2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Anladım canım..evet pcos da kilon olmasa bile bir iki kilo verilmesi gerekiyor diye duymuştum. Umarım kısa zaman da güzel haberler alırsın canım
İnşallah birde doktor dedi septomlari yok etmeden tedaviye başlamak kısır döngü yumurta büyür ama kalitesiz olur amaç kilo vermek değil sağlıklı beslenmek ve septomlari azaltmak dedi

Selam canlarım Çatlamadan sonraki 5. Günüm, adete 13 gün var. Zaman geçmiyor ya sırf test yapmış olayım diye ovulasyon yapıyorum gebelik testini en erken ne zaman yapabilirim? Gözlerime bakmaktan şaşı oldum hamile parlaması geldi mi diye

kızlar bugün genetik bölümüne pıhtılaşma için kan vermiştim onlar çıkmış doktor hemotoloji bölümüne gitmemi söyledi sinirlerim bozuldu ağla ağla bi hal oldum. Eşimde eve gelince beni öyle gördü baya üzüldü darıldık ağladık bi süre anca kendimi toparladım. Yarın için doktordan randevu alıcam ama bu sormak istedim size de bilgisi olan var mı. En alttaki değer için görüşmen lazım dedi.Test sonucumu ekliyorum

Hamile parlaması neymiş ben duymadım

Kizlar bugun kadin doguma gittim cok şükür yumurtalik kistlerim gitmis kaybolmus kendiliginden. Ama maalesef endometriozis hakkinda hic olumlu seyler soylemedi doktor bebek olma ihtimali dusuk dedi bazi ilaclarla ve amlyatla biraz azaliyormus ama net tedavisi yok ameliyat olsam bile tekrarlama ihtimali yuksekmis ama orda bi kadinla tanistim ilk cocuguda gec olms endometriozisi oldugu icin ikinciyi malesef 10 sene denemis olmamis ama amlyat olunca hemen olmus. Bende esimle konuştum bi sene deneme karari aldik takviyelerle birlikte inşallah olumlu sonuc aliriz bu surecte olmazsa ameliyat dusunuyorm tabi amlyattan sonrada bi garantisi yok ama hersey Allahtan elimden geleni yapip Rabbime birakcam. Moralimi bozmamaya calscam insallah olcak birde dediginiz gbi adetin 2.3 gununde benden bicok kan tahlili istedi bakalm inşallah hayirla gelsin

Ml başına 20 milyon
O zaman eşinin de sperm sayısı çok iyi değil, ayrıca sayıdan daha önemli morfolojik yapı ve hareketliliktir. Eşinin sperm sayısı alt limite yakın ise zaten doktorlar tüp bebeğe yönlendiriyor, normal gebelik ihtimali çok düşük diyorlar. En az ml başına 40 milyon olması gerekiyor. Aynı durumu yaşadım, eşim 6 ay tedavi gördü şimdi ml başına 160 milyona çıktı, ama ilk sonucu ml başına 21 milyondu ve doktor tedaviye cvp vermezse direk tüp bebek dedi bize, ama eşim tedaviye cvp verince biz biraz daha doğal denemek istedik. Sonuç olarak sorunu sadece kendinde arama, kendine güven ve eşinin sperm sonucunu alıp bir kadın doğum uzmanına göster ve sana anlatsın. Sevgiler

Eklentiler

• IMG_3348.jpeg
    102 KB · Görüntüleme: 38
Tam net bilmiyorum ama genelde pıhtılaşma ile alakalı sanıyorum ben de yaptırmıştım heterozigot çıkmıştı doktor pıhtılaşma çok az var demişti kan sulandırıcı iğne kullanmam gerekiyormuş. Belki seninki de öyle bir şey olabilir ama bilmiyorum tabi emin değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…