2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Midesi çok bulanan var mı? İki gündür öğlen sadece yoğurt yiyebiliyorum.iş yerindeki yemek kokusu mahvediyor beni 😞

Midesi çok bulanan var mı? İki gündür öğlen sadece yoğurt yiyebiliyorum.iş yerindeki yemek kokusu mahvediyor beni 😞
canim.beni biliyosun bulantidan cok cekiyorum 2 haftadir. Su prilam dr doktorun yazdigi ilac normalde aksam yatmadan 2 kere alinmasi lazim. ben sali aksami 1 tane ictim yattim.Allaha sükürler olsun 2 gundur biseyim yok. ilacin etkisi mi yoksa benim mi bulanti azaldi bilmiyorum.doktorun onermedi mi ilaci sana

canim.beni biliyosun bulantidan cok cekiyorum 2 haftadir. Su prilam dr doktorun yazdigi ilac normalde aksam yatmadan 2 kere alinmasi lazim. ben sali aksami 1 tane ictim yattim.Allaha sükürler olsun 2 gundur biseyim yok. ilacin etkisi mi yoksa benim mi bulanti azaldi bilmiyorum.doktorun onermedi mi ilaci sana
Ctesi gittiğimde söyleyeceğim.Bu kadar çok değildi benim.Son iki gündür iş yeri yemeklerinin kokusu bile mahvetmeye yetiyor 😔 evde bu kadar çok olmuyor 😔

Kızlar benim kanamam oldu 3 saat önce. Hemen hasteneye gittim serum taktılar. Yatış istedi doğum hastanesi doktoru. Ben istemedim yarın doktoruma gidecem eğer yatış gerekiyorsa doktorumun hastenesinde yatış yapsın devlet hastenesinde patlasan kimse duymuyor 😢😢😢😢
Çok geçmiş olsun yeni gördüm 😞 şimdi nasılsın devam ediyor mu ?doktoruna gittin mi ?

pazartesi gidim sorım nedicek bakalım ona göre eğer çürük falan varsa cok zararlıymış bebek için
Annenin yediği gıdalar çürük olan dişlerdeki bakterilerle birlikte mideye ve oradan da kan yoluyla bebeğe ulaşır. Bu bakterilerin bebeğe ulaşması gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durum bebekte akut kalp romatizması ve böbrek hastalıklarına neden olabilir yazıyor
Öyle bir etki etmez bebeğe sadece sen hamile olduğun için fazla ağrı çekersin canını sıkma

Herkese merhaba 26 kasımda transferim gerçekleşti 7 aralıkta gebe kaldığımı öğrendik çok şükür şuan 4+5 olmam lazım yarın keseyi görmeye gideceğiz inşallah. Benim sizden bir ricam var 4 gündür salgına yakalandık 7/24 ağzımdan nefes alıyorum ağzım burnum dilim kupkuru oldu. Kemiklerim ağrıyo doktorum parol içebilirsin geçmezse antibiyotik yazayım dedi ama benim gönlüm razı gelmedi dayanmaya çalışıyorum. Sürekli ıhlamur içiyorun portakal suyu içiyorum. Pekmez tereyağı içtim. Eşim şimdi domuz gribi testi verdi onunki pozitif çıkarsa benimkide pozitiftir. Böyle bi durum yaşayan oldu mu aranızda rahat nefes almayı özledim. Zaten hamilelik yüzünden halsizlik vardı üzerine bu eklendi mahvetti beni. İştahsızlık yaptı arada hafif bulantı gibi. Tavsiyesi olan varsa almak isterim. En kötü yarın doktora serum şeklinde vitamin alabilir miyim diye soracam umarım olurda fayda eder.

Kızlar ilk muayene için doktora gittiğiniz de ne yaptı kan tahlili falan istedi mi sizlerden vitaminlerinize falan baktılar mı bugün gittim devlet hastanesine de elinde olsa hemşire muayene edecekti tiroid yüksek biraz levotiron 50 mg verdi

Herkese merhaba 26 kasımda transferim gerçekleşti 7 aralıkta gebe kaldığımı öğrendik çok şükür şuan 4+5 olmam lazım yarın keseyi görmeye gideceğiz inşallah. Benim sizden bir ricam var 4 gündür salgına yakalandık 7/24 ağzımdan nefes alıyorum ağzım burnum dilim kupkuru oldu. Kemiklerim ağrıyo doktorum parol içebilirsin geçmezse antibiyotik yazayım dedi ama benim gönlüm razı gelmedi dayanmaya çalışıyorum. Sürekli ıhlamur içiyorun portakal suyu içiyorum. Pekmez tereyağı içtim. Eşim şimdi domuz gribi testi verdi onunki pozitif çıkarsa benimkide pozitiftir. Böyle bi durum yaşayan oldu mu aranızda rahat nefes almayı özledim. Zaten hamilelik yüzünden halsizlik vardı üzerine bu eklendi mahvetti beni. İştahsızlık yaptı arada hafif bulantı gibi. Tavsiyesi olan varsa almak isterim. En kötü yarın doktora serum şeklinde vitamin alabilir miyim diye soracam umarım olurda fayda eder.
Ben 6 gün çektim ve süre boyunca 4 parol içmek zorunda kaldım.Parol içmeseydim muhtemelen ateşim 39u bulurdu.Mecbur kalınca içiliyor.Ayrıca antibiyotik kullanmaktansa ilk parolu denemeyi tercih ettim ben.Acil şifalar diliyorum ❤🙏🏼💐

Kızlar ilk muayene için doktora gittiğiniz de ne yaptı kan tahlili falan istedi mi sizlerden vitaminlerinize falan baktılar mı bugün gittim devlet hastanesine de elinde olsa hemşire muayene edecekti tiroid yüksek biraz levotiron 50 mg verdi
Ben de ilk kontrolüme devlete gittim.ama benden gebelik rutini kanlarını aldılar.ultrasonla bile baktı doktorum görünmeyeceğini bile bile .Ama ben hep aynı doktora gidiyordum zaten kontrollerim içinde.şans işi biraz sanırım

Çok çok geçmiş olsun. Ben sadece nefesle ilgili bir öneride bulunabilirim. Kesinlikle bende çok işe yaradı sayısız hapşırığım öksürüğüm ve tıkanıklığım vardı çok şükür şuan yok. İçme suyunu ısıtıp soğutun içine kaya tuzu atın bir bardak suya yarım yemek kaşığı kadar düşünün. Bu suyla nazal temizleme yapın. İnanın ne tıkanıklık ne bişey kaldı bende umarım sizde de böyle etki eder

X