2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Ay kızlar öncelikle herkesin Ramazan bayramı mübarek olsun , ailenizle sağlıklı mutlu huzurlu nice bayramlara inşallah minnoşlarımızında çok şükür ilk bayramları heyecanlıydım bugün nedense

Ben regli oldum bugün ay çok komikti önce benim annemlere kahvaltıya gittik oradan kv lere kahveye gittik tam kahve yapıyordum baktım alttan bir şeyler akıyorrr eşime dedim koşşş bebeleri annenlere bırakıp markete uçalım hemen gittik ped aldım Tabiki yanımda da tok altımda günlük ped tutuyor doldu dolacak ay komedi kv meraklı melahat ne oldu ne oldu diyor zıkkım oldu pedi gösterdim aaa emzirmiyor musun diyor ay ne alaka nerden anladıysa ailelere sürümün kesildiğini söylemedim söylemeyi düşünmüyoruz eşimle ortak kararımız. Hayır emziriyorum ne alaka dedim. Eşimde demek ki karım o kadar sağlıklı bak hemen vücudu düzene girdi diyor annesine ona da dedim ne alaka laf söylicem diye saçmalama dedim neyse regli olmayı özlememişim 2 ay 1 oldu saha doğum yapalı hemen kapıda bekliyormuş resmen. Dedim ama ben yumurtlama akıntım geldi kızlar regli olacağım dedim dedim dediğim başıma geldi kısacası karnım aşırı ağrıdı bugün

Ya o temizlemeyi yapamıyorum kuzum çok korkuyorum nedense ne yapacağım aspiratör ile temizliyorum ama yıkamayı yapamıyorum,
Tercih meselesi canım tabi yap demiyorum sen ve benim nasıl rahat ediyorsan banyodan sonra aspiratörle çek belki sıcak suyla yumuşar burnu daha rahat gelir

nefesi tıkanıyor çok akıntı var.
göğüse inmemesi
İşte bizimde temzileemdiğimde nefesi tıkanıyor o yüzden serumla yıkıyorum ama çok az serum sıkıyorum ben öyle şırıngalar dolusu değil. 1.5 cc o da zaten daha sıkarken akıp gidiyor yarısı yavaş sıktığım için göğüse inmesi daha tehlikeli doktor akciğere inerse onun geri dönüşü çok zor olur demişti

Burnu dolmuştur canım

Canım burundakiler mi akçigere iniyor peki

Canım burundakiler mi akçigere iniyor peki
Evet canım yani çok dolarsa akciğere iniyor bebekler ağızdan nefes almıyor ilk 3 ay o yüzden sadece burundan nefes aldığı için burun yolu da akciğere bağlı bronşlarına o yüzden korkuyorum bende ama benim bir kızım diğerinden daha sümüklü yani temzilemediğim bir gün bile olsa hemen hırıltı yavaşlıyor tıkanıyor gece ama sarı renk değil yani hasta değil şükür beyaz şeffaf sümükleri ama diğer kızımın temizlemesem de sorun olmuyor o rahat çok sümüğü olmuyor

Duphaloc bende de var ama emzirmede sıkıntı olmazmı

Niqu canım sende elele Madre anne yanı beşik vardı onun sallanma özelliğini kullanıyor musun ben daha hiç kullanmadım kullansam mı acaba diyorum? Bazen gece minik mırıldanıyorlar kucağıma alıp yatağa geri koyuyorum öyle anlarda sallasam yatağı daha mı iyi olur ki acaba çünkü ana kucağını sallanmasını çok seviyorlar hemen uykuya dalıyorlar beşiği de öyle mi kullansam ki?

Diğer kızlar siz ne diyorsunuz ? Beşiğin sallanması iyi mi kötü mü? Bebekte alışkanlık yapar mı? Bizimkiler sallanmaya alışık değil sallanarak uyutmuyorum. Sizce beşiğin sallanma ayaklarını açsam mı gece küçük ağlama anları için uykuya tekrar geçmeleri için ya da ben mama hazırlarken ağlamamaları için?

Kuzum ben onu sallamasam uyumazkitabi ilk günden kullanıyorum bakıyorum uyanmak istiyor hemen sallıyorum tabi bazen işe yaramıyoralışkanlık yapmadı bizde her yerde uyuyor

Kuzum ben onu sallamasam uyumazkitabi ilk günden kullanıyorum bakıyorum uyanmak istiyor hemen sallıyorum tabi bazen işe yaramıyoralışkanlık yapmadı bizde her yerde uyuyor
Bende kullansam işe yarar mı ki acaba bilemedim yarar da besledikten sonra sallanmak onları kusturur mu ki bir de benimkiler çok ayaklarını tepiyor vuruyor öyle yaptıkça beşik sallanır rahatsız olurlar mı ki ay bilemedim en ufak dokunmada sallanıyor seninkide öyle demi

Benimkide öyle..besledikten hemen sonra zaten yatırmıyorum gazını çıkartıyorum sonra yatırıyorum kusma sallamadan olmuyor bizde emzikte yok sallamasam çok zor olur bana..sende kuzum ikiz olduğu için ikisini bir yatırıyorsun sanırım ayaklarını ondan tepiyorlar benimkine yatak büyük bile

Ben sallamıycam diye karar aldım kucakta da sallamıyorum ama büyük konuşmayım. Tercih etmem çok çok zorda kalırsam sallarım belki kriz anlarında. Alışkanlık yapan bebekleri çok gördüm şiddeti artırıyor anne babalar mecbur kaldıkça sonunda neredeyse hamakta yatıyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…