2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Evet canim ama kalbin attigini gormesi gerekmiyordu duymamis olabilirde vallahi anlamadim gitti zaten mide bulantimda yok 🥺
Mide bulantısı başlar da olmayabilir sonradan oluşabilir kullandıkları ultrasondan da kaynaklanabilir canını sıkma herkesin gebeliği aynı değil farklı haftalarda gözüküp duyulabiliyor

Evet canim ama kalbin attigini gormesi gerekmiyordu duymamis olabilirde vallahi anlamadim gitti zaten mide bulantimda yok 🥺
Canım ben 7+3 de gittiğimde görüldü kalp atışı ama duyulmadı doktor olabilir normal 10 gün sonra gel dedi. Midem de 6 haftadan sonra bulanmaya basladi. Olabilir yani endise etme

Ben cuma günü test yaptım ve bugunde kan sonucum çıktı yeni kendıme geliyorum şaşkınlık vee heyecandan . Sonraaa bugun ışınlandım burayaa geldimm ne güzel hamişler varmış bu topiktede Saglık ocagı 1 hafta 10 güne doktora gidebilirsin dedi çokkk heyecanlıyımm 🙊🙊🙊😍😍 Var mı Mersinde önerebilecek bir doktor acabaaa
Hoşgeldin canım hepimiz aynı duygular içerisindeyiz şok şaşkınlık heyecan endişe hepsi bir arada 💕🤰🏼

Canım ben 7+3 de gittiğimde görüldü kalp atışı ama duyulmadı doktor olabilir normal 10 gün sonra gel dedi. Midem de 6 haftadan sonra bulanmaya basladi. Olabilir yani endise etme
ne bilim canim ya uzuldum gormesi gerekiyordu gibi geliyor bana sanki bebek 2.2 mm mis kagitta 5+5 hafta yaziyor hayirlisi ya yoruldum artik daha oncede dusuklerim oldugu icin umudumu kaybediyorum 🥺

Hehehe arkadaşlar ya yine ben geldim, genel cerraha randevu aldım perşembeye. Ama dayanamadım kadın doğum doktorumla telefonla konuştum. Duphalac başlattı bağırsaklarım için. Aranızda bunu kullanan var mı? Günde 1 kere iç dedi, ben 15 ml yatmadan önce içtim. Kullananlar bir fikir verirse çookk sevinirim. 💓
Kullanmıştım ilk gebeliğimde, kabızlık için vermişti dr, şurup şeklindeydi

Kızlar eşimde varikosel var ona rağmen hamile kaldım, gece aklımı birşey kemirdi acaba bu bir risk midir yani düşüpe neden olur mu

Ben yatıyorum 6 aya kadar (daha dogrusu karnin buyene kadar) istedigin pozisiyonda yatabilirsin ben yuz ustu yatmadan uyamiyorum o dana susam kadar birsey plasenta onu koruyor rahime inene kadar ohoo çok var merak etme 😄
Çok teşekkürler bende başka uyuyamıyorum da🥲 içim ferahladı

Hayır canım benim hiçbirşeyim yoktu 14. Haftama kadar 14. Haftamda kalbi durdu ve ultrasonda üzüm şeklinde görüldü onun öncesinde kalp atışını da duyduk herhangi bir problemde yoktu. 5 ay oldu hala değerlerim sıfırlanmadı ama çok yavaş düşüyor senin nasıl oldu hemen düştü mü yoksa ? Birde ben çok doktorla görüştüm kimi 6 ay kimi 1 yıl diyor o yüzden ne yapacağım konusunda kararsızım
Benim birkaç aya azar azar sıfırlandı, sonra benim hekimin riske atmayalım 1 yıl yasak dedi ama dediğin gibi kimileri 6 ayda diyormuş

