2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar ben 7+6 yim sadece folik asit kullanıyorum folidays bunun dışında takviye alan var mı ekstra doktorum gerek yok dedi ama.bir arkadaşım folik asit içeren OMEGA üç kullanıyormus ilk öğrendiğinden beri sizlere de sormak istedim
Kuzum bende bugün sordum doktoruma gerek yok dedi şimdilik folik asit yeter dedi 😇

Merhabalar bugün ilk usg randevusu vardı, bir gün erkene çektim, kalp atışı görüldü haftası ile uyumlu dedi dr😌 Rabbim isteyen herkese sağlıkla nasip etsin ins.🙏

Eklentiler

• IMG_20230109_153256.jpg
    IMG_20230109_153256.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 95
Kuzucum neden hala tüp Bebek doktoruna gidiyorsun kendisi mi çağırıyor kontrol için benim şehir dışında gerçi o yüzden hiç gitmedim ben 😇bende şunu farkettim ultrason cihazları çok farkediyor yani iyi ki başka doktora gitmişsin daha önce 🥰
Evet canım kendileri bebeği göremediği için bugün kontrole çağırmıştı. Bugün sondu zaten, ilaçlarımı falan konuştuk bitti şimdi orası artık şükür🤲🏼🥰

Merhaba arkadaşlar benim bugün tüp bebek merkezinde kontrolüm vardı bugün 8+4. En son 6+1de gitmiştim kese var bebrk yok deyip moralimi bozup göndermişlerdi. Bugün de gittiğimde işte hastaneye ve ekstra bi kadın doktoruna daha gittiğimi ve bebeği gördüğümü belirrtim sevindi doktor da. Neyse ultrasonda bakalım bi dedi. Alttan bakıyor bu arada.. ben maalesef göremiyorum bebeği dedi bana🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ gerçekten nasıl oluyor anlamıyorum nasıl göremiyor. Ben de dedim biz gayet açık ve net gördük daha geçen hafta. Çıkardı ultrasonu, gitti içeriye bi bilgilerime falan baktı geldi, tekrar bi bakalım dedi bu sefer görebildi nihayet 🤦🏼‍♀️ ben de dedim sizin bu ultrasonlar da bi garip benim göründüklerim çok daha yeni ultrasonlardı dedim.. kalp atışlarını dinletti bebişimin 😊🌸🧿❤️ yani anlıcağınız canlar ben daha önceden başka yere gidip bebeğimi görmesem, bugün de bana bebeği net göremiyorum deyip moralimi bozucaktı 😠😠 çok kızdım aslında ama çok da uzatmak istemedim.. sonra da işte sağlıklı ilerler bence gebeliğiniz herşey yolunda dedi..
hayret ediyorum boylelerine...Cok sevindim gozunaydin masallah canim

Kızlar ben 7+6 yim sadece folik asit kullanıyorum folidays bunun dışında takviye alan var mı ekstra doktorum gerek yok dedi ama.bir arkadaşım folik asit içeren OMEGA üç kullanıyormus ilk öğrendiğinden beri sizlere de sormak istedim
Kan degerlerin normal ise folik asitten başka takviye gerekmiyor . Benim demir eksikliği anemisi var mesela bir gün demir içeren takviyeyi içiyorum bir gün de folik asit. Demir iciern takviyede de folik asit var . Genelde bakılıyor Kan değerlerine göre karar veriliyor .

hayret ediyorum boylelerine...Cok sevindim gozunaydin masallah canim
Teşekkür ederim canım 🥰 ben de ilk kez yaşıyorum böyle bişey. Bu merkezde daha önce de ilk gebeliğim takip edildi ama böyle bişey yaşamadık. Bence ultrasonlarında sorun var ama kabullenmek istemiyorlar.. çünkü ben ordaki başka ultrasonla görülmüştüm öncekinde o daha moderndi söylüyorum aynı diyo bana. Sanki ben anlamıyorum 💁🏼‍♀️

Arkadaşlar merhaba ben7+2 haftalık hamileyim cumartesi günü derinden kalp atışını duymuştuk akşamında çok şiddetli ağrım oldu bir buçuk haftadır kahve lekelenmem vardı o da kırmızıya döndü ve hala devam ediyor bugün kontrole gittik kalbini duyamadık bir hafta bekleyelim dedi doktorum ağrın çoğalırsa parol iç progestanı 8 saatte bir 3 günde bir de düşük iğnesi şimdi benim merak ettiğim acaba kalbi durdu mu bebeğimin yoksa ağrı ve kanamadan duyulamadı mı sizce nedir ?

