2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Günaydın kızlar instegram gezinirken gördüm paylaşım dedim
İlk 3 ay yazıyor ama doktolar 6 ay diyor bu hepsi zaten 6 aydan sonra geçerli ilk 6 ay istediğiniz pozisiyonda yatabilirsiniz bebege zararı yok ama tabi karın buyurse istesenizde yatamazsınız 😄

Selam kızlar nasılsınız nasıl gidiyor ? Ben bayadır giremedim hiç vakit olmadı.
Şeker yüklemesi ne zaman yapılıyor ?
Kızımda ne zaman yaptıklarını hatırlamıyorum gebelik şekerim vardı insülin kulanıyordum ve 2/3 gündr ağız kuruluğum ve bol su içme isteğim var ve şeker oldugunu anladım dun de makinelerimi çıkarttım yemekten önce 84 yemekten 1 saat sonra malesef 145 ti normalde 120/130 arası olması lazim yemekten sonra allahtan çok yuksek deği kama zaten çokta birsey yememiştim yeseydim daha da çıkardı terminim 17/01 de ozaman gidince söyleyecegim o zamana kadarda siyah ekmek ve kizimda uyguladigim doyeti uygulayacagim
Benim de ilk hamileligimde gebelik şekerim vardı ben şeker yuklemesi yaptirmayacagim diyetimi oğlumda yaptığım gibi yapıp sekerimi kendim takip edeceğim 😔

Benim de ilk hamileligimde gebelik şekerim vardı ben şeker yuklemesi yaptirmayacagim diyetimi oğlumda yaptığım gibi yapıp sekerimi kendim takip edeceğim 😔
Bence yaptır bunu doktorundan iyi takip edemessin bende oyle düşündüm ama mesela bende diyet işe yaramamıştı insulin başlatmıştı hem diyet hem insulin amennaz dozu vuruyordum sonrangorduk ki oda ise yaramiyor dozu artirdi falan o yuzden seker yuklemesini yaptir cnm ben istemesemde seker yuklemesi yapacaklar almnayadayim gittigimde hemisre hep sekerimi olcuyor ve hangi haftalarda oldugunu hatirlamiyorum seker yuklemesi yapiyolar eger yuksekse diyabetologa gonderiyorlar

Selam kızlar nasılsınız nasıl gidiyor ? Ben bayadır giremedim hiç vakit olmadı.
Şeker yüklemesi ne zaman yapılıyor ?
Kızımda ne zaman yaptıklarını hatırlamıyorum gebelik şekerim vardı insülin kulanıyordum ve 2/3 gündr ağız kuruluğum ve bol su içme isteğim var ve şeker oldugunu anladım dun de makinelerimi çıkarttım yemekten önce 84 yemekten 1 saat sonra malesef 145 ti normalde 120/130 arası olması lazim yemekten sonra allahtan çok yuksek deği kama zaten çokta birsey yememiştim yeseydim daha da çıkardı terminim 17/01 de ozaman gidince söyleyecegim o zamana kadarda siyah ekmek ve kizimda uyguladigim doyeti uygulayacagim
Ekmeğin her türlüsü şekeri yükseltiyor canım denedim bende diyabet hastasıyım şuan da da gebeyim çok dikkat ediyorum

İlk 3 ay yazıyor ama doktolar 6 ay diyor bu hepsi zaten 6 aydan sonra geçerli ilk 6 ay istediğiniz pozisiyonda yatabilirsiniz bebege zararı yok ama tabi karın buyurse istesenizde yatamazsınız 😄
Ben yüzüstü yatarım ama zorlanıyorum nefes alirken sola alışmaya çalıyorum ilerleyen zamanlarda hamile yastığı alacam Allah nasip kısmet ederse

Aynen şimdi yılbaşı diye zamdan gelecek ama doğum nerde düşünüyorsan doktorun o olsun cnm araştır
Aynen canım eminim tekrar bi zam gelecek zaten doğum nerde olacaksa bende orda devam etmek ıstıyorum bir defa gittim daha zaten kadın pek içime sinmedi bu sefer ahmet hocayı bir deneyim dyorum olmazsada diğer seçeneklere bakıcaz artık

