2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Ben de gebeliğimi ateşle öğrendim, hatta hasta oldum sanmıştım. Yanaklarım yanıyordu ama ellerim ve ayaklarım çok üşüyordu. Şimdi düşününce ne güzel ateşti o diyorum, hamileymişim meğer 🥰
Ay ne güzel 🥰 benim durum biraz daha farklı Akdeniz ateşi olduğum için yine atak geldi sandım çok korktum ve benimki maalesef antibiyotikli serum yemeden geçmiyordu hamile olunca malum o olmuyor ama çok şükür düşürebildik ateşimi 🤭

Canın böyle düşünme birbirimize destek olacağız, güç vereceğiz 🙏🏽 Zor evet ama eşler, arkadaşlar yardıma koşacaklar. Çocuklar uyumlu olacak inşallah 🙏🏽 pozitif telkinlerle rahatlatalım kendimizi henüz hiçbir şey görmedik
Kızlarrrrr cok yanlıs dusuncelere kapılmayınnn o mis kokuyu alınca düşündüklerinize gülceksiniz 🥰 zaman cok hızlı geciyor ayrıca bebekle cok güzel geziliyor gerçekten bu size baglı sadece modunuz yüksek olsun

Ay ne güzel 🥰 benim durum biraz daha farklı Akdeniz ateşi olduğum için yine atak geldi sandım çok korktum ve benimki maalesef antibiyotikli serum yemeden geçmiyordu hamile olunca malum o olmuyor ama çok şükür düşürebildik ateşimi 🤭

Çok şükür. Canım miniklerimiz ne güzelde geldiler hayatımıza öyle 🥰

Bugün doktor randevum var arkadaşlar. 6+5 oldu acaba kalp atışını karından duyar mıyız 🙏🏽
Ben leke gelınce gıttım 6+2 dedı bugunde 6+5 dedi ikisindede kalp atışını duyduk canım . Normalde 7. Haftada duyuluyo garantı duyulmazsa telaş ypma canım .
Ben bende çok kötüyüm iki çocukla naparim diye düşünüyorum markete gitsem ikisiyle gidemem doktora yine ikisiyle gidemem mutlaka biri gelmiycek onun haricinde ev işleri yemekler nasıl ikisiyle olacak. Gezmeye gitsem gezdigimden bişey anlamicam en iyisi hiç bir yere gitmemek 🤦🏻
Aa neden böyle bir şeye kapıldın ki . Sana ayak bağı olarak görme ben kanguruya koyacagım kardesı kızımıda elınden tutup her yerı gezecegım . Denıze de gıdecegım kızımla kardesını yuzdürürken onun mutluluguna şahit olacagım . Misafirliğe gıdınce de hıc gergın olma neden bısey anlamayacaksın kı . Güzel düşün güzel olsun . Ben 5 senedir yurt içi hep gezdık kızımda hiç ayak bağı olmadı aksine karı koca canımız sıkılıyordu önceden şimdi hiç canımız sıkılmadı . 🌸

Ben de bu konuda biraz endişeliyim. Yurtdışı seyahati yapabilir miyiz yoksa büyüyüp 4-5 yaşlarına gelince mi bu tarz seyahatler yapabiliriz diye kafam çok karışık. Ama bakınca turistler minnak minnak bebeklerle gelip geizyorlar. Demek ki gezilebilir diyorum. Çocuğu en baştan alistirmak gerek sanırım kamp doğa gezi vs
Ben kızımla 15 ülke dolaştım daha iki yaşında bile değil şuan. Üç aylıkken gezmeye başladık ama ayakkabında zor oluyor ayaklanmadan dolaşın 😅

Kızlarrrrr cok yanlıs dusuncelere kapılmayınnn o mis kokuyu alınca düşündüklerinize gülceksiniz 🥰 zaman cok hızlı geciyor ayrıca bebekle cok güzel geziliyor gerçekten bu size baglı sadece modunuz yüksek olsun
Ay canım ya vallahi su serptin 🥰 inşallah dediğin gibi olur. Hatta diyorum içimizde hareketlerini hissetmeye başlayınca bile bağ kurmaya başlarız belki bizi rahatlatır. Endişelenmemek çok zor ama bu kadar güzel de olmaz kimse ikinciyi üçüncüyü yapmaz herhalde

