2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Günaydın canım Elhamdülillah iyiyim. Sabah bir bulantı ve ishalle uyandım. Haftasonu eşim de aynı şekildeydi. Şu an daha iyiyim. Evden çıkmadan kahve limon yaptım attım ağzıma inşallah durdurur çok zor yoksa ya...
Durumunun iyi olmasına çok sevindim inşallah Rabbim bir daha yaşatmasın :)
redappleee redappleee pozitifbiri pozitifbiri canlar nasılsınız? Bugun hic lekem gelmedi hatta size yazdıktan sonra dun akşamda gelmedi size de haber vermek istedim. Sanırım çok yorulup üşüdüğüm için gelmişti. Teşekkür ederim desteğiniz için

Bazen diyorumki doktora gitmesem neolurki bilemiyorum ben doktora gitmek istemiyorum kalbi atmiyor diycek diye duymak istemiyorum cogu kisinin midesi bulaniyormus benim neden midem bulanmiyor diye endiseleniyorum belki insanlar bana kizicak ama mide bulantilatirinin hamilelikte bebegin saglikli olduguna isaretmis diye duydum bilmiyorum ya hayirlisi nasibinde varaa yasar yoksa artik yapicak bisey yok hayirlisi boylemis derim. Canim sen kac haftaliksin hersey yolundadir insallah senin icin.
Canım benimde bulanmıyor. Doktora sormuştum bende . Herkesin bulanacak diye bir kaide yok dedi. Herkes gebeliğini farklı yaşar. Rahat ol bence. Prenses gebelik diyolarmış hatta mide bulantısı yoksa

Günaydın herkese güzel anneler 💐❤️ Güzel bir hafta olsun hepimiz için 🎉🎊 Mide bulantılarım devam ediyor su bile içemiyorum bazen ama göğüs hassasiyetim azaldı baya.Ve kontrol zamanı bir türlü gelmek bilmiyor ,ne zormuş 🤭

yaa bende cok takintiliyim temizlik konusunda asamiyorum malesef. hergun supurge accam olmazsa olmaz. ev kucuk iki kisiyiz yok birakamiyorum bu huyumu. baba evinde de aynisiydim. banyolarida maske eldiven takip temizliyorum. ama gunluk disari cikmayanm biriyim bunlarida yapmazsam hareketsiz cok kalirim aslinda bir nevi terapi iste😁ani hareketlerden sakınıyorum sadece yavas yavas yapiyorum
Süpürge gunde iki kez bende öğlen ve aksam iki çocuk birde es olunca evde köy evi. Odun sobası yakıyoruz malesef ister istemez odun tozu ev tozu oluyo oglene kadar oturuyorum ogleden sonra başlıyorum bütün islere iki gune makine çalışıyor dag gibi çamaşır birikiyor.. Sabah kendimi kötü hisedersem su içip kusmaya gidiyorum az iyiysem sabredip iyi kotu yemek yiyorum karin tokken bulantı olmuyor amac migdeyi ac birakmiycan birde esim iste olunca soba odun isi bana kalıyor

Merhaba, benm çok az kahve lekelenmem oldu çarşamba günü dr fitil progestan verdi onu kullandım ve akşamına hatrı sayılır kanamam oldu ertesi gün iğne yaptılar progestanı oral yolla alın dedi acildeki kadın doğumcu ve ultrasonda kesede bozulma görmediğinş söyledi gönderdi dün. Progestan fitil olarak daha etkili diye öyle alıyım dedim nezaman öyle alsam deli gibi sancım oldu ve kanamam arttı, dün de kan peltesi geldi ve sancım gitti birden ve kanama geçti neredeyse . Yarın da kontrolüm var dua edin bana da lütfen🙏 Allah yardımcınız olsun sizin de inşallah sağlıkla geçer ama birçok insan varmış kanamalı gebelik geçiren gönlünüzü ferah tutun, bana da sanırım ilaç dokundu bilemiyorum.
Canım naptın son durumun ne geçmişler olsun ...

kizlar bende doktora sormayi unuttm. gebelik takip cizelgesine 4mm yazmis. o bebegin boyu mu kesenin boyu mu. 6+2lik goruntu bu. bide yukarida 8.6cm yaziyor o mu kese boyutu oluyor hic bilgim yok bu konularda. yorumlara bakinca benimki sanki kucuk.geliyor ama.dr bisi demedi bana
Canım o yukarda yazılanlar makine ile alakalı. Sen eğer bakacaksan GS: Gestasyonel Sac yeni kese büyüklüğü CRL: Baş popo uzunlugu yani bebeğin boyu na bakacaksın kagıtlarında sağ alt kösede yazar. Diğerlerini dikkate alma.

Kızlar öncesinde sigara kullanan anneler ne durumdalar? O kadar zorlanıyorum ki anlatamam. Zaten sıfırlayamadım hala. Sizde durumlar nasıl
Ben geçen grip olduğumda tamamen bıraktım Hamdolsun Rabbime canım... Tiksinti de gelmişti. :KK66:

yaa bende cok takintiliyim temizlik konusunda asamiyorum malesef. hergun supurge accam olmazsa olmaz. ev kucuk iki kisiyiz yok birakamiyorum bu huyumu. baba evinde de aynisiydim. banyolarida maske eldiven takip temizliyorum. ama gunluk disari cikmayanm biriyim bunlarida yapmazsam hareketsiz cok kalirim aslinda bir nevi terapi iste😁ani hareketlerden sakınıyorum sadece yavas yavas yapiyorum
Takıntı değil de iki çocuktan sonra istesen de istemesen de en az 2 kez ev süpürüyorsun, sıksık wc cifliyorsun falan ama ne hikmetse ev hep pis gibi görünüyor :KK70:

Diğer bilgilerinizi de eklerseniz listeye ekleyelim sizi de :)
Son adet tarihi
Beklenen doğum tarihi
Yaşadığınız şehir
Doktorunuz
Günaydın. 5+0 bugün 5 cmlik keseyi gördük şükür. 10 gün sonra da kalp atışı 🤲 şimdilik yolunda gidiyor. Önceki kayıplar nedeniyle aspirin ve progestan kullanacağım. Hepimiz için hayırlısını diliyorum 🙏

Bulantı bugun bende de var. Hastalandım mı bebekten mi bilemedim ama. Sabah ishaldim de kahve limon kesti şükür de. Bulantı devam ediyor.
Kozlar ben çok kötüyüm hem mental hem psikolojik açıdan çoktüm, midem bulanıyor sürekli, kusuyorum, hiçbir şey yiyemiyorum, bir yandan bebeğim beslenemiyor diye üzülüyorum😢

Kozlar ben çok kötüyüm hem mental hem psikolojik açıdan çoktüm, midem bulanıyor sürekli, kusuyorum, hiçbir şey yiyemiyorum, bir yandan bebeğim beslenemiyor diye üzülüyorum😢
Üzülme canım ilk üç ay annenin depolarından besleniyor bebek diyolar zaten
Geçecek bu günler de inşallah

X