2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Zeytindallarindani iki kere tabloya eklemissiniz.
Benim yerimede baska birini etiketlemissiniz

Canım desteğin için çok teşekkürler tabiiki sigarayı destekliyorsun anlamında değil anladın sen ya beni %50 hamileyken sigara içmek strese sokuyorsa %50 de eşim ve kayinvalidem strese sokuyor malesef.. kayınvalidemi çok severim arkadaş gibiyiz ama beni çok strese sokuyor bu konuda bu arada kayınvalidem ve kayınpederimin yanında sigara içerim ondan yana hiç sıkıntım yok ama eşim ve kv hemen söylenmeye başlıyorlar ben sigara içmeden şimdi icersem laf edecekler stresi başlıyor mesela bayramda 6 gün onlarda kalacağız ama simdiden beni stres bastı

Hiç kimsenin haddine degıl.. Zaten içen de bılıo neyın ne oldugunu.. Sadece olmuyor yapamıyoruz.. Hiç endişe de etme, etrafımda cok duydum sigara içen hamileler.. Gayette saglıklı bebekleri var

Canım bırakamadım bana kızacaklar ama inan buna hiç müsait değilim lütfen anneliğimi sorgulamayın kimse kimsenin ne yaşadıgını bilemez sigara bu yaşananları hafifletmiyor biliyorum

Kımsenın haddine degıl bence baskasının annelıgını eleştirmek herkes neyın ne oldugunu bilio.. Elımızde olsa zaten bırakırız.. Bende ıkı gundur ıcmıyorm gayret edıorum.. Ama cok zor gelıo.. Bide benı astm yaptı galıba sıgara oksuruk krizleri cok var.. Allah sonumu hayretsin

Ben 1hafta tuttum,çokta rahattım. Ama doktr kontrolde artık tutma bna sorarsan dedi. Sizin doktorunuz farklı mi söyledi acaba, tutulabilir diyen de var cnku

Ben daha doktora gidemedim.. Salıya gıtcem inşallah.. Valla bnm niyetim tutmak yonunde cunku erken zamanları.. Ama bulantı ya denk gelirse tutamayabılırım.. Sımdı bıle midem Bı tuhaf oluyo

Ben bıraktım ama bu gece yarım içtim mesela. Yani şöyle söyleyeyim bir hafta içinde yarım içtim. Kendimi de zorlamayayim dedim ya. Zaten icemedim de gerçi. Böyle bir tuhaf geldi tadı. Gerisini eşime verdim

Tiksinti gelmiş sana.. Bnm ilkinde oyle olmustu.. İçiodum İçiodum Bı tuhaf tat oluyordu, midem kalkıodu

Aranızda sigarayı bırakan oldu mu? Fena vuruyor meret yahu inşallah bundan sonra agzıma Bı daha koymam
Ben kokusundan da tiksindim zaten hiç içmiyorum biri içincede kokusundan da midem bulanıyor şükür oğlumda da böyle bıraktım emzirme süreci dahi içmedim sanırım şanslıyım hamileliklerde tiksindiğim için yoksa irademe zor gelebilirdi

Son düzenleme:
Aranızda sigarayı bırakan oldu mu? Fena vuruyor meret yahu inşallah bundan sonra agzıma Bı daha koymam
18 gün oldu.. 3 5 günde bir birileri yanımda içiyorsa 1 2 fırt aldım ama tadı da kokusu da iğrenç geldi. Kafanda sürekli kodlama yap cnm. Kokusu igren, ben sigaradan tiksindim gibi kodlamalar işi kolaylaştırıyor. :)

Aynen demin eşim içerken dedim ne kadar kötü kokuyor soguma geldı iyice benım daha 2.gunum ama sımdıye kadar ıyı gittim.. Eskıden bu kadar zaman sigarasız durcam, peehh nerdeee gunde 1 paketten fazla ıcen ben hele

Hahhahahhaha bende kendime güldüm sonra nasıl tahmin olduğunu anlamadım diye kafa dolu olunca algı da düşüyor

Şu an tam bunu yaptım ve yazıyı okudum sabahları yapıyorum ama bişey olmaz bence ya o kadardan

Yaa çok teşekkür ederim için rahatliyor böyle sürekli bir endişe halindeyim duygularım karmakarışık oldu
Rahim tersliğini bilmiyorum ama ben ilk kanama ile öğrenmiştim gebeliğimi 3+2de. Doktor yerleşme kanaması olamayacağını söylemişti. Rahimdeki parçalanmayı görünce (kese öyle oluşuyormuş) progestana başladı, dış gebelik değil diyerek.

En son 6+3te gittim, kalp atışını vs duyduk; yine dr bir anda bıraktırmadı doktor prosgestanı. Kademeli azalttı. Gebelik öncesi spor yapıyordum, sen hala tehlikeli gebeliksin bu bebek belki de hiç tutunmayacaktı spor 5.aya kdar yok dedi. Kendini yormayacaksın ve ilişkide 3.-4.aya kadar ysak dedi.

Bazı doktorlar daha garantici olabiliyor, ben mesela burda hiç keseyi görmeden progesatn veren doktorları okudum, oysaki dış gebelikse bu çok tehlikeli. Garantici doktor iyidir bence. Eğer size her ihtimali sunup boşa hevenlendirmiyor ya da heves kırmıyorsa o doktorla devam edin.

Ben gebelik öncesi doktor araştırırken bir arkadaşım bebek kendi doktorunu bulur, sen kalbini karartma demişti. Ve dediği gibi oldu, asla gitmem dediğim hastaneye sırf yakın sadece 1 seferlik gidelim diyerek gerçekten içimize sinen doktoru bulduk

Kızlar ya ben de idrar yolu enfeksiyonu var var mı dogal önerebilceğiniz bişey
Doktor tahlil yaptırmıştı az birşey bende de çıktı tek kullanımlık bir saşe verdi bana gece yatmadan önce suya karıştırıp içtim. Allah korusun enfeksiyon ihmale gelmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…