2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bi kişi bile bana cevap yazmamiş. Bazen alınganlığım oluyor ama moralimin bozuk olduğu bi durumu aktarmıştım bi tane omzumda el hissetmedim. @pozitifbiri kese için 6 + 6 olarak takvime girebilir misin. Geç dollenme olmus bebek ortada yok henüz.
Neden iki tane deger oldugunu bilmiyorum ama insallah bebeginizi en kisa zamanda görür, kalp atisini duyarsiniz🙏🏻 buradaki bütün anneler endişeli ve zor günler geciriyor eminim bilen olsa yazardi😊 saglikla kucagimiza alalim insallah hepimiz bebeklerimizi😊🙏🏻

Bende dün test vermiştim 4+1 de beta hcg 394 çıkmış🥰🥰

Birde açlık kan şekeri yüksek dahiliye ye yönlendirdi
Yaşayan var mı bu durumu
açlık kan şekerim yüksek çıktı 1hafta takipte kaldım dünde son bir testim yapıldı bugün sabah doktorum aradı değerimin biri yüksek çıkmış bir ilaç yazdı bu ilaçla bugün 5te yanıma gel dedi internetten baktım insülin miş sanırım bende şeker çıktı bugün öğrenicem gittiğimde bu arada 5+4 günlüğüz

Canım geçmişolsun aynı sıkıntılar bizde de var 5 yaşında oğlum kreşe gidiyor, eğer burun spreyi kullanıyorsan 5 günden sonra kanama yapabiliyor. Öksürük için bana fayda eden 2 şey var canım biri suda çözünen propolis zor içiyor ama normal dozdan az damlatıyorum Kandıra Kandıra içiriyorum. İkincisi de cevizin içinde zar gibi bişey varya onları ayıklayıp kaynamış suya atıp içiriyorum annem dedi bana öyle yapalım diye ,duymuş biryerden,gerçekten iyi geliyor boğmaca gibi öksürüyordu gece gündüz kesildi. Ama bu sene böyle geçecek belli ki tüm kreş bebeleri hasta
Cevizin kabugunuda kaynatabilirisin sirf içindekini değil gerçekten oksurugu azaltıyor

Bi kişi bile bana cevap yazmamiş. Bazen alınganlığım oluyor ama moralimin bozuk olduğu bi durumu aktarmıştım bi tane omzumda el hissetmedim. @pozitifbiri kese için 6 + 6 olarak takvime girebilir misin. Geç dollenme olmus bebek ortada yok henüz.
Estağfurullah cnm alınganlık bende de oluyor kusura bakma ben görmedim senin durumunu 😌😌 . Nasıl ki olmaz el kimse burda birbirini tanımıyor ama ne derdi varsa bir güzel söz buluyor için de şüphe olmasın.. Geç döllenme olupta sağlıkla bebeğini kucağına alan var Rabbim korusun seni ve bebeğini 💙💙🤗😍

Rosemoon merhaba, ben inan ki geç döllenme hakkında bilgiye sahip değilim şuanki cahiliyetimle bir yorum yapacağım😅 eğer konu böyle bişey değilse hiç önemseme yazdıklarımı. Diyelim ki 11 kasım son reglim. Ama ilişkiye 30 unda girdim. Bu durumda son regliye bakarsak bebek 5 haftalık ama oluşum tarihine bakarsak 2 3 haftalık gibi olmayacak mı? Bu durumda bu kötü birşey mi? Geç döllenme dediğimiz şey bu değil mi? Bana normal birşey gibi geliyor. Burada seni üzen şeyi tam olarak anlamadım. Eğer bebeğini göremediğin için üzgünsen anlayabilirim ama onun dışında birşeye üzülüyorsan yukarıda ki bakış açısına sahip olduğum için tam olarak anlayamıyorum arkadaşım.

Ama herşeye rağmen bebeğin sağlıkla sıhhatle sürecine devam ediyor lütfen kendini üzüp yıpratma o orda ve biricik annesine en kısa sürede kendisini huzurla sağlıkla mutlulukla gösterecek 🫶🏻

Kelebegimx Kelebegimx canim sabah durumunu sormustum gormedin galiba iyi olmana sevindim bidaha gelmemesine. mide bulantisida cok zor cidden. balik kraker felan bana iyi gelmisti bulanti oldugum zamanlarda. cubuk kraker cok tuzlu geliyodu odem yapti bende o.

