2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
merhaba canım, ben de yoktum uzun zamandır. 8. Aydan beri uyumuyoruz çok yorgunum 😅
Ben cake smash ve fotoğraf çekimi düşünüyorum sadece, evde de kendi kendimize kutlarız büyük bir organizasyon yapmayız.
Bende pasta patlatma yapsak diyorum ama fotoğraf çekimi sırasında beni çok uğraştıracak. Üst değişimi falan zaten sevmiyor birde stüdyoda nasıl olur bilmem. Hala karar veremedim

Temmuz analarından biri yazmış, benim kız bunların hiçbirini neredeyse yapmıyor, bunlara bakarsam benim kız tövbeler olsun 🫣🤭🤣

Eklentiler

• Screenshot_20240705_142755_com.android.chrome_edit_330561006897476.jpg
    Screenshot_20240705_142755_com.android.chrome_edit_330561006897476.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 66
Nasılsınız burası baya sessizleşti. Diyet işi bizde ters tepti galşba strese girdim çocuğa da yansıdı şimdi ek gıdayı reddiyor. Akıl sağlığımı korumakta zorlanoyorum artık 😃

Kızlar merhaba 45 günlük bebisim var doğduğundan bu yana gözü capaklaniyor doktora götürdüm damla verdi netira ama kaynanam bebek küçük damla söyle yapar böyle yapar diye kafamı bulandırdı acaba aranızda kullanan var mi

Temmuz analarından biri yazmış, benim kız bunların hiçbirini neredeyse yapmıyor, bunlara bakarsam benim kız tövbeler olsun 🫣🤭🤣
Temmuz kaç doğumlu acaba 1 gün bile farkediyor çünkü.
Uzay hala sırt üstünden yüz üstüne dönemeyip sinirleniyor ☺ ben bi anda herşeyi yapacağına inanıyorun😁

Nasılsınız burası baya sessizleşti. Diyet işi bizde ters tepti galşba strese girdim çocuğa da yansıdı şimdi ek gıdayı reddiyor. Akıl sağlığımı korumakta zorlanoyorum artık 😃
Emeklemek ve tutunarak kalkma ile yola devam ediyor bebeğim, bizim de yeme işi epey kötü gidiyor. Sizin alerji varmış çok geçmiş olsun bu zor bir süreç ama inşallah geçecek, belki bebeklerimiz iştahsız 🤕

Kızlar merhaba 45 günlük bebisim var doğduğundan bu yana gözü capaklaniyor doktora götürdüm damla verdi netira ama kaynanam bebek küçük damla söyle yapar böyle yapar diye kafamı bulandırdı acaba aranızda kullanan var mi
Merhaba, bebeğim 11 günlük iken çok çapaklandı gözü, sarı akmaya baslayinca doktora gittik ve verdiği damlayı bir hafta kullandımbir de göz kanallarına masaj yapınız

Son düzenleme:
Emeklemek ve tutunarak kalkma ile yola devam ediyor bebeğim, bizim de yeme işi epey kötü gidiyor. Sizin alerji varmış çok geçmiş olsun bu zor bir süreç ama inşallah geçecek, belki bebeklerimiz iştahsız 🤕
Çoğu gıdayı tüketmeye başladık artık ama bilmiyorum ne olacak böyle. Boyu kilosu geriden gelmese hiç umrumda olmayacak aslında. Yürüme alıştırmaları yapıyoruz biz de emeklemekten dizleri mahvoldu 😃

bnmki de öyle bak sevdiği şeyleri yazayım
altını açınca çıplak bi şekilde kaçmak, yüksek yerlerden eline geçen her şeyi yere atmak, peçete, kağıt, karton yemek, buzdolabı veya bulaşık makinesi açılınca içine girmek, bacağıma dolanıp ısırmak, dış kapı açılınca gitcem diye ağlamak. 11. ay yeteneklerimiz bunlar 😂😂 çember geçircekmiş de kitap okuyacakmış benim oğlan he 😅

bnm oğlumun gözleri çok hassas 3 aylıkken 6 aylıkken 9 aylıkken netirayı kullandık bir zararını görmedim