Arkadaşlar merhaba ben7+2 haftalık hamileyim cumartesi günü derinden kalp atışını duymuştuk akşamında çok şiddetli ağrım oldu bir buçuk haftadır kahve lekelenmem vardı o da kırmızıya döndü ve hala devam ediyor bugün kontrole gittik kalbini duyamadık bir hafta bekleyelim dedi doktorum ağrın çoğalırsa parol iç progestanı 8 saatte bir 3 günde bir de düşük iğnesi şimdi benim merak ettiğim acaba kalbi durdu mu bebeğimin yoksa ağrı ve kanamadan duyulamadı
Canım çok geçmiş olsun. Kalbi kesin durmuş olsaydı doktor progestan ve düşük ilacı yerine kürtaja yönlendirildi. Bazen duyulmayabiliyor haftan ileri bir hafta değil o yüzden kanama artmış usg yi etkilemiş olabilir. İçini ferah tut stres yapmamaya çalış bebeğin için. İnşallah güzel sonuçlarla gelirsin 🙏🙏

Canım çok geçmiş olsun. Kalbi kesin durmuş olsaydı doktor progestan ve düşük ilacı yerine kürtaja yönlendirildi. Bazen duyulmayabiliyor haftan ileri bir hafta değil o yüzden kanama artmış usg yi etkilemiş olabilir. İçini ferah tut stres yapmamaya çalış bebeğin için. İnşallah güzel sonuçlarla gelirsin 🙏🙏
İnşallah çok teşekkür ederim o kadar korkuyorum ki kendime engel de olamıyorum çünkü çok ağrım var

İnşallah çok teşekkür ederim o kadar korkuyorum ki kendime engel de olamıyorum çünkü çok ağrım var
Herkes yaşayacak diye bise yok ama bu grupta ve temmuz anneleri grubunda çok var kanamalı ağrılı gebeliğini geçiren maalesef. Hatta hastanede yattılar. Stresini azalt inan o da çok zararlı bebeğine. Doktor dinlen demiştir mutlaka dinlenmeye bak inşallah sen de güzel haber alırsın. Hamileliğin sonuna kadar kanama geçirenler de var . Hiç kanama geçirmeyip sorun yaşayan da . Sen uzat ayağını günlerini geçir 🥰🙏🙏

Kızlar 6 hafta 3 gün olduk bugün. 10 gün sonra gidecem dr .keseyi görmüştük en son garanti olsun diye biraz gec gidicem. Sabah ani bulantı oluyor bende sonrada geçiyor normal mi bu😬ve sanki hiç gebe değilmişim gibi ağrılarım da hafifledi ,göğüste dokununca ağrı var . Şanslı mıyım acaba

Kızlar 6 hafta 3 gün olduk bugün. 10 gün sonra gidecem dr .keseyi görmüştük en son garanti olsun diye biraz gec gidicem. Sabah ani bulantı oluyor bende sonrada geçiyor normal mi bu😬ve sanki hiç gebe değilmişim gibi ağrılarım da hafifledi ,göğüste dokununca ağrı var . Şanslı mıyım acaba
Maşallah de canım ben daha kendime gelemedim sabahtir

Rabbim şifa versin düşünme demek çok kolay ama neolur düşünme 2 ay önce hamileyim sandım kıst var dediler okadar ağladım üzüldüm ki hamilelik belirtileri ile aynı idi şimdi 6 haftalık hamile imişim hiç beklemiyordum olmaz diyordum kist vs olduğu için don 2 haftadır cok hasta idim parol vs içtim uçağa bindim 🤭 gezdim dolandım rabbim herseyın hayırlısını verdin ama üzme kendini sürekli pozitif ol sürekli iyi düşün ben ilk bebeğimde ne zaman bir böyle gün vs olsa akşamına hasta olurdum çünkü şükür Allaha aslında cok iyi bir hamilelik geçirmiştim ama o aaaa hiç hareket etmıyor mu yok şöylemi yok böylemı diye ila konuşan tipler yüzünden panik oldum kaç kez Rabbim cümlemizin kucağına almayı nasip etsin inşallah

Arkadaşlar merhaba ben7+2 haftalık hamileyim cumartesi günü derinden kalp atışını duymuştuk akşamında çok şiddetli ağrım oldu bir buçuk haftadır kahve lekelenmem vardı o da kırmızıya döndü ve hala devam ediyor bugün kontrole gittik kalbini duyamadık bir hafta bekleyelim dedi doktorum ağrın çoğalırsa parol iç progestanı 8 saatte bir 3 günde bir de düşük iğnesi şimdi benim merak ettiğim acaba kalbi durdu mu bebeğimin yoksa ağrı ve kanamadan duyulamadı mı sizce nedir ?
Çok geçmiş olsun kan tahlili istedi mi Dr? Beta düşüşte mı takip etmek için

bende aynı testleri yaptım fazla değil.Tsh gebelik te fazla çıktı şuan ilaç kullanıyorum.
bende de yüksek çıktı ve bende ilaç kullanıyorum, yarın doktora gidip tekrar test aldırmayı düşünüyorum, değeriniz kaçtı acaba, biz şu am 8+3 haftalık olduk, inşallah değerim düzelmiştir

X