2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

senin eşindemi yengec bizimkininde doğumgunu sonraki hafta benim sonuc yetişmiyor ona daha yumurtlama olmadı ama evlilik yıl dönümüne inş bende güzel bir sürpriz hazırlıcam

Saolasın cnm amin darısı isteyen herkese inşallah

Kese görmeden, görsekte kalp atışı duymadan, duysakta 12. Hafta geçmeden korkular yine olacak her daim
o korkular hiç bitmez canım sen bolca dinlen tatilin keyfini çıkar bu saatten sonra Allahın izniyle bişey olmaz

Sevindim canım özel klinikte duydum bende kalp atışını devlet hastanesi sadece kalp atışı var dedi dinletmedi
Devletteki sağlık sisteminin geldiği son noktaya bak. Sinir oldum çok şu an. Bir anne ve baba için bebeklerinin ilk kalp atışın duyma anını nasıl elinden alıyo bu insanalr ya. Resmen başımızdan gidin modundalar.

Ben başka sebeplerden ötürü devlet hastanesine en son yine şans vereyim dedim ama yok, doktorun biri koltukta kaykılmış uyur pozisyonda neyin var" dedi ve hikayemi anlatmama izin vermeden kafasına göre işe asla yaramayan ilaç yazdı,

Başka doktor, kadın doğumcuydu ve 2 doktor yan yana odalarda çalşııyolardı. İççeri girdim soyun sandalyede bacaklarını aç dedi ve bi baktım karşı odada başka bir kadın çıplak o da yatıyor ve göz göze geldik. Dedim kapıyı kapatır mısınız, geç uzan hızlıca hadi, vs. bir sürü laf etti.

Başka doktor alerjiden gözlerim kapandığında suratım davul gibi şiştiğinde ve acıdan duramadığımda bana sadece oksijenli su vermiş reçeteyle. Eczanedeki kadınlar şaşırdı çok, sen ayakta duramıyorsun sana şöyle şöyle iğneler vermesi gerekirdi falan demişlerdi. Üstelik çalışıyordum ve bana rapor vermemişti, "bir sorun görmüyorum işe git vermem rapor demişti". Hemen ardından özele gittim ve daha kapıdan girer girmez beni oturttular falan "ne oldu sana ne bu halin" diye doktor panikledi ve ilgilendi. Ben ağzımı açmadan " çalışıyor musun dedi evet dedim, sana 5 gün rapor yazıyorum 1 hafta dinlenmen lazım bu vereceğim ilaçlar da ağır bu halde çalışmazsın" dedi. Gerçekten de 1 hafta sonra toparlamıştım.

Ancak gel gelelim aralarında gerçekten ilgili olanlar da var. Geçmeyen bir rahatsızlığımı devlet hastanesinde bir yaşlı doktor anında görüp anlamıştı, kaç doktor gezmiştim. Yine de uzun yıllardır devlet hastanesine gitmiyorum. Maaşımın yarısını bırakıyorum gerekirse özele. Ay dolmuşum bu konuda da.

Yaa beni ne hissediyorsun çok merak ediyorumm
Bebişim söylemedim kimseye, söylemiyorum. Ben bir şeyi dilllendirince çok olmuyo genelde. İçimden gizli gizli hissediyorum. Falcı müneccim değilm

Ama günün sonunda şöyle söyleyim buradaki herkes hamile kalacak bu yıl bitmeden. Sadece herkesi farklı zamanalrda hissediyorum.

Aaa bak bunu bilmiyordum ilk defa duyuyorum, demek iyi bir sebeple yapıyorlarmış. Sabah sabah yükseldim devletimin doktorlarına

A Afratafrac canım o yazdığın mesajı bulamadım bildirimini sayfayı okurken gördüm. Dun çok sıkışıyor gibi oldum dedim ya bol akıntı geldi 2 kere geldi yani dün 4. Gun mu neydi
Dün akşama doğru geldi benden sarıya yakın bir akıntı.Ama sonra bir daha gelmedi. Ben de merak ettim. Ay bugün 5. günümüz Yerleşmeye başlama günü

kalp atışı dinlemenin olumsuz etkisi olduğunu bilmiyordum. İyi yapıyorlarmış o zaman

Günaydın herkese A Afratafrac bence söylediklerinde haklısın tabii ki iyi doktorlar var devlette ama çoğu bitse de gitsek modunda maalesef. Kalp atışı dinlemenin zararlı olduğunu bilmiyordum orada iyi niyetli davranmışlar.

Devlette iyi doktorlar var ama denk gelmek mesele. Özelde genel olarak memnun olsam da saçma tavrı olana da denk geldim.
Sanırım insanların geneli problem
Ama seçme hakkım ve imkanım olunca devlete uğramak istemiyorum gerçekten.
Biz de annem de şöyle birşey yaşadık. özel de gezdiğimiz tüm drlar ayrı bir sıkıntı yaşattı. Baya isim yapmış bir prof önce harika ilgilendi. tetkikler sonucu olacağı ameliyat ufak bir operasyon diye bi anda ilgisiz umursamaz sorulara cevap vermez bir hal aldı.
Biz de devlet hastanesinde adını duydugumuz bir dr a gittik ameliyata gerek kalmadan tedavisini planladı ve gayet iyi şükür.
Ne yazık ki sağlık öyle bir sektör ki ne devlete ne özele güvenebiliyoruz.

Erken gebelik testinde yanıltma yapmayan marka hangisi?
prodoctor mu Predictor mu ya da farklı marka mı?

6. Hissi kuvvetli arkadaşım bende ne hissediyorsun. Ben çok yaklaştığımı hissediyorum

Kuşlar birşey sorucam adet günüme daha 6 gün var yarın doktora gideceğim progesteron hormonuna bakacak ama hamile olduğumu nasıl anlar ultrasonda mı bakar kandan mı belli olur sizce

Çok haklısın, asıl önemli olan adamına denk gelebilmek de bu da yine kötü. İşe gidiyorsun, zar zor izin alıyorsun o izninde bakılman lazım doktora ve doktor oksijenli su yazıyo yolluyo. Sonra kalkıp özele geçiyosun cebindeki son üç kuruşla mecburen, sana düzgün bakıyo. İster istemez yaşadıkalrımızda etkiliyor bir ön yargı oluşmasını sağlıyor. Bu her konu için geçerli tabi. Yoksa eşim Manisa lı ve orada bir kaç defa devler hastanesine gittik, allahım ne tatlı doktorlara denk geldik. Ama İzmir de gelemedim maalesef. Belki de bunalmıştır doktorlar da insandan, yoğunluktan.

E o zaman ilk 3 ay devlet hastanesinde bakılmak mantıklı gibi. Sizler ne planlıyorsunuz?
Benim eşim hiç sevmiyor devlete gitmeyi mesela kimyasal olunca ben özelde betayı takip etmek için resmen soyulduk her defa 200 400 verdik..bu defa zar zor ikna etdim dedim gidek devlete..gitdik dediler kadın doğum doktoru bu saatde yok ondan betaya bakamayız..işte o zaman anladımki eşim haklı gitdik yine özele.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…