2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Günaydın kızlar ..
Sabah uyandığınızda gece uyuduğunuzda sizdede sık sık gerinme isteği oluyor mu 😬 Ay böyle nasıl ayaklarımı ellerimi kaldırıp esnemek istiyorum . Ama korkuyorum bebeğe zarar veririm diye.

Ben esniyorum var mıdır ki bir zararı 🙈

Şu an tam bunu yaptım ve yazıyı okudum 😂 sabahları yapıyorum ama bişey olmaz bence ya o kadardan 😂
Yaa bana ilk gebeliğimde esneme demişti biri yavas yap yaparsanda demişti . Ama diyeni bile hatırlamıyorum . Aksine gebeliktede gerim gerim gerinesim geliyor 😂
Kızlar ya ben de idrar yolu enfeksiyonu var var mı dogal önerebilceğiniz bişey
Doğal yol var ama belki zararı olur bebege bilmiyoruz kı bir yeri iyi yaparken dıgerıne zarar vermeyelım . Dut kurusunu kaynatıp içebilirisn mesela . Ama tek kullanımlık şase cok ıyı gelıyor
Ben esniyorum var mıdır ki bir zararı 🙈
Bilmem 😬😬 Araştırmadım . Size sorayım dedim .😊

Rahim tersliğini bilmiyorum ama ben ilk kanama ile öğrenmiştim gebeliğimi 3+2de. Doktor yerleşme kanaması olamayacağını söylemişti. Rahimdeki parçalanmayı görünce (kese öyle oluşuyormuş) progestana başladı, dış gebelik değil diyerek.

En son 6+3te gittim, kalp atışını vs duyduk; yine dr bir anda bıraktırmadı doktor prosgestanı. Kademeli azalttı. Gebelik öncesi spor yapıyordum, sen hala tehlikeli gebeliksin bu bebek belki de hiç tutunmayacaktı spor 5.aya kdar yok dedi. Kendini yormayacaksın ve ilişkide 3.-4.aya kadar ysak dedi.

Bazı doktorlar daha garantici olabiliyor, ben mesela burda hiç keseyi görmeden progesatn veren doktorları okudum, oysaki dış gebelikse bu çok tehlikeli. Garantici doktor iyidir bence. Eğer size her ihtimali sunup boşa hevenlendirmiyor ya da heves kırmıyorsa o doktorla devam edin.

Ben gebelik öncesi doktor araştırırken bir arkadaşım bebek kendi doktorunu bulur, sen kalbini karartma demişti. Ve dediği gibi oldu, asla gitmem dediğim hastaneye sırf yakın sadece 1 seferlik gidelim diyerek gerçekten içimize sinen doktoru bulduk 🥰🥰
Doktorum kendi akrabamdan da bildiğim için gerçekten iyi bir dr onlar da süreçleri çok rahat geçirdiler. Hatta orada çalışan ebelerden birisi de komşum bu yüzden aslında o hastaneyi ve dr'u tercih ettim. Değiştirme gibi bir düşüncem yok aslında yaklaşımı çok iyiydi endileselerimi anladı ama hiçbir sıkıntı yok merak etme dedi. Demek ki garanti olsun diye vermiş ben biraz evham yapıyorum galiba hep böyle düşükleri falan okuyunca 🥺 çok teşekkür ederim canım 🌸 inşallah 2 hafta sonra ben de duyabilirim kalp atışını 🤲

Yaa bana ilk gebeliğimde esneme demişti biri yavas yap yaparsanda demişti . Ama diyeni bile hatırlamıyorum . Aksine gebeliktede gerim gerim gerinesim geliyor 😂

Doğal yol var ama belki zararı olur bebege bilmiyoruz kı bir yeri iyi yaparken dıgerıne zarar vermeyelım . Dut kurusunu kaynatıp içebilirisn mesela . Ama tek kullanımlık şase cok ıyı gelıyor

Bilmem 😬😬 Araştırmadım . Size sorayım dedim .😊
Canlıların doğasında olan bişey bu istemsiz yapıyoruz ne olabilir ki acaba neden öyle dedi o kişi 😂 evde muhabbet kuşum var uyanınca o bile yapıyor 😂😂

