2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar dün akşam bilindik bir yere gittik eşimle canınız çekmesin diye isim vermiyorum ama bilindik bir mekan ve her AVM de olan bir mekan.İşte ben yemeğimi sipariş verdim ve özellikle dedim ki iyi pişmiş olsun lütfen dedim tamam dediler ama önüme geldiğinde içinde hafif pembelikler var gibiydi 1 tane yedim 2. De yarım bıraktım ve diğerlerini yemedim.Bu toksoplazma olayında benim bağışıklık olmadığı çıkmıştı testte.Bu kadar kolay bulaşan bir şey değildir bu toksoplazma değil mi ya ? Ve sonuçta bu istediğim şey yüksek ateşte dışını iyice kızartmışlar ama içinde pembelikler vardı o yüksek ateş de mikrop falan kalmamıştır değil mi pembelikler olsa bile 🥺 ay zaten kırk yılın başı eşimin ısrarı ile çıktım yemeğe bir daha da dışarda yemem gebelikte 😭
Yok canım korkma bir şey olmaz ondan. Sonuçta kanlı canlı et değildir içindeki pembelik tam çiğ olduğu anlamına gelmez

Ben ilk gebelikte hiçbir testi yaptırmadım. Şimdi de yaptırsam yaştan dolayı riskli çıkar muhtemelen. Doktorla konuşup karar veririz ama ben de hiç kafa karıştırmaya gerek yok diye düşünüyorum

Arkadaşlarım merhaba, bugün kalp atışını duyduk, bebeği gördük. Çok şükür her şey yolunda 🧿 dilerim ki isteyen bekleyen herkes bu mutluluğu yaşasın.

Doktora fetal dna testini sorduk tam olarak cevabı şuydu: ben kesinlikle öneriyorum keşke devlet karşılasa ve ikili üçlü testler yerine sadece bu yapılabilse. Maliyetli bir test ama durumu olan herkesin yaptırmasını öneriyorum dedi. 2 yer önerdi. Detay bilgi alıcam arayıp. Eğer var ise sormak istediğiniz şeyler yazarsanız onları da sorup buradan paylaşırım. Sirius2023 Sirius2023 senin için hatay mı mersin mi neresi için sorayım? Mutlaka yönlendirir ben bursada yaşıyorum ama öğrenirim.

Arkadaşlarım merhaba, bugün kalp atışını duyduk, bebeği gördük. Çok şükür her şey yolunda 🧿 dilerim ki isteyen bekleyen herkes bu mutluluğu yaşasın.

Doktora fetal dna testini sorduk tam olarak cevabı şuydu: ben kesinlikle öneriyorum keşke devlet karşılasa ve ikili üçlü testler yerine sadece bu yapılabilse. Maliyetli bir test ama durumu olan herkesin yaptırmasını öneriyorum dedi. 2 yer önerdi. Detay bilgi alıcam arayıp. Eğer var ise sormak istediğiniz şeyler yazarsanız onları da sorup buradan paylaşırım. Sirius2023 Sirius2023 senin için hatay mı mersin mi neresi için sorayım? Mutlaka yönlendirir ben bursada yaşıyorum ama öğrenirim.
Maşallah 🧿 çok mutlu oldum🥰 sigorta karşılıyor mu fetal i canım? Bilgi alınca bizi de bilgilendirirsen çok makbule geçer 🌸

Maşallah herşeyin yolunda olmasına ve minik kuzununuzu görmüş olmanıza çok sevindim. Aslında bana bölge olarak yakın olsun istiyorum ancak baştan savma iş yapılıyor ve alınan kan doğru muhafaza edilmeden test yapılıyorsa kandirilmak da istemeyiz. En güvenilir yer neresi/nereler olduğunu ve Adana Mersin civarında da güvenilir laboratuvar olarak tavsiye edebilecegi yer varsa bunlari sorabilirseniz çok sevinirim. yardımınız için teşekkür ederim