Merhaba arkadaslar. Benim 20aylik bir kizim var ve gecen hafta hamile oldugumu ogrendim.aslinda pllanlanan birseydi cunku kizimdan once 3kez sebebi bilinmeyen kuretajlarim oldu...pek cok test ve arastirmalar sonucu bebeklerimin neden kalp atisi olmadigi buulunamadi...aymi zamanda erken menopoz teshisim de var oldugunda tup bebek tedavisine basladim ve transfer olacagim ay kizima hamile oldugumu ogrendim 9 aylik zorlu bir yoldan gecerek hamdolsun ki yavruma kavustum ve simdi de ona bir kardes istedik evet SAT 25 subat ve BAT 21martti lakin biz yurt disina tasindigimizdan dolayi burda turkiye gibi malesef saglik sektoru iyi degil ve dojtora ulasim biraz zor...ilk betam 27 martta alindi 508 cikti degerim 2.betam ise 31martta yani cuma gunu alindi ve henuz sonucumj alamadim hatta bir kadin dogum uzmanina dahi henuz yonlendirilmedim bunlari saglik ocagindaki dojtor yapiyor...adetimin 11.gunu genelde yumurtlarin ve bu sefer aklima takildi adetten 7 gun sonra betamin 508 cikmasi canimj cok sikiyor acaba yine dusuk mu olacak diye yani bu deger sizce de cok dusuk degilmi .isin ilginc tarafi hamilelik belirtim de yok arada karnim agrir adet agrisi gibi ve gecer kendimi hamile hissetmiyorum .5+2 hamileyim bu arada...kasim sonu aralik basi dogum cikiyor
Öncelikle hayırlı olsun, inşallah sağlıkla kucağına alırsın. 🙏Betanın ilk değeri aslında çok düşük olmadığı sürece pek anlamlı değil çünkü geç yumurtlamış olabilirsin, önemli olan 2. Testteki artış miktarı.
Belirti konusuna gelcek olursak ben ve bu gruptaki bir çok arkadaşımın hala belirtisi yok ki 5+2 gerçekten çok erken daha belirtiler için.🌸

Ay canım ya vallahi su serptin 🥰 inşallah dediğin gibi olur. Hatta diyorum içimizde hareketlerini hissetmeye başlayınca bile bağ kurmaya başlarız belki bizi rahatlatır. Endişelenmemek çok zor ama bu kadar güzel de olmaz kimse ikinciyi üçüncüyü yapmaz herhalde
Kesinlikle öyleee mükemmel bişey ne kadar sanslıyız hamile kalmak için insanlar neler yapıyor tekmeleri hissedince bambaska evreye geciliyor zaten dogunca degisiyor hayatın evet ama güzel anlamda değişiyor 🥰

Yaaa harikaa😍 kaç aylıkken çıkmıştı ilk seyahatine
Üç dört aylıkken Prag Viyana bratislava Macaristan lübliyana İtalya gezdik bir yaştan önce yine bir İtalya. Bir yaşından sonra Hollanda Belçika Paris Lüksemburg yaptık. 1 buçuk yaşında yani kasım ayında da İsviçre’ye gittik alpler çıktık 😅 uykusunu yemesini içmesini evdeki düzene göre ayarlarsanız sorun olmaz. Bir de otel yerine ev apart kiralayın hem bebeğin yiyeceklerini daha kolay hazırlarsınız hem de ev ortamında kendilerini daha güvende hissediyorlar

Ben leke gelınce gıttım 6+2 dedı bugunde 6+5 dedi ikisindede kalp atışını duyduk canım . Normalde 7. Haftada duyuluyo garantı duyulmazsa telaş ypma canım .

