2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ben de bayadır foruma girememiştim. İnşallah herkes iyidir. Yaz sıcakları başlayalı benim oğlanın da iştahı epey azaldı. İştahlı bir bebekti aslında ama diş çıkarma sürecinde de olabiliriz emin değilim. Kilosunda birkaç aydır artış olmadığı gibi iştah azalması ve hareketlilik sebebiyle kilo verdi gibi. Dışardan görenler zayıfladı mı diye sordukça kafama takmaya başladım ben de. Sizlerde durumlar nasıl? Doktora mı götürsem yoksa normal bi süreçten mi geçiyoruz acaba..

Papatya0593 Papatya0593 kızım olsa ismini Meva koyacaktım, çok hoşuma gidiyor. Anlamı da güzel belki değerlendirirsin ☺️

Ben de bayadır foruma girememiştim. İnşallah herkes iyidir. Yaz sıcakları başlayalı benim oğlanın da iştahı epey azaldı. İştahlı bir bebekti aslında ama diş çıkarma sürecinde de olabiliriz emin değilim. Kilosunda birkaç aydır artış olmadığı gibi iştah azalması ve hareketlilik sebebiyle kilo verdi gibi. Dışardan görenler zayıfladı mı diye sordukça kafama takmaya başladım ben de. Sizlerde durumlar nasıl? Doktora mı götürsem yoksa normal bi süreçten mi geçiyoruz acaba..

Papatya0593 Papatya0593 kızım olsa ismini Meva koyacaktım, çok hoşuma gidiyor. Anlamı da güzel belki değerlendirirsin ☺️
Canım 10 aydan beri 10.5 kiloyuz şuan 14 aylık 2 aydır ölçülmedi ama aldığını da düşünmüyorum, doktor sorun yok demişti, yemesi de iyi bu ara sıcaklarla bizde de gerileme var, gelişimi iyi olduğu için takmıyorum ben açıkçası

Meva da aklımdakilerden 🥰

Kızlar bir de çarpmalara düşmelere karşı morarmaları şişmeleri engelleyen kullandığınız etkili ürünler var mı? Tavsiyeleriniz olursa yazarsanız çok sevinirim

Canım seni çok iyi anlıyorum. Tüm yorgunlukların üstüne yemek yemiyor olmaları çekilir değil. Allah kolaylık versin, umarım bu durum bir an önce düzelir 🤲🏻

Ben siveno kullanıyorum ama asla memnun değilim. Aşırı zor emiliyor ve aşırı beyazlık bırakıyor. Geçen gün üstüme sürüldü kıyafetimi 40 derecede yıkamama rağmen çıkmadı. Sanki çamaşır suyuyla açılmış gibi 🤦🏼‍♀️ sırf bitsin diye kullanıyorum.
Beeo markasının propolisli çocuk güneş kremi var, içeriği temiz. Siveno bitince ondan alacağım. İstersen onu alabilirsin.
Canım siveno içeriğine baktım titanyum dioksit var. Beeo alayım diyorum.

Çok hareketli olmaları sebebiyle kilo almıyorlar, boy da atınca zayıflamış gibi görünüyorlar. Zayıflamış diyen olunca boy attı diye yapıştırıyorum artık, otomatiğe bağladım 😂 Geçen bir ebe arkadaşımla oturuyorduk. Kiloyu artık takmana gerek yok, kritik dönemi geçti. Verir alır artık sorun değil dedi

Kızlar ben kızıma hep kuzu kıyma ya da kuzu eti verdim. Dana eti veren var mı?
Canım sadece ilk başta bi yarım kilo almıştım vermiştim sonra hep dana verdim, yasak yok ki artık hiçbirşeye 1 yaşı geçtiler, sağlık açısından verdin sende muhtemelen ama bişey olmaz yani artık

Kiymada vermiyom kusbasida haslamada sotede hicbirini vermiyorum:))) puturlu yiyemeyen eti nasi yiyecekki:)
Canım zaten biliyorsun ve canın sıkılıyordur eminim ama et yemesi lazım, en önemli protein kaynağı ama anladığım öncelikle senin bu pütürlü işini çözmen lazım, muhtemelen başta korktun vermedin şuan alışmıyor bir komşumun çocuğu 2 yaşında hala etli çorbaları blend ediyordu, şunu söyleyeyim baştan ben bu konuda çok rahat davrandım eline herseyi verdim öyle alıştı şuan bir tek çerez vermiyorum direk diyebilirim herşeyi yiyor çünkü 8 dişi var, sende yavaş yavaş bunu kırmaya bakmalısın bazen hala boğazına duruyor benimkinin de ama kendi öğürüp çok rahat çıkarıyor tehlikeli boyutta hiç durma yaşamadık, eti ben çorbalarına kavurup veriyorum, köfte yapıp veriyorum bide sulu köfteyi küçük küçük yapıp veriyorum onu çok severek yiyor, eti de iyi haşlayıp didip verebilirsin, eline elma muz ver kabuklarını soy elmanın onu kemirsin öyle öyle alışır inşallah ya böyle çok zor olur senin içinde

Nasıl pütürlü yemiyor hiç mi vermediniz. Nasıl veriyorsunuz ki yiyecekleri 😶
Blendirdan geciriyorum. Puturlu olursa tukuruyor eline versem isirip atiyor bu yemek isleriyle basim dertte. Havuc verdim bi kere isiriyor yutmaya calisiyor boguluyor oksuruyor hicbisekilde yutamiyor
Tek yuttugu tel sehriye yada arpa sehriye:)

Blendirdan geciriyorum. Puturlu olursa tukuruyor eline versem isirip atiyor bu yemek isleriyle basim dertte. Havuc verdim bi kere isiriyor yutmaya calisiyor boguluyor oksuruyor hicbisekilde yutamiyor
Tek yuttugu tel sehriye yada arpa sehriye:)
Havuç biraz sert canım onun yerine elma karpuz kavun muz dene

Canım zaten biliyorsun ve canın sıkılıyordur eminim ama et yemesi lazım, en önemli protein kaynağı ama anladığım öncelikle senin bu pütürlü işini çözmen lazım, muhtemelen başta korktun vermedin şuan alışmıyor bir komşumun çocuğu 2 yaşında hala etli çorbaları blend ediyordu, şunu söyleyeyim baştan ben bu konuda çok rahat davrandım eline herseyi verdim öyle alıştı şuan bir tek çerez vermiyorum direk diyebilirim herşeyi yiyor çünkü 8 dişi var, sende yavaş yavaş bunu kırmaya bakmalısın bazen hala boğazına duruyor benimkinin de ama kendi öğürüp çok rahat çıkarıyor tehlikeli boyutta hiç durma yaşamadık, eti ben çorbalarına kavurup veriyorum, köfte yapıp veriyorum bide sulu köfteyi küçük küçük yapıp veriyorum onu çok severek yiyor, eti de iyi haşlayıp didip verebilirsin, eline elma muz ver kabuklarını soy elmanın onu kemirsin öyle öyle alışır inşallah ya böyle çok zor olur senin içinde
Evet doktorda etin suyunu vermek ile etin kendisini yemek ayni sey degil dedi. Inan deniyorum ama ufak bi bogulma gosterse etrafimdakiler ay bogulcak deyip benide korkutuyorlar. Bilendir bozuldu gecen kostura kostura yaptirmaya gittim ahahahahha

X