Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Bugünkü programım;
Matematik
📌 Denklem Kurma ( 5 soru )
📌 Sayı Kesir Problemleri ( 10 soru )
📌 Yaş Problemleri ( 5 soru )
📌 Karışım Problemleri ( 5 soru )
📌 Köklü Sayılar ( 10 soru )
📌 Üslü sayılar ( 5 soru)
📌 Oran orantı ( 5 soru )

Tarih
📌 Osmanlı kuruluş dönemi ( konu & soru)
📌 İlk Türk İslam Devletleri ( konu & soru )

Türkçe
📌 1 adet paragraf Test ( 18 soruluk )

Türkçesi dediğine göre gerçek sınavda nasıl hissettiysen ona yakın hissettirmiş. Bu iyi bir şey bir anlamda hani tamamda kazık gibi sorularda gelmeyecek ama kek gibide olmuyor sorular şimdi yani. O yüzden buna hazırlık olmuş oluyor bir nevi. Şuanda hak veriyorum netler düşük gelince insan gerçektedemi böyle olucak ya diyor ister istemez ama kendin söyledin zor diye bu yüzden bu kadar düşük olmayacak inşallah böyle düşün. Birde canım bu kadar moralini bozuyorsa başka yayına geç illa bunları bitiricem diye uğraşma sonuçta senden kıymetli değil.
Elimde zaten sanirim ondan 3 4 tane vardı canim onlari da bitirip daha da almam😂
Bitirmezsem gonlum razi gelmez:KK70:
Bu netler neden düşüyor ya,gıcık mıdır nedir :110::KK12::63:
Canım netler zaten sabit olmaz ki asla her sinavda. Degisir mutlaka. Benim netleri görsen dalga dalga dalgaa dalgaaa dalgalaniiiiyooorrrr :KK70: :KK70:
Ama +10 -10 net normal diyolar kazananlar onlarin yalancisiyim:KK70:

Bugünkü programım;
Matematik
📌 Denklem Kurma ( 5 soru )
📌 Sayı Kesir Problemleri ( 10 soru )
📌 Yaş Problemleri ( 5 soru )
📌 Karışım Problemleri ( 5 soru )
📌 Köklü Sayılar ( 10 soru )
📌 Üslü sayılar ( 5 soru)
📌 Oran orantı ( 5 soru )

Tarih
📌 Osmanlı kuruluş dönemi ( konu & soru)
📌 İlk Türk İslam Devletleri ( konu & soru )

Türkçe
📌 1 adet paragraf Test ( 18 soruluk )
Matematikleri test olarak algıladım önce, waowww diyecektim ki soruymus 😄
Elimde zaten sanirim ondan 3 4 tane vardı canim onlari da bitirip daha da almam😂

Canım netler zaten sabit olmaz ki asla her sinavda. Degisir mutlaka. Benim netleri görsen dalga dalga dalgaa dalgaaa dalgalaniiiiyooorrrr :KK70: :KK70:
Benim yaptığım en düşükle en yüksek arasında 13 net fark var
Dün yaptiklarim;
🏃‍♀️Genel deneme
🏃‍♀️Analiz
🏃‍♀️1.tbmm+iç politika tekrar
🏃‍♀️Tarih 90 soru
🏃‍♀️Sayilar 15 soru

Bu seferki deneme de cok kolaydi sevinemedim (yeni trend). Neden bunlarin ortasi yok ya cildircamm😂
İnşallah sınava kadar coze coze doğru denemeyi bulacaz :KK66:

Dün kitap siparişi verdim.
ALES ve DGS çıkmış soruları, umarım bunlar Türkçe netlerimi yükseltir biraz.
Aslında ezberbozan Türkçe ve karakutu paragraf kitaplarını bitirdim, bunların içinde zaten vardı bu sorular ama 2. Tur da dönersem bir fayda sağlar inşallah :KK14:
Ezber bozan ve karakutudaki soruların aynısı kuzum kitaplar artık tekrarlıyor kendini

Matematikleri test olarak algıladım önce, waowww diyecektim ki soruymus 😄

Yok test olsa nasıl yetistiricem daha konularım var unutmamak adına az az çözüyorum 😁 Konular bitince yardiriririm 🤣

Evet canim normal bi fark bence.. yayinlar asiri farkli soruyo çünkü..
İnsallah🙏🏻

Dün kitap siparişi verdim.
ALES ve DGS çıkmış soruları, umarım bunlar Türkçe netlerimi yükseltir biraz.
Aslında ezberbozan Türkçe ve karakutu paragraf kitaplarını bitirdim, bunların içinde zaten vardı bu sorular ama 2. Tur da dönersem bir fayda sağlar inşallah :KK14:
Canım sen gecen sormuştun yazamadim.
Paragraf icin de kamp yaptin mi? Mesela 100 150 yi 1 günde cozmek gibi?
Bir de hizlandirilmis video izle bence tipki matematikte oldugu gibi fayda saglar diye düşünüyorum denemedm ama.

Günde kac paragraf cozuyosun su an ya da kamptan önce cozuyodun? Soru sayini arttir. bir de paragraf asiri dikkat istiyo turkceyi cozerken deneme o 30 dk(en az en cok ) kitlenmek gerekiyo.

Ben denemede ilk heyecani atmak icin önce mat çözüyorum sonra turkceye geciyorum. Ilk turkceyi cozunce bazen anlamıyorum heyecandan.

Evet canim normal bi fark bence.. yayinlar asiri farkli soruyo çünkü..
İnsallah🙏🏻

Canım sen gecen sormuştun yazamadim.
Paragraf icin de kamp yaptin mi? Mesela 100 150 yi 1 günde cozmek gibi?
Bir de hizlandirilmis video izle bence tipki matematikte oldugu gibi fayda saglar diye düşünüyorum denemedm ama.

Günde kac paragraf cozuyosun su an ya da kamptan önce cozuyodun? Soru sayini arttir. bir de paragraf asiri dikkat istiyo turkceyi cozerken deneme o 30 dk(en az en cok ) kitlenmek gerekiyo.

Ben denemede ilk heyecani atmak icin önce mat çözüyorum sonra turkceye geciyorum. Ilk turkceyi cozunce bazen anlamıyorum heyecandan.
Canim gecen sene şöyle yapıyordum haftanın bir günü 100-150 paragraf kasiyordum, o taktik iyi gelmedi bana sınavda çok yanlışım çıktı. Bu sene de günlük 20-30 çözdüm hep.

Bu DGS ales çözmeye başlayınca, sınavın yarısını bir gün yarısını 2. Gün çözeceğim. Yani 80 soru ise 40-40 şeklinde.

Canim gecen sene şöyle yapıyordum haftanın bir günü 100-150 paragraf kasiyordum, o taktik iyi gelmedi bana sınavda çok yanlışım çıktı. Bu sene de günlük 20-30 çözdüm hep.

Bu DGS ales çözmeye başlayınca, sınavın yarısını bir gün yarısını 2. Gün çözeceğim. Yani 80 soru ise 40-40 şeklinde.
Anladim canim paragrafta süreklilik dart zaten her gün cozmek lazim.
İnsallah bu sefer sinavda fulleriz paragraflari cok guzel olur🤲

O zaman bitir ve arkana bakmadan uzaklaş onlardan 😂
Evet +10 - 10 veya tüm denemelerinin ortalamasını al. Ortalama gerçekten baya kpss ye yakın sonucunu veriyor. Hatta ben alan denemelerimin hepsinin ortalamasını almıştım sonra alan sınavına girdim ve neredeyse o sonucun aynısını yaptım baya şaşırmıştım

X