2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
normal öyle bakıyolar ben artık insan gibi muamele görmek için özele başladım özeldeki doktor direkt 3 boyutlu da açtı. burası ağzı burası eli diye söyledi hiçbir şeye benzetemedim :KK70:
Ben de özele gittim ama hiç ağız burun görme vs olmadı. Uzaktan baktık hep. Zaten bir kere döndü ekrana doğru ve daha tam belli değil gibiydi hatları. Sizin belli oldu mu baya siması?

Ben de özele gittim ama hiç ağız burun görme vs olmadı. Uzaktan baktık hep. Zaten bir kere döndü ekrana doğru ve daha tam belli değil gibiydi hatları. Sizin belli oldu mu baya siması?
11+2de gitmiştim ben uzanmış ayaklarını çırpıyodu hiç durmadı :) beline kadar poposunu kaldırıyodu :) profilden burnu falan belliydi 3 boyutluda netti ama ben benzetemedim hiç elini yüzüne koymuştu galiba

bir de canım çok gitmediysen doktorunu değiştirmeyi düşünebilirsin. ben hem doktor hem hastane araştırması yaptım birkaç senelik bir hastane buldum iyi bir sürü yorumu olan bir doktoru da vardı ve cihazları çok iyi, devlette küçücük şekilsiz görünen bebeğimin bu cihazda kolu bacağı ağzı burnunu net görebildim

Yanlislikla temmuz annelerine de yazmisim ama buraya da sormak istiyorum kizlar 3 gun rahatladiktan sonra carsambadan beri gene bulantidan ölüyorum agzimin ici de zehir gibi asla gecmiyor yasayan bi cözum bulan varsa bi söylerse 😔😔
canım birkaç kez anlık bulantım oldu elma ve muz çok iyi geliyor mide yanmasını da geçiriyor, özellikle elma. ama günde 3 porsiyon meyveyi geçmemen gerekiyormuş şekerden dolayı

bir de canım çok gitmediysen doktorunu değiştirmeyi düşünebilirsin. ben hem doktor hem hastane araştırması yaptım birkaç senelik bir hastane buldum iyi bir sürü yorumu olan bir doktoru da vardı ve cihazları çok iyi, devlette küçücük şekilsiz görünen bebeğimin bu cihazda kolu bacağı ağzı burnunu net görebildim
Kolu bacağı hareket ediyordu onları gördüm ama yüzü tam belli değildi daha doğrusu şekli daha insana benzemiyordu bilemiyorum başladığım yerden gidiyorum belki başlangıçtan beri geçmişimi bildiği için daha güvenilir diye. Ama belki herkese söylekten sonra tavsiye alırsam kim kime gitmiş diye, belki onları da deneyebilirim.

Sende evham yapmıştın demek ödemmiş kiloların. Feramat bende kabızlık yapmayan tek demir ilacı canım güzel ilaç yazmış. Haftaya 26 sinda da ben gidicem artık günler geçmiyor 💛💛
Canım evet çok şükür kilolar korktuğum gibi çıkmadı. Senin de günlerin ışık hızında geçsin, güzel haberler alasın insallah 🥰 çok güzel tane tane anlattı sevdim ilgisini. İkili test için kan verdim 170 mi ne ödedik. Kan almadaki personeli de sevdim çok kibardi ikisi de .Muayene de 355 ₺ ,o da sendika indirimi ile öyle. Normalde 390 ₺mis. Kan ilacindan ben de çekindim kullanmasam olmaz mı dedim , anneyi korumak için yaptığımız birşey dedi. Acil ameliyata girsen, senin kanının bol olması önemli dedi. Peki dedim 😅 bu arada bebişi biraz daha şey kemiğinin üstünde gördü USG aleti, yavaştan yukarı çıkmaya başladı demekki🥰 foliklerin bitince bu verdiklerime geç zaten içinde folik de var dedi. Kafası solumda ayakları sagimdaydi, hala hayal ediyorum🥰 ha 3 boyutlu usg niz yok mu dedim , bu hafta daha çok erken bebeğe zararı olduğunu düşünüyorum hepsi var ama zamanı var dedi. Siz daha iyi bilirsiniz dedim 👍

Ben de kullandım canım ve aylardır değerim >24 çıkıyor ve hala folik asit kullanıyorum bıraktırmadı doktorum 0.8 mg decavitin içinde. Sordum sorun olur mu diye yok dedi iç dedi başka bir şey demedi. Sonucun çıkınca bana da söyler misin

Tabiki söylerim ama sağlık ocağının sonucu e nabıza geç düşüyor sanırım hala çıkmamış 😑

Bebeğim ben de kullandım gebeliği öğrendiğimde alınan kanlarda folat >20 çıktı doktor folidoce yazdı ve önemli değil kullanmanı öneririm dedi bi müddet kullanmadım ama eşimin ısrarıyla kullanmaya başladım geçen hafta 19 çıktı. Sorduğum hiç bir doktor sorun olmaz dedi