Doktorum kendi akrabamdan da bildiğim için gerçekten iyi bir dr onlar da süreçleri çok rahat geçirdiler. Hatta orada çalışan ebelerden birisi de komşum bu yüzden aslında o hastaneyi ve dr'u tercih ettim. Değiştirme gibi bir düşüncem yok aslında yaklaşımı çok iyiydi endileselerimi anladı ama hiçbir sıkıntı yok merak etme dedi. Demek ki garanti olsun diye vermiş ben biraz evham yapıyorum galiba hep böyle düşükleri falan okuyunca 🥺 çok teşekkür ederim canım 🌸 inşallah 2 hafta sonra ben de duyabilirim kalp atışını 🤲
Fazla okuma 😅 şöyleki benim de ilk gebeliğim ve burayı okudukça her ihtimali düşündüm. Hamileliğim sağlıklı ilerliyor ama burda yazan şeyleri istemsiz stres yapıyorum kendime. Bak crn_21 crn_21 de kanama oldu ama çok şükğr sağlıklı ilerliyor gebeliği, T Tugcemsiiiii ise üçüz haberi aldı. Kötüler kadar iyiler de var, onları motto edinelim kendimize🌸

Günaydın kızlar ..
Sabah uyandığınızda gece uyuduğunuzda sizdede sık sık gerinme isteği oluyor mu 😬 Ay böyle nasıl ayaklarımı ellerimi kaldırıp esnemek istiyorum . Ama korkuyorum bebeğe zarar veririm diye.

Ben iki büklüm dolaşıyorum valla😅🤷‍♀️

Fazla okuma 😅 şöyleki benim de ilk gebeliğim ve burayı okudukça her ihtimali düşündüm. Hamileliğim sağlıklı ilerliyor ama burda yazan şeyleri istemsiz stres yapıyorum kendime. Bak crn_21 crn_21 de kanama oldu ama çok şükğr sağlıklı ilerliyor gebeliği, T Tugcemsiiiii ise üçüz haberi aldı. Kötüler kadar iyiler de var, onları motto edinelim kendimize🌸
Çok teşekkür ederim canimm içim rahatladı 🌸

Aynen canım riske atmamıştır rahimde alakası yoktur onun zaten hiçbir engeli yok ters tahmin olsa ilk başta hamile kalamayız sonuçda agız kısmı ters yönde ☺

Bende bunu demeye calıstm aslnda ama felaket tellalı gibi oldum cıktım 😅🙊 bana sacma gelmesi bu yondeydı.. O yuzden Baska Bi doktor bul bide ona görün dıye uyarmak istedim ama kotu niyetli anlasıldım sanırım 😔 sadece uyarmak istedim herkesi, tamam guzel seyler dusunelım de, kotu olaylar da basımıza gelebılır.. Onlem alın demek istedim.. Ama yanlıs anlasıldım galıba felaket tellalı oldum🤕

Günaydın kızlar ..
Ya o bende de var doktor uzanma dedi ya mesela gerinince de o etkiyi yaratiyor gibime geliyor 🤣

valla beni belki yargılayanlar olacak ama ben günde5 tane içiyorum maalesef :KK43: ben akdeniz ateşi hastasıyım strese girince atak geliyor ve 40 derece ateşle 4 gün yatıyorum ee sigara içmezsem strese giriyorum... doktorum ateş daha tehlikeli sen günde 4-5 tane iç ama keşke içmesen dedi
Çok geçmiş olsun canım hamilelik öncesi içiyordum. Hamilelik planlarken çok bırakmaya çalıştım asla bırakamadım. Hatta bu çabalarım yüzünden 4 kilo aldım. Günde en az 10adet içiyordum. Hamileliğimi öğrenene kadar yani 4 haftalıkken hala içmişim haberim yoktu. Öğrenir öğrenmez çerezler meyveler su sakız derken anında bıraktım. Sürekli aklıma karnımda ki minicik şeye duman solutuyorum çok büyük vebal diye getiriyordum bilerek o içmeme engel oluyordu. Şuan 6. Haftama girdim rüyamda bile sigara gördüm başlarda canım çok fazla istedi her sigara aklıma geldiğinde birşeyler yiyip içtim aklına gelebilecek herşeyi yedim diyebilirim Sadece çok kilo aldırmamasına dikkat ediyorum yediklerimin ( Örneğin; Elma havuç ananas ceviz kuru üzüm Hindistan cevizi suyu badem suyu muz sakız çubuk kraker soda siyah çay rezene çayı bal polen süt portakal suyu kivi çilek vs😂) Şuan daha az aklıma geliyor ama bugün başlasam tam gaz başlarım bebek için uzak durucam.

