2024 Lgs Anneleri

Sonuçları öğrendik, tercihler için liselerin yüzdelik dilimlerini açıklamasını bekleyeceğiz değil mi? Bugün içerisinde açıklanacak mı?
2023 e göre değil mi yüzdelikler
Ben öyle tercih yapacağız diye biliyorum
Sizin yüzdelik kaç
İstanbulu tercih edeceksınız dimi

%1.07
Bende tam emin olamadım. Yorumlardan dolayı da kafam karıştı. Okulların yüzdelik dilimlerini bilmeden neye göre tercih yapacağız
Ben şimdi bi liste oluşturacağım geçen senenin puanlarına göre
Sonra okul müdürüne gideceğim
Onunla da listenın üzerinden geçeriz herhalde

Tercih edeceğimiz okulların bir kaçını gezmiştik

Hafta sonu da bir kaç tanesı var aklımda

Size de yazarım okul müdürü ile konuşunca

Teşekkür ederim sizin çocukta girdi mi öğretmen olaral mı sordunuz☺️

İstediği liseler olmuyor ama artık çevremizden iyi bir fen lisesi olur herhalde
Benim de kızım girdi sınava bu yıl ama maalesef lgs sonuçları normalde yaptığı deneme sonuçlarının altında kaldı sınav psikolojisinin etkisiyle. Hedeflediğimizin altında geldi sonucu, yüzde 3’lük dilimdeyiz.

Benim de kızım girdi sınava bu yıl ama maalesef lgs sonuçları normalde yaptığı deneme sonuçlarının altında kaldı sınav psikolojisinin etkisiyle. Hedeflediğimizin altında geldi sonucu, yüzde 3’lük dilimdeyiz.
Çocuklar denemelerının hep altı sonuç çıkardılar

300 e yakın birinci olabılır
Yüzdelikleri çok etkiliyor birinci sayıları
2022-2023 arası bir sınavmış tam ortası gibi hatta🤦‍♀️
Zor denildi demek ki sadece bizim çocuklara zor gelmiş🤷‍♀️
Haklarında hayırlısı olsun

Çocuklar denemelerının hep altı sonuç çıkardılar

300 e yakın birinci olabılır
Yüzdelikleri çok etkiliyor birinci sayıları
2022-2023 arası bir sınavmış tam ortası gibi hatta🤦‍♀️
Zor denildi demek ki sadece bizim çocuklara zor gelmiş🤷‍♀️
Haklarında hayırlısı olsun
İşte her çocuğun stres yönetimi, sınav anı psikolojisi, soğukkanlılığı vs bir olmuyor ne yazık ki. Sağlık olsun, bundan sonrasına bakacağız artık🙏🏻

%1.07
Bende tam emin olamadım. Yorumlardan dolayı da kafam karıştı. Okulların yüzdelik dilimlerini bilmeden neye göre tercih yapacağız
Geçen sene ile aynıdır çok değişmiyor tercih edilmeyip kontenjan açığı olursa daha düştükten öğrenci alıyorlar hayırlısı olsun inşallah

Merhabalar lgs 2025 icin tempolu calişmaya başladik aranizda doping hafiza ile ilgili tecrubesi bilgisi olan varmi alma aşamasindayiz ama emin degilim olumlu yorumlarda var olumsuzda deneyimi olanlar yazabilirmi

Merhabalar lgs 2025 icin tempolu calişmaya başladik aranizda doping hafiza ile ilgili tecrubesi bilgisi olan varmi alma aşamasindayiz ama emin degilim olumlu yorumlarda var olumsuzda deneyimi olanlar yazabilirmi
Merhabalar, biz kullanmıştık ama dershane ve okul arasında çok zaman ayıramadık. Oğlum konuları okul ve dershanede öğrendiği için konu anlatımlarından ziyade soruları çözdü. Çok fazla yanlış soru vardı, sisteme geri dönüşte yapıyorduk ve 1-2 gün sonra sorulardaki yanlışlığı değiştireceklerini haber veriyorlardı. Bir de özellikle Türkçe dersi için yapamadığımız soruların çözüm video’larını açtığımızda , örneğin sorunun cevabı A şıkkıysa açıklayıcı öğretmen soruyu okuyup cevap A şıkkıdır diyip bırakıyordu ama diğer şıkların neden olmadığına dair bir izahat vermiyordu. Bizim olumsuz eleştirilerimiz bu yönde . Ama ders programı oluşturma, çalışma şevki yaratma, özellikle ikinci dönem başlayan lgs denemeleri konusunda başarılı bulduk. Seneler içinde gelişerek çok daha faydalı hale geleceğine inanıyorum çünkü alt yapı olarak kullanışlı. Bir de benim kişisel fikrim, okulda, dershane de, eğitim platformları da, özel öğretmenler de hiç biri beklentinizin %100’ünü karşılamayacak, biz de birinin eksiğini diğeriyle tamamlamaya çalıştık

Nasıl bi okul peki?
Bir yanlışı vardı sadece. O da matematikten. Dikkatsizlikten kaçırmış. Herkesin yaptığı basit bir soruymuş. Boşu yok.
Okulu çok araştırdık. Diğer liselerde olan durum genelde öğrenciler yurtdışı hedeflediği için yabancı diller üzerinde çok duruluyormuş. Ama burada yks başarısı çok önemli. Zaten yks de okul ortalaması anlamında Türkiye birincisi bir okul. Mezunlara baktık gerçekten Türkiye'nin en iyi ünilerinde en iyi bölümlere yerleşmişler.

X