Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Aşamada girdim orta zorluktaydı ama atama için yetmeyecek gibi 75 falan gelir yani nasıl olur süreç değişiklik olur mu bilemeyiz

Kuzum çok yorgunum ya

Aşamada girdim orta zorluktaydı ama atama için yetmeyecek gibi 75 falan gelir yani nasıl olur süreç değişiklik olur mu bilemeyiz
Bende alan yok canım, kuru gkgy puanına mecburum.o yüzden işim çok daha zor. Ama sende alan ve eğitimin illa katkısı olur. İnsanlar o yüzden en çok alana asılıyor.

Bende alan yok canım, kuru gkgy puanına mecburum.o yüzden işim çok daha zor. Ama sende alan ve eğitimin illa katkısı olur. İnsanlar o yüzden en çok alana asılıyor.
Doğru ama alanda zor malesef yani KPSS çoğu kişinin nerdeyse yarısının kötü geçmiş en azından bizim gibi orta seviyeler sıralamada üstlere çıkarsa belki bir yerlere girmeye şansımız olur bu sene zordu çünkü 75 alsa sevinir bence insanlar

Ben sevinmeyecegim,allahim sen koru görmek bile istemiyorum

Açıklanınca mesaj gelecek arkadaşlardan, sıkışıp kalacağım kalbim dayanmaz offf kesin olmadı yine 73 alicam
Yok canım ya deme öyle dur bakalım sen kendini ne zaman rahat sakin hissedersen o zaman bak ve inşallah 80 lerde puan almışsındır millette niye kaç aldın baktın mı diye darlarsa anlamam

Cansın, biliyorsun dimi
Sende öylesin o yüzden cuma günü sonuç ne olursa olsun asla ama asla sıkma canını
Biz elimizden geleni yaptık benim sana önerim açıktan ikinci bir bölüm okuman önü açık ataması yüksek bir lisans bölümü okumanı tavsiye ederim inanki zor değil ben ilahiyat okuyorum 3 sene de atamalar ne olur bilmiyorum ilk dönem 6 dersi geçip 3 derste kaldım işe gittiğim için bakamadım doğru dürüst harıl harıl çalışmaya kendini yormaya gerek yok zaten çan var bazen ders geçme ortalaması çok düşük olup o dersten cb alarak geçiyorsun:) ikinci dönem kpss olduğu için giremedim sınavlara ama dediğim gibi zor değil sınavlar hatta inan sınavlara gitmek eğlenceli oluyor ben sevdim tek maliyeti yüksek harç parası falan o canımı sıkıyor 1500 mü neydi yaz okulu dersleri de pahalı geldi eğer yaz okulunda üstten ders alma durumu varsa öyle yapıp 3 sene gibi bitirmeyi düşünüyorum
Canım atamanın okumanın yaşı yok biliyorum belli yaştan sonra zor geliyor ama senin ve benim bölümün atama puanı yüksek illa ki 20 matematik neti istiyor atanmak için matematiğimiz iyi değil maalesef zaten Türkçeyi de artık anlamsız ve zor soruyorlar o yüzden şansımı ikinci bölümden yana kullanacağım
Mühendis ile matematik öğretmeni tanıdığım açıktan işletme okuyarak atandılar alanları bayağı yüksek kapattığı için ikinci üniversite okumaya karar verdiler ki inan çoğu kişi artık böyle yapıyor ben de örgün işletme mezunuyum ama 80 lerde puan alamıyorum genel kültürü yapsam bile genel yetenekte iyi yapmayınca güzel puan gelmiyor
Birde zaten 3 sene tasarrufa gittiler her sene 15 bine yakın ilana çıkan adalet bakanlığı bu yıl ilana çıkmadı umudum oydu o kadar ortam belirsiz ki bu cuma günü sonuçlar açıklanınca bakmayı düşünmüyorum bile hatalı sorular varsa sınav sonucu sonrası açıklanacakmış hatalı soru varsa puanlamayı olumlu mu olumsuz mu nasıl etkiledi nasıl sonuçlar gelecek ne biliyim ya yapacakları bir sınav onu bile doğru dürüst yapamıyorlar biz matematiği iyi olmayanların umudu Türkçe onu bile anlamsız zor soruyorlar eee biz nasıl bu genel yetenekte iyi net çıkaracağız doğrudur diye işaretlediğim sorular yanlış hocalar öznur hoca aker hoca öğrencinin doğru diye işaretlediği cevapları doğru kabul ediyor ösym kafasına göre başka bir şıkkı doğru kabul etmiş
Sana başka önerim özel eğitim kursalar oluyor MEB onaylı öyle bir kursa gidip belge al bir tanıdığım özel eğitim öğretmenliği kursuna gidip belge alıp ücretli öğretmenlik yapmaya başladı o da sosyoloji mezunu böyle bir şey de yapabilirsin
Ama dediğim gibi inşallah cuma günü güzel bir puan alırsın alırız bir atamaya yerleşiriz
Hiç belli olmaz tıbbi sekreterlikte alım olmuyordu doktorlar ayaklanmış o sene 30 bin alıma çıkıldı 65 alan atandı belki aile bakanlığı sosyolog alımına çıkar biraz da bu işler nasip işi
Canını hiç sıkma ama dediğim gibi ikinci üniversite fikrini düşün

Canım ne güzel yazmışsın, severek okudum ben her yıl ikinci üniversite düşünüp sonra vazgeçiyorum. Çünkü gözümde çok büyüyor. Harç parası, ders çalışma, üç yada dört yıl, yılda dört defa sınava gitme o kadar zor geliyor ki malum yasimda artık 20 lerde değil kırka yakin o yüzden çok yorulduğumu hissediyorum. Olacağını bilsem kesinlikle başlardım ama o da muamma. Ben birsey e başlayınca cok bel bağlıyorum, sonrada cakilisim çok feci oluyor. Hep şey düşündüm, dört yıl okul okuyacağıma; dört yıl kpss çalışırım ama o da işe yaramiyormus ki evdeki hesap çarşıya asla uymuyor. Sonuçlar ne olacak, alım olacak mı, yine boş bir bekleyis içinde miyim ? Kafamda hep kurup duruyorum. Nasıl yapsam ,ne yapsam da nasıl olsa dolu almıyor,boş dolmuyor sahi biz napicaz yaa bu saatten sonra ne okunur ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…