2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Benim 4.10 çıktı 25 mg verdi ilac
Peki kaçıncı haftada öğrenip ilaca başladınız bir de endokrinoloji ye mi gittiniz dahiliyeye mi
Bana kadın dogum doktorum zaten sıkıntılı bir değer değil ama belki takip eder, belki düşük doz başlar demişti şimdi doktor ben vereyim yavaştan başlayalım olmadı gelecek ay keserim falan dedi, daha bugün aldım ilacı yarın sabahtan kan verdikten sonra başlayacağım
İyi bari senin için sevindim ben de baktım çok daha yüksek durumda olanlar sağlıklı doğum yapmışlar ama ilk öğrendiğimde yüzüm kızardı bilmiyorum panik yaptım galiba

Sanıyorum ki bir tek benim doktorum onay vermiş 😂 haftada bir, dikkatli ve korunarak yaparsanız sorun olmaz dedi. Biz sormadan kendisi tüm detayları söyledi o sırada bundan da bahsetti. Ancak tüp bebek ile gebe kalan bir arkadaşım var ona kesinlikle yasak. Belki de doktorlar durumu görüp ona göre bilgi veriyordur.
Riskli olmayan hamilelikte son aylara kadar doktor izin veriyor ben de sormuştum çünkü 🫣 risk olmadığı için yapabilirsin dedi 😅

Daha önce yazmıştım tekrar yazma gereği duydum konusu açılmış çünkü

Altan muayenenin hiç bir zararı yok aksine karından görülmeyen riskleri bile altan bakarak görüyorlar ben kızımı doğrana kadar altan baktılar çünkü çok riskli bir gebelikti hamileliğimin başından 34h sına kada hastanede yatım ve haftada 1 gün hep altan muayene ettiler riskli olsa zaten doktorlar bakmaz o yuzden doktora gince yok ben altan baktırmak istemiyorum diye naz yapmayın korkmayında riskli degil aksine risk varsa daha iyi görür doktorunuz

Peki kaçıncı haftada öğrenip ilaca başladınız bir de endokrinoloji ye mi gittiniz dahiliyeye mi

İyi bari senin için sevindim ben de baktım çok daha yüksek durumda olanlar sağlıklı doğum yapmışlar ama ilk öğrendiğimde yüzüm kızardı bilmiyorum panik yaptım galiba

Korkulacak bişey yok benim 2.gebeliktede yüksekti ilaç kullandım normal doğum yaptım ama doktor özellikle iç yoksa çocukta gerizekalilik yapiyo dedi

Tüp bebkle hamile kalan arkadaşlarım özel olucak ama sormam lazım 🤭🤭 doktorunuz birliktelik konusunda birşey söyledi mi ya da sordunuz mu? Ben sormadım da unutuyorum hep bebeği merakımdan..
Gitmeden not alın soracaklarinizi yoksa unutuluyor😅 biz ilk randevumuzda sorduk hiç cekinmeden😅 bir sıkıntı bir kisitlama yok birlikte olabilirsiniz dedi ama tabi bizimki tüp bebek değil

Selam kızlar ne güzel konular konuşulmuş yine bari cuma günü ben de çikolata yiyip gideyim 🤩 ben bugün sağlık ocağına gittim tahlil verdim kontrolden önce tiroit böyle yüksek çıkmış tsh değeri. Doktora sordum cevap bekliyorum galiba dahiliye mi gitmem gerekecek? Korktum açıkçası
Benim de ts3 ve ts4 yüksek çıkmış. Aile hekimim bebek için sakıncalı bir durum kadın doğum doktoruna danış testi tekrarla dedi ama kontrolüm şubatın 6'sında. O zamana kadar beklemek sıkıntı olur mu bilemiyorum. Bir de bunun dışında birkaç değer daha var kimisi düşük kimisi yüksek sorun olabilecek değerler mi görsini ekliyorum bilenler yorum yapabilirse sevinirim.

