2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım ben özellikle sordum. 7+0 ım bugün. Doktor bey kalp atışını duyana kadar önermiyorum zaten çalışıyorsun o yeterli olur dedi. Çalışmayan anneler için durum nasıl bilemiyorum.
sağol canım bilgilendirme için... ben de çalışıyorum ama masa başı olarak. günün çoğunluğu hareketsiz geçiyor. bulantı da yok iştah fena değil ve kiloyu kafaya takıyorum hareket olmazsa kilo artışı kaçınılmaz benim için. plates belki zorlayabilir ama hafif tempolu yürüyüşe devam edebilirim belki

Kızlar iki üç gündür yokum buralarda çok kötüyüm mide bulantısı yemek yiyememe yemek görünce midem o kadar bulanıyo ki mutfağa bile giremiyorum yemek yapamıyorum herşeyden tiksindim 😣
Bende diyorum neden benim bulanmıyor fırtına öncesi sessizlikmiş 😭😭😭
🙈🙈 Cano çoğunluk mide bulantısı kusma 7. 8. Haftadan sonra başlar. Kiminin hafif seyirde giderken kimi perişan olur, her ikisini de yaşayan biri olarak bu nasıl olacak beklemedeyim 🤔🤔🤔👀👀👀

🙈🙈 Cano çoğunluk mide bulantısı kusma 7. 8. Haftadan sonra başlar. Kiminin hafif seyirde giderken kimi perişan olur, her ikisini de yaşayan biri olarak bu nasıl olacak beklemedeyim 🤔🤔🤔👀👀👀
Hiç sorma canım çok kötüyüm afedersin ama midem ağzımda sanki ne yemek görmek istiyorum ne koku duymak istiyorum nasıl yapıcam bilmiyorum adam aç kalacak bu gidişle 🤣 ben de çubuk kraker meyve falan idare ediyorum
Kusma yok şimdilik ama olacak gibi duruyo vallahi geliyor gelmekte olan 🤣🤣
Ne zaman geçer acaba bu haller
Eşime de pek belli etmek istemiyorum inan çok kötüyüm üç gündür ama hep güçlüyüm iyiyim birşeyim yok modumdayım 😄

Hiç sorma canım çok kötüyüm afedersin ama midem ağzımda sanki ne yemek görmek istiyorum ne koku duymak istiyorum nasıl yapıcam bilmiyorum adam aç kalacak bu gidişle 🤣 ben de çubuk kraker meyve falan idare ediyorum
Kusma yok şimdilik ama olacak gibi duruyo vallahi geliyor gelmekte olan 🤣🤣
Ne zaman geçer acaba bu haller
Eşime de pek belli etmek istemiyorum inan çok kötüyüm üç gündür ama hep güçlüyüm iyiyim birşeyim yok modumdayım 😄
Boşver cano ne yerse yesin, çocuk yoksa🙈sen kendine bak. Valla kızımda çok rahattım, hamile olduğumu bilecek kadar yaşadım😍. Oğlumda 7. Haftada başlayıp 25. Haftaya kadar ne yersem affedersin kustum. 🥺🥺Bunda da öğrendiğimden beri arada bulantı esiyor bakalım nasıl olacak👀

Ben pozcudayım bende medıcalparka gittim🥰doktorun kim? Yaa benimde 8 kasım ama ilk korunmadıgımız 24 kasım bu yuzden doktorda 8 kasımı baz almadı 5 6 haftalıgz 🥰🥰
Canım nasıl korunuyordunuz bilmiyorum ama 🙈🙈 korunduğu halde de hamile kalan arkadaşım var yani belki korunurken de kalmış olabilirsin mümkün 😂

Boşver cano ne yerse yesin, çocuk yoksa🙈sen kendine bak. Valla kızımda çok rahattım, hamile olduğumu bilecek kadar yaşadım😍. Oğlumda 7. Haftada başlayıp 25. Haftaya kadar ne yersem affedersin kustum. 🥺🥺Bunda da öğrendiğimden beri arada bulantı esiyor bakalım nasıl olacak👀
Çocuğumuz yok 4 senelik evliyiz ilk çocuğumuz 💕
Her gebelik aynı olmuyo canım demekki 🤷‍♀️
Ama ben başıma bunların geleceğini biliyordum çünkü benim midem normalde de rahatsız ve hassas.
Ama olsun herşeye razıyım her cefasına mucizem çünkü o benim en beklenmedik en umutsuz olduğumuz anda geldi bizi dünyanın en mutlu insanı yaptı herşeyine razıyız 🥰