Aa neden böyle bir şeye kapıldın ki . Sana ayak bağı olarak görme ben kanguruya koyacagım kardesı kızımıda elınden tutup her yerı gezecegım . Denıze de gıdecegım kızımla kardesını yuzdürürken onun mutluluguna şahit olacagım . Misafirliğe gıdınce de hıc gergın olma neden bısey anlamayacaksın kı . Güzel düşün güzel olsun . Ben 5 senedir yurt içi hep gezdık kızımda hiç ayak bağı olmadı aksine karı koca canımız sıkılıyordu önceden şimdi hiç canımız sıkılmadı . 🌸
sana katılıyorum fazlasıyla 😍😍

Üç dört aylıkken Prag Viyana bratislava Macaristan lübliyana İtalya gezdik bir yaştan önce yine bir İtalya. Bir yaşından sonra Hollanda Belçika Paris Lüksemburg yaptık. 1 buçuk yaşında yani kasım ayında da İsviçre’ye gittik alpler çıktık 😅 uykusunu yemesini içmesini evdeki düzene göre ayarlarsanız sorun olmaz. Bir de otel yerine ev apart kiralayın hem bebeğin yiyeceklerini daha kolay hazırlarsınız hem de ev ortamında kendilerini daha güvende hissediyorlar
Yaa o kadar mutlu oldum kii kafamda hep soru işaretiydi küçücük bebek sürekli emzir alt degistir vs. zor olur mu bizim için biraz daha büyüyünce gidelim diye ama bu yorum içimi rahatlattı 😍

Bugün doktor randevum var arkadaşlar. 6+5 oldu acaba kalp atışını karından duyar mıyız 🙏🏽
Benim doktorumda 7. Haftada gel kalp atışını duyabilelim dedi. hatta 7+3 diye hesapladığını söyledi ve o güne randevu verdi. Sanırım 7.hafta ve sonrası yüksek ihtimal duyulabiliyor

Benim oğlum bir buçuk yaşında dışarı çıkınca elini tutturmaz koştur koştur oraya buraya sekip duruyor yürümez koşar. Sokağa çıkınca adeta kendimden geçiyorum yorgunluktan 😁 şimdi ikisini bir hayal edince oyuzden karamsarlığa kapıldım. Ama daha sekiz ay var ozamana kadar oğlumda uysallarşirsa ikisiyle bir düzen oluşturabilirim 😊

Biz düşünüyoruz canım ama hiçbir fikrim yok süreçle ilgili 🤷🏻‍♀️
Ben geçen yıl vizeyi almıştım bir yıldırda bakınıyorum genel olarak yazılar videolar inceliyorum. Bilgilere bakıyorum. Ama doktor veya hastahane kararı gibi bir noktaya gelemedik. Öyle görüşmelere başlamadık😔 3.ayda inşallah nasip olursa başlayacağız😊

Yaa o kadar mutlu oldum kii kafamda hep soru işaretiydi küçücük bebek sürekli emzir alt degistir vs. zor olur mu bizim için biraz daha büyüyünce gidelim diye ama bu yorum içimi rahatlattı 😍
Bence küçükken daha rahat. Emzirme önlüğü çok iş görüyor Avrupa’nın hemen hemen her yerinde anne bebek bakım odaları var aynı tuvaletler gibi. Tertemiz altını orda değiştirirsiniz hatta parkta bahçede bile alt değişir oradakiler bizim kadar garipsemiyor o durumu.

Bence küçükken daha rahat. Emzirme önlüğü çok iş görüyor Avrupa’nın hemen hemen her yerinde anne bebek bakım odaları var aynı tuvaletler gibi. Tertemiz altını orda değiştirirsiniz hatta parkta bahçede bile alt değişir oradakiler bizim kadar garipsemiyor o durumu.
Süper çok sevindim o zamaan🌸

Kesinlikle öyleee mükemmel bişey ne kadar sanslıyız hamile kalmak için insanlar neler yapıyor tekmeleri hissedince bambaska evreye geciliyor zaten dogunca degisiyor hayatın evet ama güzel anlamda değişiyor 🥰
Canım yaa gözlerim doldu ne güzel yazmışsın ☺️ Bu hisle kucağımıza alalım inşallah 🙏🏽 Sağlıkla, huzurla karşılayalım. Güçlü anne olalım hepimiz 🙏🏽

X