Kızlar geç döllenmeyi bana sorun😅 5 sene önce oğlumda adetim tam 7 gün geçene kadar negatif çıktı testler, gittik 6 haftalık görünüyordum ama ultrasonla değil vajinal bakmıştı anca gördü .Böyle birşey olabilir ben neredeyse olması gereken tarihten 7-8 gün sonra yumurtlamışım. 41 haftalık oldum son adet tarihime göre çoktan doğurmam gerekiyordu bi türlü gelmiyordu, haftasına göre daha kilolu olması gerekiyordu ama ultrasonda zayıf görünüyordu,bunlar da geç döllenmeyle alakalıydı bence.3.5 kilo doğurmuştum dr 2.900 öngörmüştü.Vesvese yapıp kendinizi üzmeyin, ben o zamanlar çok rahattım bişey bilmediğim için anlamadığım için rahattım, cahillik gerçekten süper🤣 çok araştırınca kötü hikayeler okuyunca kendinizi boş yere üzmüş oluyorsunuz bu da hamileliğinizi kötü etkileyebilir.

Ah canim ah...inan bilgim olsa az bisi bende bisiler yazmaya kelime bulurdum. ilk gebeligim ve cogu seyleri buradan ogreniyorum. hic duymadigim seyler var.. meger bu hamilelik annelik koca derya denizmis. ne kdr cok bilmedgmz seyler varmis. Ama sadece burasi degil diger gruplarda da cok geziyorum oralarda az cok okudum bu gec dollenme olupta ilerleyen haftalarda beslenmesi vs ile bebegin gelisimini normal yakalayanda var. ne kdr dogru bilemiyorum. yeterki Allah saglikli bebisler nasip etsin bize canim. endisenin yerini ferahlik kaplasin icini 💙 tez vakitte guzel haberler alasin💙

Kizlar bu hamilelik hormonu bende cok sacma sapan calisiyor. 3 4 gun once bulantim var haftalardir diye agliyodum. simdi bulanti gitti şükür gitti ama sanki hamilelik belirtimde gitti gibi. doktor randevuma daha cok var. bebis yerindemi kalbi atiyomu hala cok merak ediyorum. belirtim hic yok suan sanki 3 4 gun once bulantidan tum gun yatan halsiz halsiz dolasan ben degildim...cidden cok degisik bi ruh halindeyim. olsa bi dert olmasa bi dert belirtiler. halsizlik bulanti gitti gogusler normallesti ben anlamiyorum:KK43:

Kelebegimx Kelebegimx canim sabah durumunu sormustum gormedin galiba iyi olmana sevindim bidaha gelmemesine. mide bulantisida cok zor cidden. balik kraker felan bana iyi gelmisti bulanti oldugum zamanlarda. cubuk kraker cok tuzlu geliyodu odem yapti bende o.
Teşekkür birtanem ayakda duracak halim yok hiç çok halsizim 😥

Kızlar geç döllenmeyi bana sorun😅 5 sene önce oğlumda adetim tam 7 gün geçene kadar negatif çıktı testler, gittik 6 haftalık görünüyordum ama ultrasonla değil vajinal bakmıştı anca gördü .Böyle birşey olabilir ben neredeyse olması gereken tarihten 7-8 gün sonra yumurtlamışım. 41 haftalık oldum son adet tarihime göre çoktan doğurmam gerekiyordu bi türlü gelmiyordu, haftasına göre daha kilolu olması gerekiyordu ama ultrasonda zayıf görünüyordu,bunlar da geç döllenmeyle alakalıydı bence.3.5 kilo doğurmuştum dr 2.900 öngörmüştü.Vesvese yapıp kendinizi üzmeyin, ben o zamanlar çok rahattım bişey bilmediğim için anlamadığım için rahattım, cahillik gerçekten süper🤣 çok araştırınca kötü hikayeler okuyunca kendinizi boş yere üzmüş oluyorsunuz bu da hamileliğinizi kötü etkileyebilir.
Vallahi mutluluk ya 😅 benimde mesela beta testlerim 6 aralıkta 31 di 12 aralıkta 307 oldu. Burda bir arkadaş kesin geç döllenmedir sıkma canını dedi o vakitten beri hiç önemsemiyorum 😂 çok ikna oldum mantığıma yattı yani bebik biraz geç olmuş olabilir 😅 internetten baksam şimdi evet doğru bilgilere de ulaşırım ama muhtemelen ağlama krizlerine girerim ne gerek var 😅 herşeyi de bilmeyivereyim

Benim gebeliğim riskli canım ikinci bir görüş almak istedim 5 gün arayla gittim. Biri ikiz dedi diğeri ikiz değil kanama alanı dedi böyle bir hata yapmamasi gerekirdi
ya kanama alanini kese olarak nasil gorebiliyor bende bunu anlamiyorum. bunlar ayni tıpı okumamislar mi cidden hayret edilcek bisey. ugrassan ugrasirsinda iste insan lanet olsun diyor

X