Maşallah herşeyin yolunda olmasına ve minik kuzununuzu görmüş olmanıza çok sevindim. Aslında bana bölge olarak yakın olsun istiyorum ancak baştan savma iş yapılıyor ve alınan kan doğru muhafaza edilmeden test yapılıyorsa kandirilmak da istemeyiz. En güvenilir yer neresi/nereler olduğunu ve Adana Mersin civarında da güvenilir laboratuvar olarak tavsiye edebilecegi yer varsa bunlari sorabilirseniz çok sevinirim. yardımınız için teşekkür ederim
Teşekkür ederim 😌

Tabiki onlar çok önemli. Doktor zaten 2 yeri önerdi broşürleri ekleyeyim. Panaroma ilk terichim ama dedi. Bu ikisiyle de görüşücem. Güvenilir olduklarını düşünüyorum ama tabiki soruşturmak lazım 😌

Eklentiler

• E608C585-7AC2-421F-A7A5-471B5170CC44.jpeg
    E608C585-7AC2-421F-A7A5-471B5170CC44.jpeg
    110,9 KB · Görüntüleme: 65
  • 4456F366-A8DF-4122-8CEB-AC75D5998F42.jpeg
    4456F366-A8DF-4122-8CEB-AC75D5998F42.jpeg
    112 KB · Görüntüleme: 63
Kızlar ben de yarın 9. Haftaya gireceğim henüz hiç doktora gitmedim küçük bir yerde olduğum için bi de herşeyi aynı anda göreyim duyayım stres olmayayım istedim büyümesini bekledim
yarın randevum var inşallah bebeği görür kalp atışı duyabilirim 🤲🏻 dua edin bize

Kızlar ben de yarın 9. Haftaya gireceğim henüz hiç doktora gitmedim küçük bir yerde olduğum için bi de herşeyi aynı anda göreyim duyayım stres olmayayım istedim büyümesini bekledim
yarın randevum var inşallah bebeği görür kalp atışı duyabilirim 🤲🏻 dua edin bize
İnşallah sağlıkla sıhhatle huzurla mutlulukla duyarsınız, görürsünüz 🫶🏻

Biz de 8+4 olduk tam yorgunluk hissi gecti derken bugun yine basimi yataktan kaldiramiyorum 😢
Yaa cok enteresan. Dün 8+4 tüm ve dünden beri cok kötüyüm. Ki öncesinde cok iyiydim balayi dedikleri döneme erken girdim galiba diyordum🥹 siz de 8+4 deyince garip geldi🙈 neren kötü diye sorsaniz inan bir sey söyleyemem ama kötüyüm. Degisik bir his. Yorgunum, nefes nefeseyim

Benim doktorum da aynı cevabı vermişti bana. İkili testte down ihtimali yuksek cikiyor, bebek saglikli doguyor. Bazen ihtimal dusuk cikiyor ama down sendromlu doguyor. Güvenilir degil ve Bu surec aileleri cok yoruyor demisti. Ki tanidiklarimdan da gördüm, ikili testte down sendromu ihtimali cok yuksek cikip saglikli dogum yapan iki tanidigim var. Bu yüzden ya fetal dna yaptiricam ya da hic yaptirmicam sanirim ben. Henüz netlesmedim ama. Benim doktorum eurofins var dedi. Sizinki nerelerin ismini verdi ogrenebilir miyim 🙏🏻

hayirli olsun canim cok sevindim.

Benim doktorum da aynı cevabı vermişti bana. İkili testte down ihtimali yuksek cikiyor, bebek saglikli doguyor. Bazen ihtimal dusuk cikiyor ama down sendromlu doguyor. Güvenilir degil ve Bu surec aileleri cok yoruyor demisti. Ki tanidiklarimdan da gördüm, ikili testte down sendromu ihtimali cok yuksek cikip saglikli dogum yapan iki tanidigim var. Bu yüzden ya fetal dna yaptiricam ya da hic yaptirmicam sanirim ben. Henüz netlesmedim ama. Benim doktorum eurofins var dedi. Sizinki nerelerin ismini verdi ogrenebilir miyim 🙏🏻
Kesinlikle. Bende şimdi araştırıp kısmetse yaptırmayı düşünüyorum ne bileyim gerekirse daha uygun eşyalar alırım onlarda arttırıp bunu yaptırırım gibi bir düşünceye girdim. Tabi fiyatıda önemli. Panaroma ve genoks u önerdi canım.

X