2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Bende doktora gıttım gıtmez olaydım . Sırf merakımdan kese duruyor mu bebek oluşmus mu dıye devlete gıttım doktor kese cok kucuk bebekte görmüyorum dedi. Bende dedım kı şu an da benı cok tedırgın ettınız zaten gecmıste dusuklerım var . Sonra ama küçük olur zaten yeni bir gebelık bu vs morelımı bozdu bıraktı . Şimdi nasıl gececek zaman özele randevum ta haftaya pazartesi.
Arkadaşım, bazen cihazdan cihaza bile değişiyor. Lütfen moral bozma. 🙏Bebeğin sağlıklı olduğuna inanıyorum daha o kadar küçükler ki normal bebeği görememesi. Sağlıkla gelecek inşallah 🙏
Canım şimdi doktora gittim hemen söyledim bizim cihaz 1400 seviyesine kadar ölçüyor değerinde bir sıkıntı yok normalde daha yüksektir ama bizim cihazın kapasitesi bu dediler yüreğime iniyordu az daha
Böyle şey olur mu ya insanı nasıl strese sokar? Neyseki sorun yok, çok sevindim.🙏

Merhaba hanımlar, hamileliğinin ilk haftalarında ara ara kanaması ( kırmızı renkli, hafif peçeteye gelecek kadar) olanlar var mı? Ya da çevrenizden bu şekilde olan duydunuz mu, böyle olupta gebeliği sağlıklı devam eden?
Bende direkt kan geldi 🫢 sonrasında da 6 gün falan kahverengi pembe leke geldi. Hatta betam da yavaş yükseldi, %40 falan. Allah’a şükür 5+3 sağlıklı ilerliyoruz, keseyi gördük darısı kalp atışına inşallah 🙏

Bende doktora gıttım gıtmez olaydım . Sırf merakımdan kese duruyor mu bebek oluşmus mu dıye devlete gıttım doktor kese cok kucuk bebekte görmüyorum dedi. Bende dedım kı şu an da benı cok tedırgın ettınız zaten gecmıste dusuklerım var . Sonra ama küçük olur zaten yeni bir gebelık bu vs morelımı bozdu bıraktı . Şimdi nasıl gececek zaman özele randevum ta haftaya pazartesi.
oradaki doktorlar bilerek can sıkıyor. daha erkene cekemezmisin ozele olan randevunu. kendim icinde suphelerim var ama hepimiz icin hızlıca saglikla gecer insallah zaman 😔

Canım dur bakalım başka bir doktora daha git inşallah kötü bişey yoktur
Önce devlete gittim ardından tem hospital e gittim çi hazlar yeni diye karından baktı Dr çok ilgiliydi canım sabah 10 da randevum var bakalım panik havasındayız işte 3 evladım var ama hep acemi oluyor korkuyoruz 😟

B

bılmıyorum ki cnm
Genetik test lazım
Özeller Bı ton para
Devlet yapmıyor yapsa da sonuç 3 ayı buluyor
Bnım yaşım geçiyor 😔
Canım test mutlaka yaptır üniversite hastanelerinde yapıyorlar ucetsiz 2ayda çıktı bizim benimde. İki kimyasal birde 8haftalik ikiz düşüğüm var önemli derecede bir pıhtılaşma çıkmadı ama önlem amaçlı kan sulandırıcı kullanıyorum bakalım bu sefer inşallah yani testleri yaptır mutlaka faydası olur en azinda bir de kan sulandırıcıyla denersin

Önce devlete gittim ardından tem hospital e gittim çi hazlar yeni diye karından baktı Dr çok ilgiliydi canım sabah 10 da randevum var bakalım panik havasındayız işte 3 evladım var ama hep acemi oluyor korkuyoruz 😟
Sabah güzel haberler alırsın insallah canim kötü seyler düşünme rabbim yardımcın olsun 🤲

Canım hiç kafana takma üzülme inanıyorum ki hiç birşey olmayacak Doktorlar felaket tellalı gibi resmen. Kese küçük olması beklenen bir durum zaten bu durumu dile getirirken öyle bir üslupla söylemiştir ki sanki bişey varmış gibi insana dert ettiriyorlar. Bebek görmüyorum deme sebebi kesenin küçük olması kaynaklı göremiyorum demek istemiştir. Devlette birde cihazlar özeldeki gibi olmuyor o yüzden anlayamamıştır.

oradaki doktorlar bilerek can sıkıyor. daha erkene cekemezmisin ozele olan randevunu. kendim icinde suphelerim var ama hepimiz icin hızlıca saglikla gecer insallah zaman 😔
Almayacagım erkene bilerek geç aldım 7. Haftaya gıreeyım de ne var ne yok bir seferde öğreneyım diye. Hersey o kadar yolunda ki yani aksi birşey olsa hıssederdım . Kese gecen ctesi 6 mm dı şimdi 11 olmus . 11 de 6. Hafta ile uyumlu zaten .

Canım hiç kafana takma üzülme inanıyorum ki hiç birşey olmayacak Doktorlar felaket tellalı gibi resmen. Kese küçük olması beklenen bir durum zaten bu durumu dile getirirken öyle bir üslupla söylemiştir ki sanki bişey varmış gibi insana dert ettiriyorlar. Bebek görmüyorum deme sebebi kesenin küçük olması kaynaklı göremiyorum demek istemiştir. Devlette birde cihazlar özeldeki gibi olmuyor o yüzden anlayamamıştır.
Evet tamda dedıgın gıbı uslüb herşey .. inan ki doktorların bazıları cok acımasız ve düşüncesiz okumuşlar ama cahiller.
Canım seninle aynıyız biz benimde karından göremedi doktor vajinal bakınca gördü kalp atışı da ancak öyle duyuldu endişe etme yani 2 hafta sonra gel bi de karından duyalım dedi
Eşim gidelim özele doktoruna dedı hemen dedi yok 2 hafta sonra gel demıstı o zaman gıdecegım dedim. Bekleyecegım . O doktoruda Allaha havale edıyorum

X