💛💜🧡 2023 Mart Ayı Gebelik Planlayanlar 💛💜🧡

Kızlar bugün bir grup arkadaş buluştuk
Benim durumumu bilmiyorlar
Doğum ve çocuk hikayelerını anlattılar

Bi arkadaş önce 4 düşük yapmış, sonra süpyan muskası yaptırmış.
İlk çocugu na hamile kalmış, inanmamış tabi haberı yok, 2.5 aylıkken ogrenmiş
2. Çocugu korunurken olmuş..eşi istememiş ilk önce aldır demiş vss.
3. Çocugunda yıne prezervatif yırtılmış
Hamiş kalmış
Eşi yeter artık tüplerını bağlar demiş.
4. Çocugunda yine korunurken hamiş kalmış tabi şoktalar.. Eşi aldır olmaz demiş vs. Tabi bunları çok detaylı anlattı ben kısa geçiyorum. Bn şok içinde dinledım

Diğer arkadaşın çocugu 12 yasında
2 aylık çocugu var, 6 aya kadar hamiş oldugunu bılememiş, Adetlerı zten duzenlı değilmiş, lekelenme ler yaşamış ara ara.
Başka Bı sebepten doktora gtttıgınde öğrenmiş. Şoklara girmiş vs.

Yani dediler ki nasip neyse o olur. Rabbim ne dilerse o olur.
Kafadan attığında oluyor vs bu sekılde anlattılar
Bnde şaşkınlıkla dınledım, dedim içimden ne hıkayeker var, uğrasanların olmuyo, uğraşmıyorsun, korunuyorsun oluyo.
Herkes nasip kısmet🙏

Merhaba. Temmuz ayında gebelik planladığım için bu başlığı düzensiz olarak takip ediyorum . Klinik Psikoloğum. Yazmadan geçmek istemedim. Majör depresyon varsa mutlaka ilaç kullanmanızı fakat bir ihtimal olarak terapiyi de seçenek olarak değerlendirmenizi öneririm. Depresyon yaşıyor olmanızın sebeplerinin yanında gebe kalma sürecindeki yıpranmaların yükünü de hafifletebilir. İlaç tedavisiyle birlikte iyileşme sürecini de kısaltabilir. Umarım haddini aşan bir tavsiye olmamıştır. Sevgiler.

Depresyon bebeğim

Merhaba. Temmuz ayında gebelik planladığım için bu başlığı düzensiz olarak takip ediyorum . Klinik Psikoloğum. Yazmadan geçmek istemedim. Majör depresyon varsa mutlaka ilaç kullanmanızı fakat bir ihtimal olarak terapiyi de seçenek olarak değerlendirmenizi öneririm. Depresyon yaşıyor olmanızın sebeplerinin yanında gebe kalma sürecindeki yıpranmaların yükünü de hafifletebilir. İlaç tedavisiyle birlikte iyileşme sürecini de kısaltabilir. Umarım haddini aşan bir tavsiye olmamıştır. Sevgiler.

Nezaman yumurtladıgımı bılmıyom ama akıntı 15i 16 sı vardı.sonra azaldı.muhtemelen cuma yada pazar yumurtladıgımı dusunuyorum.sol tarafa arada sancı gırıyor o gunden berı enteresan yanı,soldaydı yumurta onu dr soylemıstı zaten.hayırlarla gelecek o bebeler bu makus tarıhı yenecez bılıyorum ben :) sana bısey soracam bebısm ya adetın 12. gunu ayın 17 sınde dr 15 mm solda domınant yumurta dedı bende dedımkı arkadan gelen yumurtamı bu cunku ben yumurtladım buyuk ıhtımalle dun dedım(agrı ve akıntı olmustu) oda dedıkı yok bu yırtılmıs folıkul dedı,yırtılmıs folıkul olunca gorememesı gerekmıyormu yumurtayı anlamadım ben bu ısten bısey.ben sımdı 17sınde yumurtladımmı yumurtlamadımmı :KK70:sen ne dusunuyorsun bu konuda
Ya akıntın var mı bende tahmini o tarihlerde yumurtlama zamanıydı ama bitip tükenmeyen akıntım var

Hayırlı geceler herkese bisey sormak istiyorum
Benim 1 hafta gecikmem var hayla olmadim belirtim de yok testlerim negatif kan vermedim daha bugün bisey fark ettim klitoris im yumuşacık nasıl anlatayım dağılmış gibi vajinamin içi de su gbi sık sık idrara çıkıyorum geç dollenmeden şüpheleniyorum zaten bide böyle biseyi fark ettim normal mi acaba yaşayan var mı aranızda

Geç yumurtlama olduysa geç döllenme oluyor. Sen bence bekle bir kaç gün daha ve hamile testi yap hala reglin gelmediyse. Hamile olma ihtimalin olabilir belki
10 martta ilişkiye girdim 13.gun kan testi verdim. Yarın enfeksiyon tedavisini görmeye başlıcam.yatarak tedavi ve damardan antibiyotik çok korkuyorum o yüzden

