az içine de sokar gibi yaptım yine olmadı . Çok zorluyor bu kaka işi kızımı. Resmen acı çekiyor uykuda bile ıkınıp duruyor yapamıyor. Son çare fitil koyuyorum ona da alışacak diye korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…