Eklentiler

• Screenshot_20230123-210043_Chrome.jpg
    Screenshot_20230123-210043_Chrome.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_20230123-210035_Chrome.jpg
    Screenshot_20230123-210035_Chrome.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20230123-210028_Chrome.jpg
    Screenshot_20230123-210028_Chrome.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20230123-210020_Chrome.jpg
    Screenshot_20230123-210020_Chrome.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20230123-210012_Chrome.jpg
    Screenshot_20230123-210012_Chrome.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20230123-205959_Chrome.jpg
    Screenshot_20230123-205959_Chrome.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 72
Eşimde şey diyor valla bu sefer soracağım çekinmeyeceğim ya olmuyor böyle 🤭🤣 bir gazla konuşuyor kendi kendinede işte yasak lafını duyacak yine oturacak aşağı 🤭
Ay hiç çekinmeyin sorun valla neler neler soruluyordur bu hiç cekinilecek bir şey değil☺️ benim eşim hemen ilk randevumuzda sormuştu 😅

Benim de ts3 ve ts4 yüksek çıkmış. Aile hekimim bebek için sakıncalı bir durum kadın doğum doktoruna danış testi tekrarla dedi ama kontrolüm şubatın 6'sında. O zamana kadar beklemek sıkıntı olur mu bilemiyorum. Bir de bunun dışında birkaç değer daha var kimisi düşük kimisi yüksek sorun olabilecek değerler mi görsini ekliyorum bilenler yorum yapabilirse sevinirim.
Sizin anladığım kadarıyla benimkinin tersi tiroitleriniz birazcık fazla çalışıyor. Alt direkt karaciğer metabolizması ile ilgili . Demir bağlama kapasiteniz düşük çıkmış yuksek cikinca demir eksikliği belirtisi . Yani tiroitler bu attığınız sonuçların hepsini etkiler demir harici . Tiroitler düzelince diğerleri de düzelir çok büyük sıkıntı var gibi görünmüyor . Ama 6 şubat biraz uzak doktorunuza ulaşabiliyorsaniz bildirin ona göre randevu alın bence

Benim senelerdir var canım yaklaşık 9 senedir içiyorum ilk 50 ile başlamıştım ilk hamileliğimde 75e çıkmıştı.. kontrollere gidiyorum sürekli arta arta bu kadar oldu zamanla
Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin hepimize rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🙏
Benim ilk zamanlar tiroit çok hızlı çalışıyordu şimdi hiç çalışmıyor

Sanıyorum ki bir tek benim doktorum onay vermiş 😂 haftada bir, dikkatli ve korunarak yaparsanız sorun olmaz dedi. Biz sormadan kendisi tüm detayları söyledi o sırada bundan da bahsetti. Ancak tüp bebek ile gebe kalan bir arkadaşım var ona kesinlikle yasak. Belki de doktorlar durumu görüp ona göre bilgi veriyordur.
Valla biz de yapıyoruz doktorum yasaklamadı.Ben risk olmadığı sürece psikolojik olarak iyi hissettirdiği için faydalı bile olduğunu düşünüyorum 🙈 ve eskisinden daha zevkli olmaya başladı sanki rahim daha hassas o yüzden sanırım 🙈🙈

Valla biz de yapıyoruz doktorum yasaklamadı.Ben risk olmadığı sürece psikolojik olarak iyi hissettirdiği için faydalı bile olduğunu düşünüyorum 🙈 ve eskisinden daha zevkli olmaya başladı sanki rahim daha hassas o yüzden sanırım 🙈🙈
Bi tek bende öyle zanıyordum kizimda riskten dolayi hic olmamisti 😂😂 ama simdi cok fazla istekli oluyorum 🤭🤭

Riskli olmayan hamilelikte son aylara kadar doktor izin veriyor ben de sormuştum çünkü 🫣 risk olmadığı için yapabilirsin dedi 😅
Arkadaşlar hepinize sorum olsun; riskli hamilelik tam olarak ne? Yani kanaması olup iyileşmiş olan kişi riskli mi? Ya da ne bileyim kese aşağıda olunca mı risk oluyor? Neye göre riskli bilen var mı?

Kesinlikle katılıyorum 😬 ben progestan kullanıyorum günde 1 tane. Bir değişti oralar onun etkisiyle daha çok etkilendiğimi düşünüyorum. Ay çok ilginç ama güzel 🤣🤣

X