Öhööö Öhööö bende bu yaştan sonra 2 çocuk ile platese yazıldım, haftaya başlıyorum ya sezeryan dan ya çok yememden (ki 2.ihtimal daha yüksek) kocaman bir göbek var bende, biraz modum da yükselsin diye başlıyorum bakalım

bnmki de öyle bak sevdiği şeyleri yazayım
altını açınca çıplak bi şekilde kaçmak, yüksek yerlerden eline geçen her şeyi yere atmak, peçete, kağıt, karton yemek, buzdolabı veya bulaşık makinesi açılınca içine girmek, bacağıma dolanıp ısırmak, dış kapı açılınca gitcem diye ağlamak. 11. ay yeteneklerimiz bunlar 😂😂 çember geçircekmiş de kitap okuyacakmış benim oğlan he 😅

Burcumm birde topların renklerini gösteriyormuş 😭😵‍💫🫣

Öhööö Öhööö bende bu yaştan sonra 2 çocuk ile platese yazıldım, haftaya başlıyorum ya sezeryan dan ya çok yememden (ki 2.ihtimal daha yüksek) kocaman bir göbek var bende, biraz modum da yükselsin diye başlıyorum bakalım
Oo hayırlı olsun 😊 ya benim göbek çok değişik oldu alerji diyeti sürecinde hızlı kilo kaybettim sarktı kaldı öyle

Benimkide tam bir ay sürecinde oldu capaklanma baya kötüydu krem gibi bir şeydi bizimki gece bir damla içine sürerdim uc güne düzeldi iyisiymis. Yok yok eskilere bakma napcan geçmiyo çünkü çapak yazık yavrum gözünü açamaz dr ne dedi ise ona göre uygulama yaparsın canım geçmiş olsun şimdiden

Halka oynunu biz ablasinin bilezikleri ile peçeteliğe geçirme yapıyoruz ki onuda ben değil abilerinden görmüş ... Müzik zâten dinliyor seymende göbek atıyor bizimki🤣🤣 sesli seye tepkisi bulması şöyle telefon çalınca hıh hih diye diye ona gidiyor yada uykusunda isr uyanıyo . ... Kutuya atma oynu bizdede var veriyorum yoğurt kovası oyuncak atip çıkartıyo top oynuyo kendisi yerde sürükleyip peşinden gidiyo iç ice gecen oyun Bardaklarini çıkartıp geri takıyo birde plastikten tabak kaşık değil bildiğin pilav tenceremi alip içine de kaşık veriyorum mutfakta güzel ses çıkarıyor bas tirmalayici

Benimkide tam bir ay sürecinde oldu capaklanma baya kötüydu krem gibi bir şeydi bizimki gece bir damla içine sürerdim uc güne düzeldi iyisiymis. Yok yok eskilere bakma napcan geçmiyo çünkü çapak yazık yavrum gözünü açamaz dr ne dedi ise ona göre uygulama yaparsın canım geçmiş olsun şimdiden
Çok teşekkür ederim bende kullanmaya başladım geçer inşallah

Burcumm birde topların renklerini gösteriyormuş 😭😵‍💫🫣

Benim çocuğa basket topu ile basket at desem topu ağzına sokmaya çalışır elalemin bebeler basket atıyor maşallah 🫣bizim ağustos bebelerini gören Eylül anaları motive oluyordur haa🤭 aman haa hata ile temmuz bebelerine bakmayın moraliniz bozulur eylül anaları 🫣

Eklentiler

• Screenshot_20240706_151553_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20240706_151553_com.android.chrome.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 43
Uzay 2-3 sn anca desteksiz durabiliyor..
Ve Uzay in ilk kelimesi "meme" oldu 😂 emmek istediğinde, gösterip bu ne diye sorduğumda "meme" Diyor. "Anne " Diyo ama belli belirsiz..
"gel" Diyor..
Hadi, baba, dede söylemeye çalıştığı kelimeler..
Bul tak oyuncağıyla oynuyor çoğu zaman yerini biz gösteriyoruz ama şekillerde içeri kendi atmaya çalışıyor. . Küçük toplarla oynanan bir oyuncağı var onu da sevdi ama bunlarla en fazla 3 dk oynuyor.. Daha çok benim rimel , ıslak mendil kapağı, kepçe, tahta kaşıklar vs daha çok oynadıkları..

Benim çocuğa basket topu ile basket at desem topu ağzına sokmaya çalışır elalemin bebeler basket atıyor maşallah 🫣bizim ağustos bebelerini gören Eylül anaları motive oluyordur haa🤭 aman haa hata ile temmuz bebelerine bakmayın moraliniz bozulur eylül anaları 🫣
Bir maşallah da biz diyelim temmuz annesine ne yedirip içirmişler hep pozitif anlatılıyor böyle olmak için napmislar işi evi gücü herşeyi bırakıklar galibaa ☺

X