Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Arkadaslar merhaba bundan bilgisi olan var mı acaba katılan ya da arkadası katılan?
Şimdiden teşekkürler

Eklentiler

• IMG_20220304_160415.jpg
    IMG_20220304_160415.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 24
Sart yok hocam ucret veriyorsunuz işte sadece

Haklısınız hocam görünce sormak istedim acıkcası belki bilen varsa diye..
Yok ya 4 ayda çok rahat biter inanırım evdede sıkı çalışmayla 2 ayda biter Gy gk kamp gibi biseydir bu

kizlar bir sey sormak istiyorum. Kpss B puaniyla normal memurluklara da atanabilir miyiz? Bi de onlardan alim oluyor mu? Sinav ve atamalar hakkinda pek bilgim yok kusura bakmayin ondan soruyorum

Diğer kısımlar iyiydi canım gkde tarihi ful yapmıştım gerçi coğrafyadan 5yanlış vardı 😄 vatandaşlık ve güncel kısım nasıldı hatırlamıyorum ama fazla değildi. Eğitim 55 civarıydı galiba. Alanım iyiydi. Zaten en fazla katkısı olan alan öyle gelmişti ama atanamadık 😄
Hayırlısı olsun canım ya inşallah bu yıl hepsini dengeli bir şekilde yapar ve atanırsın. Çünkü öyle oluyor bi yıl eğitim iyi oluyor diğer yıl gkgy derken her yıl bir kısım toparlanmış oluyor. Böylece inşallah bu yıl hepsini toparladığın o yıl olsun inşallah 😊 ❤️

Canim malesef çalışmakla iyi puan almak doğru orantılı değil, hatta benim denemelerim de orantılı gelmedi, bu yüzden ne uzun saatler çalışmak motive ediyor beni, ne de denemeler.

Bu benim 5. Sınava hazirlanisim, sınav 2 senedir olunca 10 senedir bu girdabın içindeyim. İnan ne evliligimden birşey anladım, ne hamileliğimden, ne çocuktan. Hep birşeylwr yetiştirip ders çalışmaya zaman ayırma telaşıyla geçti bu senelerim.

Sende yazmışın çocuktan dolayı arkadaşları la bile görüşemediğini, o kadar iyi anlıyorum ki seni.

Ben kızımı 18 aylıkken kreşe verdim 3 aylığına, bunun vicdan azabıyla oturup ders çalışmaya çalışıyordum.
Sonra 3 yaşındayken 9 ay kreşe gitti yine ben ders çalışayım diye, yine yine olmadı.

5 yaşında da gitti ben ders çalışayım diye

Olmadı olmadı olmadı.....

Ben bir iste çalışmama rağmen kızım kreşlerde büyüdü ben ders çalışayım diye, bunun vicdan azabını o kadar yaşıyorum ki.

Eşime de aynı şekilde, evde hep kurulu bir masa, hep ders çalışma havası, hep bir işler yarım bu yuzden, kaç sene kreş parası ödedi adam, hele kitap parası hala odemeye devam ediyor .....
Canım benim seni senin kadar iyi anlayamam elbette ama bu yaşadığın hiç kolay değil evet katılıyorum. Eşinde ne güzel hep destek olmuş ki herkes böyle olmalı aslında. Bu 10 yılda belkide en düşük puanları şu son 2-3 yıldır görmeye başladık öyle değil mi? Yani canım önceden yetmeyen puanın bu yıl rahatlıkla yetebilir. Biliyorum olumsuzlukların içinde olumlu olan bu kısma odaklanmak zor ama inan bu kısma odaklanırsan bende senin bu yıl yapabileceğine ve bu zinciri kırabileceğine inanıyorum. Bu yüzden lütfen bu son gücünü sonuna kadar harca bu yıl olacak inşallah. Olmazsa kısmını hiç sorma ve düşünme lütfen onun zamanı şimdi değil. Olmazsa kısmını sınavdan sonra bol bol düşünürsün senin şu anda odaklanman gereken atanmandır. İnşallah olacak canım benim Allahım hayırlısıyla emeklerinin karşılığını versin

Canım yoldaşlarım yazdıklarınızı okudum. Bu yaşadığımız zorluklar geçecek inşallah, atandıktan sonra yapamadığımız her şeyi yapacağız. Bir video gördüm youtubeda , reklam için değil yanlış anlamayın kızlar ben de yeni keşfettim. Faydalı olacağını düşündüğümden bırakıyorum.

Balsın Senoşum sağol 😍❤️

kizlar bir sey sormak istiyorum. Kpss B puaniyla normal memurluklara da atanabilir miyiz? Bi de onlardan alim oluyor mu? Sinav ve atamalar hakkinda pek bilgim yok kusura bakmayin ondan soruyorum
Hangi grup nedir o karmaşayı bende hala çözemedim ancak gardiyan alımı var şu sıra adalet bakanlığının başvurusuda 17 Mart da sona erecek bilgin olsun hatta sadece buda değil 3-4 tane ilan vardı işte önlisans lisans vs mezunları için.

Ya kızlar size bir şey sorucam 🙈
IMG_20220305_004557.jpg

Burada notumun üzerinde turuncu ile çerçevelediğim soruda sancak beylerinin atanabileceği şehirlerle ilgili bir soru var. Ancak notumda görüyorsunuz şehzade başlığı altında birsürü şehir var ama orada soruda bulunan Halep yazmıyor. İşte eğer bu soru bu konunun bu kısmına aitse şehirlere Halep i de mi eklese bilemedim. Ya birde bu şehzade ile sancak beyi aynı şey midir? Ya bu sancak beyi nedir? Ayy bu sözel beni çok geriyor daha hangi soru nereye ait onu bile bir türlü bulamıyorum başım dönüyor sayısalın gözünü sevem bu nedir nolursunuz bi el atın 😂

Eki Görüntüle 3019574

Burada notumun üzerinde turuncu ile çerçevelediğim soruda sancak beylerinin atanabileceği şehirlerle ilgili bir soru var. Ancak notumda görüyorsunuz şehzade başlığı altında birsürü şehir var ama orada soruda bulunan Halep yazmıyor. İşte eğer bu soru bu konunun bu kısmına aitse şehirlere Halep i de mi eklese bilemedim. Ya birde bu şehzade ile sancak beyi aynı şey midir? Ya bu sancak beyi nedir? Ayy bu sözel beni çok geriyor daha hangi soru nereye ait onu bile bir türlü bulamıyorum başım dönüyor sayısalın gözünü sevem bu nedir nolursunuz bi el atın 😂
Evet sancak beyi ve şehzade aynı bu yüzden sehzade sancagi deniyor. Birde benim ramazan hocadan çıkardığım notlarımda halep yok, tek farklı yer olarak kırım var. Diğerleri zaten hep bilindik manisa kütahya vs canım

Eki Görüntüle 3019574

Şöyle söyleyeyim Sancakbeyi'nin yöneticisi Sancak Beyi diye bı görevlidir...III. Mehmet'e kadar bu görevi Şehzadeler, Lala adı verilen eğitmenlerin gözetiminde yapıyordu..III. Mehmet yasak getirince artık sancak yönetimine Sancak Beyi adı verilen vekiller atandı..Halep değilde, Kırım var.. Soruyu çözerken kimin dönemine denk geldiğine dikkat edersen yaparsın 😊

X