2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Şuan aynı durumları yaşıyormuşuz kuzum. Ama benim eşime sinirim çok ayrı. Aylardır 2.çocuk için artık denemeye başlayalım diye çok konuştum ama hiç oralı olmadı. Bu ay ikna olur gibi oldu ama yumurtlama günleri gelince resmen yan çizdi. Bu kadar üstüne düşmemin acele etmemin sebebi 31 yaşındayım ve oğlumada 1 sene sonunda hamile kalmıştım. Yine hemen hamile kalamayacağım biliyorum o yüzden bir yerden artık başlamak istiyorum. Hem çok duygusalım hem çok siniriliyim kendime engel olamıyorum. Şuan ağlayarak yazıyorum ooff..

Bence yumurtlama olayından hiç eşine bahsetme takibini yap ama ona belli etme, yumurtlama geldiğinde kendin istekliymişsin gibi ona yaklaş. Sadece bebek yapmak amacıyla ona yaklaştığın düşüncesi içten içe onu rahatsız ediyor olabilir. O yüzden de çok önemsemiyodur. Mesela hergün yerine 2-3 günde bir ilişki olsun. Zaten sperm içerde yaşıyor. Eşin için olay bebek çalışması değilde normal bir yakınlaşma gibi olsun. Bir de böyle dene canım.

Bu ay dediğin gibi yapıcam kuzum, ben eşimle herşeyi paylaşırım herşeyi hemen anlatırım ama bazı durumlarda bunu yapmak pekte iyi olmuyormuş Tatile gideceğiz ay ortasında yumurtlama zamanımda tam tatilde olacağımız günlere denk geliyor o yüzden biraz daha umutluyum hem rahat olacağım için hemde eşimin aklına gelmeyeceği için bu durum

Kızlar yarın benim için büyük gün gelib evden kan alıcaklar test için çok çok heyacanlıyım geçen gün rüyamda görüyorum anneme anlatıyorumki nasıl bir önemli testmiş ve diyorumki bebişimde büyümüş ve bir uyandım gördüm ağlıyormuşum gercekten çok kaptırdım kendimibuna sebeb olan kim olduğunuda bilenler biliyor zaten ondan cevablar çıkana kadar günler geçmez bana sadece tek duam bu mucize bebek bizimle kalsın kucağıma alıp büyütmek nasip etsin Allah

Ohooo neden demedin sen maçları beklersen daha çok beklersin gulüm
Ya aslında yumurtlama zamanı hiçbi şey dinlemedim geç saat de olsa yapmıştık
Ama şimdi tam adetimin yaklaştığı gün akşamları beni sıcak basmaya başladı. Acaba yumurtlama mı oluyor dedim ama. Çok motive olamadım bu sefer galiba Bu akşam da adet mi olucam korkusu var bacağa vuran ağrıdan. O yüzden tamamen vazgeçtim napalım.

Canım inşallah sonuçlar çok güzel gelecek. Düşünme diyeceğim de elimde değil biliyorum. Bu bebek doğana kadar o doktorun sözleri senin kulağında olacak. Ama engel olmaya çalış. Allah büyük o isterse neler olmaz ki. Bu mucize bebeğimiz bizim hepimize umut oldu. Sağlıkla kucağına da alacaksın inşallah

İyi kuzum regl oldum haftaya pzt hsg çekilcek inş aen ne yaptın asıl
Yeni umutlar yeni başlangıçlar uğur getirsin şifa olsun canım. Hsg'yi adetin kaçıncı günü çekileceksin? Yumurtlaman sonra olacaksa değerlendirme durumunu doktoruna sor mutlaka, benimki değerlendirtmişti, zararı yok demişti... benim de reglim geldi kuzum. Salı doktora gideceğim. Bakalım belki yine bi aşılama olurum. Doktorumla görüşeceğim öyle karar vereceğim. Hakkımızda hayırlısı olsun canım

Amin canım AminAynen öyle malesef elimde diğil..kendime sadece bunu diyorum Allah yaşadıklarımı gördü yaşımda az diğil umut ediyorum Allah bizi sevindirir

Kızlar yapmayın ya hiç çocugu olmayan insanlar var kendinize bu haksızlıgı yapmayın elbet olucak bi tane olmuş demekki oluyor Allah doğru zamanda nasip edicektir

İnşallah ben de bakacağım kuzum netten almıştım ama bana gelmeden yolda hasar görmüş geri gidiyor kısmet olmadı ya
Kız promotilin etkisi mi bilmiyorum adetim normalde olduğundan daha yoğun ve kırmızı geldi. Senin son iki ayda azalmış, benim de 5 gün sürüyor ama iki gün falan biraz geliyor gerisi damla damla geliyor, endişelenmiştim ama işte yumurtlama ve çatlama olduğundan sorun yok demişti doktorum. Bu ay baya yoğun ve kırmızı gelince sevindim. Sana da söylemek istedim. İnofolic falan kullanmayı düşünürsen canım o da muhtemelen benzer bi etki yapıyor. Ben femara + promotil + ımpryl kullanmıştım.

Kuzum uzulme bak bende ayni sekilde ogluma 1 sene sonra hamile kaldim oda kürler takviyeler vesilesiyle ve endometriozism var yasim 28 ama doktor ikinci cocugu hemen yap kisirlik yapiyor hastalik dedi esim benimde Allah ne zamn verrse diyor dikkat etmiyor bende ona soylemiyorm bile artik kendim isterms gbi yapiyorm yoksa erkekler stres yapiyor istemiyorlar o gunlerde illaki bi tartsma v.s cikariyorlar bi nazlanmalari tutuyor bence sende oyle yap. Aglama uzulme Rabbm bi anda veriyor. Ben 1 sene ovulasyon testi kurler bi suru takviyelrr kullandim bi ay tatile cikcaktik dedm orda olmaz kendmi bosuna strese sokmayim ovulasyon testi bile yapmayim o ay iki ilski olmusti aramizda o ay hamile kaldim cok şükür o kdr sok olmustumki hic beklemiyordum normalde dikkat ederm damacana falan tasimistim düşün zaten olmaz diye yani Rabbim yeterki istesin vermeyi bi iliskiden veriyor akisina birak illaki bi hayir vardir olmamasinda anliyorm insan umut ediyor bende bugun yikildim resmen birde bidaha ki ay esimde yok yanimda ekime kaldim ama diyorum vardir bi hayir.

Canım çok şükür bir evladın var ikincisi de elbet olacak kuzum moralini hiç hiç bozma. 17 aydır pozitif çizgiyi hiç görmedim, çocuğumun olup olmadığını bile bilmiyorum Allah tüm evlat hasreti yaşayanların kucaklarını sağlıklı bebeklerle doldursun inşallah

Bence etkisi olmuştur. Hormonları nasıl kullanacağını bilemeden doktor kontrolü dışında kullanmasın canım. Çok basit şeyler değil bunlar düzeni bozunca tekrar toparlaması zaman alabilir
Evet korkmuş oda geldik acile kan falan aldılar bakalım hormonlara bakacaklar bekliyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…