İnşallah benim de sorun olmaz🙏

Merhaba, ben folbiol kullandım, folat değerim çok düşük diye. Hamileliğimi öğrenince de, doktor bir değerine bakalım dedi. Çok az fazla çıktı değer, o yüzden şimdi 400 mikrogram bir folik asite geçiş yaptım. Ama sorun olmuyormuş folat fazlalığı. Zaten 10 haftalık olmuşsunuz, yakında doktor size bıraktıracaktır. Siz tabi yinede doktorunuza sonucunuzu iletin, çünkü uzun bir süre kullanmışsınız.
Kendi doktoruma gittiğimde mutlaka belirteceğim. Teşekkür ederim 🙏

Canım ya öyle kusacak kadar değil ama bende de bu aralar oluyor bulantı ve aşırı derecede tiksinti... Durdum durdum 12 de fenalandim şaka mı nedir... Hep bir mide huzursuzluğu, bulantı desen değil şiş desen zaten hep şiş, ağrı desen değil bazı yemeklerde aşırı yanma yapıyor. Kokulara hiç hiç tahammülüm yok. Çocuğun bademcigine inmiş benim küçüğün, yanımda solumasina dayanamadım burnumu sakladım çaktırmadan 🤢🤢🤢
Yanlislikla temmuz annelerine de yazmisim ama buraya da sormak istiyorum kizlar 3 gun rahatladiktan sonra carsambadan beri gene bulantidan ölüyorum agzimin ici de zehir gibi asla gecmiyor yasayan bi cözum bulan varsa bi söylerse 😔😔

canım birkaç kez anlık bulantım oldu elma ve muz çok iyi geliyor mide yanmasını da geçiriyor, özellikle elma. ama günde 3 porsiyon meyveyi geçmemen gerekiyormuş şekerden dolayı
Yok beni bulantidan kusmaktan cok bu agzimin icindeki o acı zehir tat beni cok zorluyor ne yesem icsem gecmiyor tek yiyebildigim meyve muz zaten onu yiyorum 2 saniye sonra gene zehir tat geri geliyor

canim al bendende o kadar. 12+2 oldum hala midem bulaniyor hala ögürme hissi var. enfeksiyonda yapabilirmis bulanti tahlil sonucumu alayim rahatlicam. ama ben genede hamilelikten dolayi oldgnu dusunuyorum:KK43:

Canım ya öyle kusacak kadar değil ama bende de bu aralar oluyor bulantı ve aşırı derecede tiksinti... Durdum durdum 12 de fenalandim şaka mı nedir... Hep bir mide huzursuzluğu, bulantı desen değil şiş desen zaten hep şiş, ağrı desen değil bazı yemeklerde aşırı yanma yapıyor. Kokulara hiç hiç tahammülüm yok. Çocuğun bademcigine inmiş benim küçüğün, yanımda solumasina dayanamadım burnumu sakladım çaktırmadan 🤢🤢🤢
Mutfagin önünden gectim kokusu midemi kaldirdi doktor folik asiti biraktirip bu hafta ferrum fortla imom diye bi takviyeye baslatti onlar da ten kokumu degistirdi galiba ellerim tenim bana cok kotu kokmaya basladi 2 gündur yarin konusucam doktorumla ama agzimin icin de bi tat var sigara icenler anlar beni sanki 5 paket sigara icip uyanmisim gibi bi turlu de geciremedim diş fircalamaktan dislerim asindi artik 😔

Mutfagin önünden gectim kokusu midemi kaldirdi doktor folik asiti biraktirip bu hafta ferrum fortla imom diye bi takviyeye baslatti onlar da ten kokumu degistirdi galiba ellerim tenim bana cok kotu kokmaya basladi 2 gündur yarin konusucam doktorumla ama agzimin icin de bi tat var sigara icenler anlar beni sanki 5 paket sigara icip uyanmisim gibi bi turlu de geciremedim diş fircalamaktan dislerim asindi artik 😔
Canım demir ilaçları kokuda ağızdaki tatta değişiklik yapabiliyor. Zaten hamileliğin başından beri ağzımızdaki kötü tat geçmedi

normal öyle bakıyolar ben artık insan gibi muamele görmek için özele başladım özeldeki doktor direkt 3 boyutlu da açtı. burası ağzı burası eli diye söyledi hiçbir şeye benzetemedim :KK70:
Ha burda söylemişsin zaten bişe anlaşılmadığını, ben tekrar sormuşum🤣🤣🤣 işte ben de aynı anlaşılmadı hiç bişe ama daha normal bence :)

Yaaa kızlar siz benim tek umudumdunuzzz 12. Haftaya gün sayıyordum biticek diye😔😔😔

Canım demir ilaçları kokuda ağızdaki tatta değişiklik yapabiliyor. Zaten hamileliğin başından beri ağzımızdaki kötü tat geçmedi
Evet vardi ama bu kadar yogun degildi bu aci tat ilaclara basladigim gunden beri cok yogunlasti resmen kisin ortasinda 3 kere dusa girdim zor gelmese gene girerim o derece kokuyorum suan kendime valla sozde 12.haftada rahatlarsin diyordular ben en basa döndüm

X