2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Aaa kullanan birisi müthiş 🤩 şeyi sormak istiyorum bu belden kalka sızması için bezin üst kısmını hafif kıvırıp bağlayın diyorlar öyle de sızdırdı mı 😅 mutlaka değişiklikler olmuştur diye tahmin ediyorum teknoloji gelişiyor 🤪 aslında bezden kar etmek değilde sleepy daha doğacıl gibi geliyor ama tabiki ben ne kadar istemesem de bebiş onda rahat ederse onu alıcam mecbur 🙂
Evet emin olun bi kere o kaka sizinca digerlerini defalarca daha dikkatli bagliyorsunuz. Temizlemek inanin cok zor. Bebis kucuk her yerine geliyor. Olay banyo yaptirmaya kadar gidiyor ❤ Bide dusunun ki elinizde bi paket bez var. Hadi bi baglama yanlis hadi 2. Yanlisti nasil her defasinda yanlis sekilde baglayasiniz ki. Kaldiki hep ayni marka bezde mi yanlis baglicaksiniz. Belini kivirma bacak lastiklerini disa dogru parmakla duzeltme. Beli gevsek baglama dar baglama vs vs hepsi denendi. 3 yil once sleepy sizdiriyordu bunu derim. Bu seneyi bilemem 😁 Bu arada bezden ekonomi derken burada guvenilir bi cocuk doktorunun egitimine katilmistim. En ucuz bezi alin cunku ucuz bezde parfum olmaz. Ucuz bezde katki maddesi az olur duz mantik demisti. Buna gore secmedim tabiki ama belki hic denemeyeceklerimi de denemis oldum bu sayede. 🙏 bu arada piyasadaki tum bezleri denemisimdir. Benim oglum pek pisik olmadi oldu tabi de bez kaynakli pek olmadi. Hepsini deneme firsatim oldu diyebilirim.

Kafam karıştı simdi🤦‍♀️bende sleepy kullanicam diye almaya,stoklamaya dusunuyordum her numaradan 2er buyuk paket
Stok durumunu bende cok dusundum ama maaleaef yapmayacagim ki bebegi bezden pisik olmamış bi anne olarak yapmayacagim diyorum. Kullanamaz iseniz yani pisik yaparsa cegrek paket bile kullanamazsiniz. Bez sizdirirsa 5 tane kadar kullanir gene kullanamazsiniz. Riskleri cok bence. Evet daha sonra kesin daha pahali olacak ancak elinizde kalabilir 😔 ben sanirim sadece yenidogan prima alacagim onu ozellikle ilk dogdugu an kullanacagima eminim. Gerisi bide bebegin kilosuna da bagli. 2 numarayi daha paketi acip 3 5 kullandiktan sonra atlayabilirsiniz bile. Bilemedim ben bu noktada ❤

Of gerçekten benimde en düşündüğüm konulardan birisi bu ama stoklayacağım sanırım. Pişik yaparsa satarım yapmazsa karda olurum diye düşünüyorum. Bizim zamanlarımıza bezler x2 fiyatına ulaşır bence. 2. Si 1 tl kampanyası bekliyorum düşündüğüm bez için 😂
Ben de aynı Pişik yaparsa satarım düşüncesiyle stoğumu yaptım. 2 tane yeni doğan 4'er tane de 2-3-4 numara aldım inşallah abartmamışımdır🤣 geçen gün sleppy'de 2.'si 1 tl kampanyası vardı oradan aldım hepsini.

Ben de aynı Pişik yaparsa satarım düşüncesiyle stoğumu yaptım. 2 tane yeni doğan 4'er tane de 2-3-4 numara aldım inşallah abartmamışımdır🤣 geçen gün sleppy'de 2.'si 1 tl kampanyası vardı oradan aldım hepsini.
Ohh mis 😂 ya ben kaçırdım işte onu şimdi 4 gözle bekliyorum 😂😂 alıcam bende. Hangisini aldınız sleepy nin

Kizlar dün devlette idrar ve kultur tahlili verdim saat ogleden sonra 2de. sonuclarin hala cikmamasi normal mi? cunku e nabiza hala dusmemis. e nabiza dusuyor mu daha dogrusu onuda bilmiyorum
Canım bende 2 gün önce gittim sağlık ocağına hem bilgilendireyim hemde yapılan testler varsa yaptırayım diye. 21 tane test istemiş daha 6 tanesi çıktı 2 günde bende bir sorun mu var diye düşünüyordum

Canım bende 2 gün önce gittim sağlık ocağına hem bilgilendireyim hemde yapılan testler varsa yaptırayım diye. 21 tane test istemiş daha 6 tanesi çıktı 2 günde bende bir sorun mu var diye düşünüyordum
Bende idrar testimde bi sikinti olduda bakilmadi mi diye dusunuyorum😂😂 dur bakalim bugunde gelmesse pzt hastane yolu gozukur gene bana o degil randevu zor buldm simdi hic bulamam sen idrari felandami saglik ocagnda yaptirdn

Kizlar dün devlette idrar ve kultur tahlili verdim saat ogleden sonra 2de. sonuclarin hala cikmamasi normal mi? cunku e nabiza hala dusmemis. e nabiza dusuyor mu daha dogrusu onuda bilmiyorum
Bazen gunler sonra bile düşüyor enabiza hastanenin barkodu varsa elinde kendi sitesinden bak cıkmistir sonuclarin canim