Ekmeğin her türlüsü şekeri yükseltiyor canım denedim bende diyabet hastasıyım şuan da da gebeyim çok dikkat ediyorum
Bana iyi geliyor şu ekmeği kızımda çok yedim havuçlu

Eklentiler

• 10A580AC-F9EC-46C5-8C81-A3D2A83622EA.png
    10A580AC-F9EC-46C5-8C81-A3D2A83622EA.png
    268,1 KB · Görüntüleme: 29
Ben yüzüstü yatarım ama zorlanıyorum nefes alirken sola alışmaya çalıyorum ilerleyen zamanlarda hamile yastığı alacam Allah nasip kısmet ederse
Ben hala yatabiliyorum 😄 şuan için bi sıkıntı yok zaten doktor diyorki siz gece uykuda bebeğir rahat edeceği bi pozisiyonu aliyorsunuz zaten o yuzden sıkıntı yok benim allahtan kızımdan hamile yastığım var atmayı düşünmüştüm yer kapliyor diye sonra vaz geçtim iyikide saklamışım 😄

Arkadaşlar bide kim oldugunu hatirlayamiyorum ama sari akintisi olan vardi bende de vardi cuma doktora sorarim demistim sordum. Genel bilgi olsun. Fitil kullandigimiz icin olabilirmis. Once bembeyaz fitil akiyor ayaga vs kalkinca kalanlari sonrasinda sarimsi kremsi akintim oluyordu. Normal fitilden dolayi olur dedi. Ayrica bel agrim ve kasik batmam var onlarda rahim buyumesinden kaynakli gene normal dedi. Bide afedersiniz ozellikle buyuk tuvaletimi yaptiktan sonra bi bosalmis hissi bi rahatlamamsi bisi oluyor tamda anlatamiyorum ama tuvalet yapmanin rahatlamasi degil bi bosalmislik hissi anlatmak istedigim o da buyuk mu kucuk te mi diye sordu. Buyukte diyince gazdan kaynaklidir dedi. Kucukte desem belki enfeksiyona yorcakmis gibi geldi. Dikkatli bi sekilde sordu cunku onu. Benden bilgiler bu kadar 🙏😇

Arkadaşlar merhaba daha dün hamile olduğumu öğrendim bat 3 Ocak 29 Aralık akşamı hcg 120 çıktı. Erken öğrendim heyecanla kime söylesem daha bir şey belli değil kimyasal olabilir düşük olabilir diye strese soktular beni. Siz bu süreci nasıl atlattınız? Gerçekten kalp atışına kadar sevinmeden beklemem mi lazım
🤦🤦🤦🤦 Yaa ne olacaksa zaten olacak, onlar desende demesede... Ama niye insanlar hep kötüyü söyleyip, kötüyü anıp insanın canını sıkıyorlar.
Sen hiç takılma canım, keyfini çıkar. 4 gün önce değerin 5000 olmasını kimse beklemez herhalde.
Ki öyle olsa bile durmayacaksa bu bebe yine gider.
Canım ben adete 2 gün kala öğrendim. 10 gün geçti. Hiç kan vermedim. Bu süreçte kaset testler yaptım ki onlar bile kafa karıştırıyor🤪🤪 kimi hiç çıkmadı kimi silik çıkardı. Öyle böyle 5+1 olduk. 6+ olana kadar da doktora gitmeyi pek düşünmüyorum. Diyeceğim o ki, kötü söyleyenlere tıka kulağını keyfini çıkar dinlen bol bol 🤲🤲

Canım bu şeker yuklemesi olaayı nedir acaba
Hamileliğin 4. Ayında 400-500 ml lik yoğun glikoz içeren su iciriyorlar sonra kandaki şeker oranına bakılıyor. Eğer belli bir süre sonra referans aralığa düşmezse şeker hastası gibi ya diyet yada insülin alacaksın. Almazsan ilerde şekerin kalıcı hale gelir bebek sumo güreşcisi gibi doğar ve o da şeker hastası olur diyorlar

X