Canım nasıl korunuyordunuz bilmiyorum ama 🙈🙈 korunduğu halde de hamile kalan arkadaşım var yani belki korunurken de kalmış olabilirsin mümkün 😂
Yok bebeğim ya 😂😂 2 yıldır normal yolla korunuyoduk biz esım emnıyet personeli o sıra sehır dısı gorevı vardı 2 hafta göremedık birbirimizi annemlerde kalıyordum geldi beni aldı evımıze geldik aklımızda vardı artık olsamı bebegımız diye o günde ayrı kalmanın ozlemıyle falan kornmadık olan oldu sanırım😂😂😂 zaten doktorda 8 kasım diyince gec yerlesmıs bebek dedi bende durumu anlattım o yuzden 8i baz almadı

1500 den sonra kese gözükür demişti canım benim doktorum
Cihazdan cihaza farkeder kızlar benim doktorum 5000 i görmemiz gerek dedi diye hatırlıyorum , devlet hastanesi mesela cihazın hopörlorü bile bozulmuş bugün kalp sesini duyamadık mesela , HCG hormonuyla cihazla alakalı herkeste farklı olabilir belki

Canım moralini bozucak ne var bunda kalp atışını görümüşsünğz mutlu olmalısınız 😊😊🤗🤗🤩 bir sonrakinde de duyarsınız inşallah. Bence de şimdilik rahatsız etmemek en mantıklısı 🥰 ama anlıyorum duymak için gelip duyamamak üzücü de ama kalp atışlarıyla mutlu olmak lazım yaa
Aynen çok şükür mutlu olduk tabi ki de insan yine bı garip hissediyor bu arada ben ebeyim 🙈 ama kendi bebeği olunca insan hepten ne yapacağını şaşırıyor hormonlar devreye girince belki de

ben yürüyorum her öğle arası yarım saat kadar, öncesinde spor geçmişim de var, yürümek önemli çünkü ilk haftalar mümkün oldğunca kilo almama taraftarıyım son haftalar haftada 1-0.5 kilo alacağız ve yaz hamileliği olacak şimdiden dikkat etmek gerekiyor.
Ben şimdiden 2 kilo almışım da o yüzden sormak istedim biraz da 😄 teşekkür ederim bilgi için 🌸

Biz zamlar gelmeden kendimize ciciler aldık 🙈😍 almamak için dirensem de kendime hakim olamadım açıkçası 😂
IMG_20221230_142218.jpg

Bulanti yasayanlar ben de bulanti yasayanlardanim ozellille sabah bulantisi son 1haftadir bilantim olmamasina ragmen sabahlari ogurme refleksi var ve cikariyorum her gun olmasada. En son cumartesi berbattin full cikardim. Tecrubem şu yonde uzun sure ac kalindigi icin gece sabah cok kotu oluyor. Gun icinde 1 saatte bir yemek yemek lazim genelde tuzlu seyler. Patates haslayop tuzla limonla yiyebilirsiniz. Meyve bol tuketiuorum. Ve en onemlisi cok dua ettim Allaha bulantilarim bir an once gecsin diye gercekten gun icinde bulantim olmuyor ama cok sık acikiyorum ve midem hemen sinyal veriyor zaten beklemeden yiyorum cunku yemezsem kotu olacak biliyorum. Tecrube ettim yani. Yiyenedigim gunde oldu mu oldu ama atlattim şuan bu sekilde ilerliyorum. 6. Haftadamda hrrgun kustum. 7 haftam bir tık daha iyi gecti. 10. Haftayi atlatip nasipse yavasca gececegini dusunuyorum. Bulantinin tek sebebi beta degeri bu deger 20. haftaya kadar artiyor bulantilar 12. Haftadan sonra yavasliyor.
benimde denemem lazım iş yerinde çok çok zorlanıyorum

X