Canım bırakamadım bana kızacaklar ama inan buna hiç müsait değilim lütfen anneliğimi sorgulamayın kimse kimsenin ne yaşadıgını bilemez sigara bu yaşananları hafifletmiyor biliyorum 😞
Sigara içeni sigara içen anlat bu yolda o kadar çok denedim denedim olmadı okadar kilo aldım ki herşeye rağmen bebeği öğrenince bıraktım. Yinede birakmayan kimseye birsey diyemem cunku caninin istemesinden ote bir bağımlılık bu insanlar bunu anlamıyor. Stres oluyorsunuz bırakınca dikkatini birşeye toplamak zorlaşıyor aklın o sigarada kalıyor içsen sanki rahatlıycaksın sürekli beyninde yarım içsen birşey olmaz fikri oluşuyor her boş kaldığında 🙈 ben çok iyi bakıyorum Allah a şükür bıraktım. Hatta iki gündür sigara kokusu bana çok kötü gelmeye başladı ama canım çekmiyor diyemem 😂 direniyoruz inşallah içmeden doğururum. İçenlerde üzülmesin ne kadar azaltsanız faydadır kızlar kitap okuyup, dizi izleyin yatakta vakit geçsin ki sigarayı azaltabilin

Bende bunu demeye calıstm aslnda ama felaket tellalı gibi oldum cıktım 😅🙊 bana sacma gelmesi bu yondeydı.. O yuzden Baska Bi doktor bul bide ona görün dıye uyarmak istedim ama kotu niyetli anlasıldım sanırım 😔 sadece uyarmak istedim herkesi, tamam guzel seyler dusunelım de, kotu olaylar da basımıza gelebılır.. Onlem alın demek istedim.. Ama yanlıs anlasıldım galıba felaket tellalı oldum🤕
Yok olur mu, sonuçta burda tecrübelerimizi paylaşıyoruz🥰 Sadece kimimiz buluttan nem kapıp kendimizi fazla dinliyoruz kimimiz de kulağımıza küpe yapıp, olası durumlarda aklımıza getiriyoruz.

Ben başlarda baya buluttan nem kapıyordum 🙈 ama 3 hafta geçmesi ve aktif bir şekilde doktorumla iletişimde olmam, sağlıkçı arkadaşlarımın telkinleri vs sayesinde burayı artık daha çok bilgi edinme ve paylaşma olarak kullanıyorum.

İlk gebelik ve bilgisizlik bizi bazen fazla endişeli yapabiliyor 😅😅

18 gün oldu.. 3 5 günde bir birileri yanımda içiyorsa 1 2 fırt aldım ama tadı da kokusu da iğrenç geldi. Kafanda sürekli kodlama yap cnm. Kokusu igren, ben sigaradan tiksindim gibi kodlamalar işi kolaylaştırıyor. :)
Ah bu çok iyi bir tüyo mutlaka deniycem ❤️ bir de arkadaşım şey demişti hamileliğinde miden bulanirsa mesela kusacak gibi oldun direkt bir sigara yak anında tiksiniyorsun o an beyin sogaradan dolayı olduğunu sanıyor dedi onu deniycem 😂 yıllar önce hamile değilken zeytinli pizza yemiştim pizza mi bozuktu anlamadım ama bir anda midem bulandı kusmuştum çok affedersin ağzımdan burnumdan zeytin gelmişti ben o günden beri zeytin yiyemem mesela sanırım öyle birşey 🤭

Günaydın kızlar ..
Gunaydinn ❤️ evet bende de oluyor valla geriniyorum ben zaten ileriki zamanlarda yapamiycam tadını çıkarıyorum şimdilik 🤭

X