Evet emin olun bi kere o kaka sizinca digerlerini defalarca daha dikkatli bagliyorsunuz. Temizlemek inanin cok zor. Bebis kucuk her yerine geliyor. Olay banyo yaptirmaya kadar gidiyor ❤ Bide dusunun ki elinizde bi paket bez var. Hadi bi baglama yanlis hadi 2. Yanlisti nasil her defasinda yanlis sekilde baglayasiniz ki. Kaldiki hep ayni marka bezde mi yanlis baglicaksiniz. Belini kivirma bacak lastiklerini disa dogru parmakla duzeltme. Beli gevsek baglama dar baglama vs vs hepsi denendi. 3 yil once sleepy sizdiriyordu bunu derim. Bu seneyi bilemem 😁 Bu arada bezden ekonomi derken burada guvenilir bi cocuk doktorunun egitimine katilmistim. En ucuz bezi alin cunku ucuz bezde parfum olmaz. Ucuz bezde katki maddesi az olur duz mantik demisti. Buna gore secmedim tabiki ama belki hic denemeyeceklerimi de denemis oldum bu sayede. 🙏 bu arada piyasadaki tum bezleri denemisimdir. Benim oglum pek pisik olmadi oldu tabi de bez kaynakli pek olmadi. Hepsini deneme firsatim oldu diyebilirim.
Ya çok teşekkür ederim uzun uzun yazmışsın 🍀 sızdırması da çok kötü gerçekten zorlar yani bilemedim ki ama şuan kullananlar sızdırmıyor diyor bilemedim 🤷🏻‍♀️

Bende idrar testimde bi sikinti olduda bakilmadi mi diye dusunuyorum😂😂 dur bakalim bugunde gelmesse pzt hastane yolu gozukur gene bana o degil randevu zor buldm simdi hic bulamam sen idrari felandami saglik ocagnda yaptirdn
Canım benimki sadece kan testiydi. Bende bugün arayıp sağlık ocağını soracağım sonuçları hastane randevum 4 şubatta bunlar zaten doktorumun istediği testler değildi bildirime gidince ben ordaki doktor bakalım neler yapılmış dedi şunlar şunlar yapılmamış bunları yapalım dedi. Doktorum istemediği için çokta önemsemedim açıkcası elbet çıkar 😬

bende gümüşte çok kararsizdim kalkan mantikli geliyor çok teşekkurler canim 💟
Rica ederim 🌸
cok yakinim yakinda dogum.yapcak onlar bundan aldi magazadan. baya rahat dedi e bebekte gir kullanim videosu var kapandiktan sonra cekcekli valiz gibi surebiliyosun benimde cok hosuma gitti bundan alacagiz suanlik kararimiz bu.araba yonunde canim
Teşekkür ederiiiim 🥰❤️ atayım bi panik halde belki buna karar verir 😀 bana çok önemli gelmiyor tabi sağlam olsun da binip binmeyeceği bile belli değil 🥲 sadece eşim sussun diye 😀😀

bende gümüşte çok kararsizdim kalkan mantikli geliyor çok teşekkurler canim 💟
Ben aventin kalkanini kullanmistim canim gercekten cok memnun kalmistim, süt sagmaya gerek kalmadan benim sütüm gün boyu kalkanlarda birikiyordu pit pit doluyordu hepsini o sekilde biriktirdim günde yaklasik 80 ml civari bi süt birikiyordu kalkanlarla bazen daha da fazla tabi benim kiz biberondan icmedi onlari icim yandi hep 😒

Selam kızlar 💛 ikili tarama testi için bende haftaya 11+3 te gitmeyi düşünüyorum. Ama diğer temmuz grubunda 11+larda giden bir arkadaşın maalesef bebeginde burun kemiği görülmemiş ve riskli bulunmuş. Diğer arkadaşlar da erken gittiği için burun kemiğinin görülmediğini söylemişler . Acaba erken mi 12 +larda mi gitmek gerekiyor ? Giden arkadaşlar kaçta gittiniz C Cerito @bahar3410 ve deneyimli anneler pozitifbiri pozitifbiri
Canım ben ikisinde de 12 nin içinde gitmişim bir sorun olmamış. Yine öyle yapacağım inşallah sorun olmaz diye umuyorum. Bugün 11+4üz. Bikaç gün de önde gittiğini gözönüne alırsak, 12 dolmuş gibi bişey sanırım bizim.

En kaliteli bebek bezlere girdin an ilk sırada Sleepy çıkıyor, prima,molfix...Peki molfix nasil kizlar?
Ben Sleepy hariç çoğunu denedim. Jenny Willy bile denedim :KK70: Komili, Prima, Molfix, Huggies ve bana kalırsa en iyisi Molfix benim bebelerimde pişik de yapmadı. Fiyatı orta ayardadır. Şok ta falan rahat bulunur. Yine onu kullanacağım. Kardeşimin eşi de bebişe hep goon kullandı o da çok memnundu.Migrosun ürünü sanırım.

Bebek bezi konusu açılmış,ben de şunu sormak istiyorum :) yıkanabilir bebek bezi hakkında bilgisi deneyimi olan var mı?
Allah nasip ederse doğum zamanı yaklaşmaya başladığında ya almayı ya dikmeyi düşünüyorum, ilk zamanlar normal bez kullanıp kendimi toparladığımı hissettiğimde de inşallah ybb kullanma niyetim var :)

X