Kızlar benim de bugün Perinatolog ile randevum vardı, doktor senin haftan çok küçük senin burda ne işin var dedi bende dedim düşüklerim oldugu için kadın dogum doktorum yönlendirdi dedim, gözlerini devirdi sonuçlarıma baktı genetik bölümüne sevk etti yani sonuç olarak bu doktordan da bir sonuc alamadım 🥴

Kızlar eşimde varikosel var ona rağmen hamile kaldım, gece aklımı birşey kemirdi acaba bu bir risk midir yani düşüpe neden olur mu
Canım benim eşimde de varikosel vardı ben de hamileyim. Varikosel olması spermin anormal olduğu anlamına gelmiyor. Şöyle soyliyim benim eşimde morfoloji %2ydi, yani 100 spermden sadece 2 tanesi normal yapidaydi. Dollenmede de sağlıklı olan sperm varsa oluyor yani o 2 spermden biri denk geldi ve oldu gibi düşün. zaten sağlıklı olmasaydı dollenme de olmazdı. Düşük riski herkeste olduğu kadar var bizde de.

Canım benim eşimde de varikosel vardı ben de hamileyim. Varikosel olması spermin anormal olduğu anlamına gelmiyor. Şöyle soyliyim benim eşimde morfoloji %2ydi, yani 100 spermden sadece 2 tanesi normal yapidaydi. Dollenmede de sağlıklı olan sperm varsa oluyor yani o 2 spermden biri denk geldi ve oldu gibi düşün. zaten sağlıklı olmasaydı dollenme de olmazdı. Düşük riski herkeste olduğu kadar var bizde de.
Allah razı olsun içime su serptın🥹 daha yeni diye dr a gitmedim, gidince sorucam, ama dün gece aklıma takıldı uyuyamadım inanki. Sağlıkla al kucağına inşallah🥹🐣

Allah razı olsun içime su serptın🥹 daha yeni diye dr a gitmedim, gidince sorucam, ama dün gece aklıma takıldı uyuyamadım inanki. Sağlıkla al kucağına inşallah🥹🐣
Amin canım sana da hayırlı olsun inşallah sende sağlıkla kucağına alırsın:) bide şöyle düşünüyorum hiç aklına kötüyü getirme. Çünkü kötü duruma kendini ne kadar hazirlarsan hazırla her türlü üzülüyorsun. Kafan rahat olsun olumlu düşünüp olumluyu çağır:)

Amin canım sana da hayırlı olsun inşallah sende sağlıkla kucağına alırsın:) bide şöyle düşünüyorum hiç aklına kötüyü getirme. Çünkü kötü duruma kendini ne kadar hazirlarsan hazırla her türlü üzülüyorsun. Kafan rahat olsun olumlu düşünüp olumluyu çağır:)
Çok rahattım bu forumda okudum sonra dedim ya benim de öyle olursa.. Allah korusun.. iyi olacak inşallah 💓 birşey daha sorucam dr a danıştın mı bı konuyu

Çok rahattım bu forumda okudum sonra dedim ya benim de öyle olursa.. Allah korusun.. iyi olacak inşallah 💓 birşey daha sorucam dr a danıştın mı bı konuyu
Doktorum zaten biliyordu canim buna ek olarak bide benim rahmin arkuat rahim. Yani üsten basık biraz daha dar. Doktor hamile kalabildiysen gerisini dert etme dedi hamile kalman daha zordu dedi

Ben cuma günü test yaptım ve bugunde kan sonucum çıktı yeni kendıme geliyorum şaşkınlık vee heyecandan . Sonraaa bugun ışınlandım burayaa geldimm ne güzel hamişler varmış bu topiktede Saglık ocagı 1 hafta 10 güne doktora gidebilirsin dedi çokkk heyecanlıyımm 🙊🙊🙊😍😍 Var mı Mersinde önerebilecek bir doktor acabaaa
Hayırlı olsun bende mersindeyim evime yakın diye yenişehir hastanesine gidiyorum semtini söylersen doktor önerisi verebilirim

X