2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bende 2022 Ağustos annesiyim grubu görünce duygulandım yazmak istedim. Rabb'im her birerlerinize sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin 🤲🏼
Heyecanınıza ortak olmak yaşadıklarımı hatırlamak için arada gelebilirim buraya 🤭😂
Sağlıkla ve mutlulukla kalın 💐
Allah bağışlasın bende 2021 Ağustos annesiyim nasipse tekrar 2023 ağustos annesi olacagim ♥️😄🙏

Merhaba güzel anneler💛 bir sorum olacakti. Birkac saattir sol kasigima dayanilmaz sekilde bicak saplanir gibi oluyor 5-10 dk arayla. İlk günden beri kasiklarim hep agrirdi ama bu bicak saplanmasi bambaska. İlk defa oluyor. Korkmali miyim? Sizlerde olmus muydu? 5+5 haftaligiz su an
Normal bence endişelenme bebek yerleştiği için rahim büyüdüğü kendini hazırladığı için oluyormuş sanırım ben de de birkaç kez oldu

Canım korkma. Kırmızı olmadığı sürece lekelenmeler normal görünüyor. Ama için rahat etsin istersen doktoruna mesajla sor ama yerlesme ve kese oluşurken lekelenme oluyor bir çok kişide
Doktor çağırdı canım keseye baktı normal dedi kanama alanı da görünmüyor dedi yerleşme olabilir dedi ama 1 hafta - 10 gün dikkat ediyorsun dedi

Doktor çağırdı canım keseye baktı normal dedi kanama alanı da görünmüyor dedi yerleşme olabilir dedi ama 1 hafta - 10 gün dikkat ediyorsun dedi
Bak gordun mu endiselenme canım. Dikkat et kendine. Ağır iş yapma. Yorulma. Merdiven inip çıkma. Benim doktorum bunları önerdi bana

Kizlar bende bugun doktora gittim. Düşündügüm gibi geç döllenme olmuş. Ancak bebegi goremedik. Keseyi ve yolk sac i gordu ama henuz bebegi goremedi haftaya c.tesi gene gidecegim. Umutsuz dusunmek istemiyorum tabi ama biraz keyfim kaçtı. Ultrason goruntusunde sag alt tarafta 2 adet gs ve ga degeri var neden 2 adet bilgisi olan var mi ?

Eklentiler

• Screenshot_20221216-223009_Gallery.jpg
    Screenshot_20221216-223009_Gallery.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 68
Canım ben diyetisyenim, günde 1 haşlanmış yumurta tüket mutlaka, anne sütünden sonra en iyi protein, günde 1 bardak süt, 1-2 kase yoğurt tüket, hergün 4-5 köfte büyüklüğü yağsız pişmiş et-tavuk balık veya kurubaklagiltüket, protein çok önemli bebek için. Ara öğün yapmayı unutma, aralarda azar azar ceviz, badem,fındık tüketebilirsin ama çiğ olarak. Ekmeği azalt, 1 dilim tambuğday ekmeği sabah bir dilim tambuğday ekmeği öğlen tüket. Akşam ekmek tüketmesen iyi olur. Her gün 2-3 tane meyve tüket yine ara öğünlere eklersin. Günde 1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği tüket. 2-3 litre su iç. Bütün tatlı, kızartma ve hamurişlerinden uzak dur. Kahvaltıda sert peynirler tercih edebilirsin. Böyle hem kilo alımın az olur hemde bebeğin beslenir 😇
Direk ekran görüntüsünü aldım özenle yazdığınız için teşekkür ederim 🤩 elimden geldikçe uygulamaya çalışıyorum inşallah güzel bir süreç geçiririz hepimiz 🥰

Kızlar canım çok sıkıldı, 5.5 yaşında kızım buram acıyor diyerek bana sağ memesini gösterdi, elimle yoklayınca meme ucu kısmında sertlik oldugunu fark ettim, sonra diğer gögüs ucuna ekledim aynı şey onda da var
İnternette yazınca erken ergenlik falan yazıyor, 5.5 yaşında daha gebelik hormonlarının da etkisiyle sanırım alt üst oldum resmen
Hiç çevrenizde falan böyle birşey duydunuz mu?

Kızlar ben de bugün kan verdim transfer sonrası 17. Günüm 2661 çıktı betam artmış hamd olsun ki 🤲🏼 kese ne zaman görünür bu durumda sizce? Bugün 5+1 di transfer tarihine göre. Randevum haftaya cuma yani 6+1 e verdi

Kızlar canım çok sıkıldı, 5.5 yaşında kızım buram acıyor diyerek bana sağ memesini gösterdi, elimle yoklayınca meme ucu kısmında sertlik oldugunu fark ettim, sonra diğer gögüs ucuna ekledim aynı şey onda da var
İnternette yazınca erken ergenlik falan yazıyor, 5.5 yaşında daha gebelik hormonlarının da etkisiyle sanırım alt üst oldum resmen
Allah allah yok canım ilk kez duyuyorum.. hayır olsun inşallah ya şaşırdım ben de. Canını sıkma allahın izniyle kötü birşey olmasın da.. doktora götürmek en iyisi canım

Erken ergenlik var doktorlar müdahale ediyorlar ilaclarla geciktiriyorlar insallah kotu birsey degildir gecmir olsun. Bir tanidigimin kizinda olmustu tedavi goruyor hala

X