Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Gitmeden Bugünü mu paylaşayım;😁
📌 Osmanlı Dönemi Yükselme ( konu&soru)
📌 İlk Türk İslam Devletleri ( konu & soru)
📌 Türkçe 50 paragraf soru
📌 Sayı Kesir Problemleri ( 5 soru)
📌 Yaş problemleri ( 5 soru)
📌 Karışım problemleri ( 5 soru)
📌 Köklü sayılar ( 10 soru)

Gitmeden Bugünü mu paylaşayım;😁
📌 Osmanlı Dönemi Yükselme ( konu&soru)
📌 İlk Türk İslam Devletleri ( konu & soru)
📌 Türkçe 50 paragraf soru
📌 Sayı Kesir Problemleri ( 5 soru)
📌 Yaş problemleri ( 5 soru)
📌 Karışım problemleri ( 5 soru)
📌 Köklü sayılar ( 10 soru)
Harika program💪

Ya kızlar size bir şey sorucam 🙈
Eki Görüntüle 3019574

Burada notumun üzerinde turuncu ile çerçevelediğim soruda sancak beylerinin atanabileceği şehirlerle ilgili bir soru var. Ancak notumda görüyorsunuz şehzade başlığı altında birsürü şehir var ama orada soruda bulunan Halep yazmıyor. İşte eğer bu soru bu konunun bu kısmına aitse şehirlere Halep i de mi eklese bilemedim. Ya birde bu şehzade ile sancak beyi aynı şey midir? Ya bu sancak beyi nedir? Ayy bu sözel beni çok geriyor daha hangi soru nereye ait onu bile bir türlü bulamıyorum başım dönüyor sayısalın gözünü sevem bu nedir nolursunuz bi el atın 😂
Ayy ben buralari yine unutmusum bi tekrar ediyim:KK17:
Ya ben daha yeni tarih genel tekrar yapmadim mi cildiriciim :KK70: :KK70:

Evet sancak beyi ve şehzade aynı bu yüzden sehzade sancagi deniyor. Birde benim ramazan hocadan çıkardığım notlarımda halep yok, tek farklı yer olarak kırım var. Diğerleri zaten hep bilindik manisa kütahya vs canım
Çok sağol canım. Evet bu notlarda Ramazan hocanın ama soru tam buraya ait değil mi ondan mı notlarda Halep yok diye bi kaldım ancak dediğine göre buraya ait ve sorunun doğru cevabına göre Halep de var şehirler arasında bu yüzdende şaşırdım. Ancak anladığım kadarıyla soruyu zor sorucaz diye sapıtmışlar 3 benim gibilerde bu ney bu ney diye kalıyor 😂😂. Neyse teşekkür ederim canım kafamdaki karmaşa biraz gitmiş oldu 🤗😘

Aynen aynen gercekten tarih zamanla oturan bi ders 😊
Vatandaslik peki? Onu nasil oturtcaz ya sanki biraz fazla ihmal ediyorum hafife aliyorum gibi geliyo. Ezberlemek mi vatandasligin püf noktasi sence🤔
Benim bölümden dolayı o kısma calismicam soru üzerinden gidicem..ama video izleyerek halledersin zor bı ders degil

Şöyle söyleyeyim Sancakbeyi'nin yöneticisi Sancak Beyi diye bı görevlidir...III. Mehmet'e kadar bu görevi Şehzadeler, Lala adı verilen eğitmenlerin gözetiminde yapıyordu..III. Mehmet yasak getirince artık sancak yönetimine Sancak Beyi adı verilen vekiller atandı..Halep değilde, Kırım var.. Soruyu çözerken kimin dönemine denk geldiğine dikkat edersen yaparsın 😊
Çok güzel kitap gibi muhteşem bir açıklama ama şimdide şunu anlamadım 😂😂 nasıl kimin dönemini bilirsek çözeriz yani herkesin dönemine göre şehirler değişiyor mu 🥴 bu soruda dönem vs vermemişde. Birde dönemli değişen yokda salyaneli salyanesiz görevlendirme vardı onda şehirler farklı oluyordu onu ayırıyorum onda sıkıntı yok. Bu soru tabi oranın konu şeysinede ait olabilir bunuda bilmiyorum 😂.
Canım teşekkür ediyorum güzel açıklaman için 🙈🤗

Çok güzel kitap gibi muhteşem bir açıklama ama şimdide şunu anlamadım 😂😂 nasıl kimin dönemini bilirsek çözeriz yani herkesin dönemine göre şehirler değişiyor mu 🥴 bu soruda dönem vs vermemişde. Birde dönemli değişen yokda salyaneli salyanesiz görevlendirme vardı onda şehirler farklı oluyordu onu ayırıyorum onda sıkıntı yok. Bu soru tabi oranın konu şeysinede ait olabilir bunuda bilmiyorum 😂.
Canım teşekkür ediyorum güzel açıklaman için 🙈🤗
Beynim yandi teşekkürler🙋🏼‍♀️

:KK70: :KK70:
Bu aralar pek hassas zaten yanmaya müsait :KK70:

X