Bezgininsan Bezgininsan canım doktorun progestan vermeisnin sebebi adetini söktürmek 😊 eğer gebe kalamayıp progrstan düşüp damla damla adet görülürse progestan ile söktürülür
Ama ben daha progesteron kullanmadan lekelenme yasadım olacaktım sanırım şimdi progesteron kanamayı kesti bende ilaçlar adeti keser de 🙃 doktorumu da arayıp durumu söyledim lekenme yaşıyorum sanırım adet olacam diye yine de kullan adet olursan bırakırsın dedi . Bu şekilde de Sürünüyorum resmen kan akmıyor doğru düzgün 😔 düşük riskim olduğundaki gibi sanki tekrar o dönemi yaşıyorum kan değil ara ara sarımsı kahverengimsi ara ara pempe yumurta akı kıvamı gibi yoğun pembe de değil . Hiç birşey anlamadım . Normalde lekenme yaşarım ertesi gün direkt kan gelir bu gelmiyor da şuan 🙃

Bezgininsan Bezgininsan canım doktorun progestan vermeisnin sebebi adetini söktürmek 😊 eğer gebe kalamayıp progrstan düşüp damla damla adet görülürse progestan ile söktürülür
Bi de benim adetime 5 gün varken başlattı . Normalde gebelik oluşursa adetine 3 gün kala bak ve başla demişti şimdi gebelik yok progesteron 6.5 yine de başlattı 🙃

Günaydın kızlar Allah herkesin orucunu kabul etsin. Hepinize hayırlı ramazanlar. Ben sabah son predictorum ile test yaptım böyle çıktı. Kaset testle de yaptım onda çıkmadı bişi. Ama göğüslerimdeki ağrı geçti şişlik indi ve baya adet olmuşum gibi ağrım başladı. Bugün Bat günü. Zaten olsa kaset testte de çıkardı herhalde demi.

Eklentiler

• EE1EDA34-1799-4989-91E6-318BFEEEFA13.jpeg
    EE1EDA34-1799-4989-91E6-318BFEEEFA13.jpeg
    43,4 KB · Görüntüleme: 136
  • B6F47272-05A1-425E-B2F5-24C0A3E654B5.jpeg
    B6F47272-05A1-425E-B2F5-24C0A3E654B5.jpeg
    34,7 KB · Görüntüleme: 136
  • 1EEF8B14-08F5-474E-ADB3-37F685A9D91B.jpeg
    1EEF8B14-08F5-474E-ADB3-37F685A9D91B.jpeg
    57,3 KB · Görüntüleme: 132
Günaydın kızlar Allah herkesin orucunu kabul etsin. Hepinize hayırlı ramazanlar. Ben sabah son predictorum ile test yaptım böyle çıktı. Kaset testle de yaptım onda çıkmadı bişi. Ama göğüslerimdeki ağrı geçti şişlik indi ve baya adet olmuşum gibi ağrım başladı. Bugün Bat günü. Zaten olsa kaset testte de çıkardı herhalde demi.
Aminn inşallah sizinde Allah kabul etsin hayırlı ramazanlar😇 ben hepsinde çizgi görüyorum 🥰

Hayırlı bereketli ramazanlar olsun canım, seni heveslendirmek istemem ama daha öncede yazdım. Komşum bat günü seninki gibi bir testle senden daha silik öğrendi. Kan verdiğinde 6 küsür çıkmıştı. İlk kaset test yapmış 1 saat sonra bir şey görür gibi olunca erken gebelik yapmıştı. Birde elindeki mavi freely ise yavaş yavaş ortaya çıkıyor rengi o testin... Sağlıkla hayırla gelsin kuzun 🤲🤲

Hayırlı bereketli ramazanlar olsun canım, seni heveslendirmek istemem ama daha öncede yazdım. Komşum bat günü seninki gibi bir testle senden daha silik öğrendi. Kan verdiğinde 6 küsür çıkmıştı. İlk kaset test yapmış 1 saat sonra bir şey görür gibi olunca erken gebelik yapmıştı. Birde elindeki mavi freely ise yavaş yavaş ortaya çıkıyor rengi o testin... Sağlıkla hayırla gelsin kuzun 🤲🤲
Valla bilemiyorum çelişkideyim çünkü ateşim 36.6 dan 36.2 ye düştü bugün.

haseada haseada estağfurullah tavsiyen için teşekkür ederim. Psikologla da görüşüyordum geçen haftaya kadar. Artık çalışabileceğimiz bi konu kalmadı benim alanımla ilgili dedi son seansı yaptık. Terapi dediğin tam olarak ne acaba

Günaydın hayırlı ramazanlar 🙏🏽 Canım sen gününü tam biliyor musun? Kaymış olabilir demiştin 🤔

X