2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kedinin aşıları varsa tamsa sorun yok ama kumuna hiçbir şekilde dokunma, başkasına devret o işi canım o önemli.
Arkadaşlarım kedisi olan var mı? Bizim 2 tane kedimiz var doktora söylemeyi unuttum o şokla birlikte. Kedisi olanlarda işleyiş nasıl oldu acaba? Doktor nelere dikkat etti bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleme:
Canım ben son doktor kontrolumde grip olmaya başlıyorum hocam ne yapabilirim dedim. Nane limon, portakal mandalin sadece dedi 😂 sabah akşam sirkeli su içiyorum tuzlu suyla gargara dedim. Olur dedi.bu doktorumun hocası benim ilk cocugumu doğurtan doktordu. Bana herşey serbest abartmamak kaydıyla demişti. Ben ne istediysem yedim içtim premses gibiydim 😂 öyle salatadaki maydanozla, nane limonla çocuk düşmez bu arada sağlam maydanoz falan yemeniz lazım arkadaşlar , çocuk o kadar kolay düşecek bir yerde bir şekilde değil. Çok da korkmayın. Gereksiz yere geriyorsunuz kendinizi bazen. Kaç seferdir yazacam araya birşey giriyor 💕
Vallahi duygularıma tercüman oldunuz 😅 en ufak şeyden pimpiriklenirsek bebeklerde etkilenir neticede. Tabiki dikkat etmek lazım ama abartılmadığı sürece bende sorun olacağını düşünmüyorum 😬

Eklentiler

• 16706893271945735954593311821862.jpg
    16706893271945735954593311821862.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 39
Çoook sevindimmmmm🧿🧿🧿🧿 sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallahh🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌸

Kızlar ben siteye çok bakamıyorum sürecim zor ilerliyor ilaçta mide bulantıma etki etmedi su bile içemiyorum bu sefer vücudum susuz kalıyo diye vicdan yapıyorum ruh gibi ortalıkta dolanıyorum dün resmen kaç saat ağladım normale dönemeyecekmiyim diye bu bir süreç biliyorum ama işte Allah hepimize sağlık, güç, kuvvet versin inşallah🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Ayy canımm ya yıpratma kendini, herkes yaşıyor böyle şeyler de bebişinin gülüşünü filan hayal et, en kısa zamanda geçecek hepsi..

Çok haklısın ama antibiyotik kullanmak da hiç istemedim ya 😔 ne yapacağımı bilemedim.Bu gece bi acil yollarını arşınlayayım bakalım ne diyecekler 😢
Mutlaka git
Soğuk algınlığı ilerleyince antibiyotiksiz geçmiyor hele
Gebe olunca ilaç kullanamıyoruz tamam ama her bitkiyi de yiyip içemiyoruz ne yazık ki
Gebelikte kullanılabilen ilaçlardan kullanırsın hiç değilse aklında şüphe kalmaz
Ama mutlaka crp baksınlar söylemeyi unutma

Çoook sevindimmmmm🧿🧿🧿🧿 sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallahh🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌸

Kızlar ben siteye çok bakamıyorum sürecim zor ilerliyor ilaçta mide bulantıma etki etmedi su bile içemiyorum bu sefer vücudum susuz kalıyo diye vicdan yapıyorum ruh gibi ortalıkta dolanıyorum dün resmen kaç saat ağladım normale dönemeyecekmiyim diye bu bir süreç biliyorum ama işte Allah hepimize sağlık, güç, kuvvet versin inşallah🙏🏼🙏🏼🙏🏼
cok gecmis olsun cnm. Doktor bugun bana aynisini dedi. ilk 3 ay en bulantili kendini en hastalikli.hissetcegn 3 ay olcak ama gecici. ikinci donemde iyi hissetceksin dedi. gececek canim. su bulanti hapi doz meselesini doktorunla konus istersen. benimkide bana verdi bulanti hapi. ama sabredemedign yerde gece 2 tane ic yat dedi.

Erken başlamış bulantıların canim
benimde 5+0da baslamisti canim. 1 haftadir cekiyorum. mesela suan az yedim yagsiz seyler yedim. gene bulanti devam. doktorum bugun dediki cok ac kalmayin. uzun sure aclik hamilelikte bulanti yapiyomus. bir seker hastasi gibi az ve sık yiceksin dedi. baharatli ve yaglidan kacin. dedi. bulanti cidden fena bisi:KK43:

kizlar bu arada saglik ocagindaki ebe hanim bana demistiki yemek yedikden sonra mide bulantiniz basliyorsa kalp.atimi baslamistir demisti. hic duymadigim icin garip gelmisti. ama.bugun duyunca dedim icimden ebe hanim dogru diyomus galiba diye:) aklinizda bulunsun belki gercekten dogrudur

benimde 5+0da baslamisti canim. 1 haftadir cekiyorum. mesela suan az yedim yagsiz seyler yedim. gene bulanti devam. doktorum bugun dediki cok ac kalmayin. uzun sure aclik hamilelikte bulanti yapiyomus. bir seker hastasi gibi az ve sık yiceksin dedi. baharatli ve yaglidan kacin. dedi. bulanti cidden fena bisi:KK43:
Kuzum kıyamam bende 5+1 oldum suankik birsey yok

kizlar bu arada saglik ocagindaki ebe hanim bana demistiki yemek yedikden sonra mide bulantiniz basliyorsa kalp.atimi baslamistir demisti. hic duymadigim icin garip gelmisti. ama.bugun duyunca dedim icimden ebe hanim dogru diyomus galiba diye:) aklinizda bulunsun belki gercekten dogrudur
Bana hiç öyle demediler

Canım 5+4te gittim midemden duramıyorum ama kalp atımı yoktu 2 hafta sonra gel dedi

cok gecmis olsun cnm. Doktor bugun bana aynisini dedi. ilk 3 ay en bulantili kendini en hastalikli.hissetcegn 3 ay olcak ama gecici. ikinci donemde iyi hissetceksin dedi. gececek canim. su bulanti hapi doz meselesini doktorunla konus istersen. benimkide bana verdi bulanti hapi. ama sabredemedign yerde gece 2 tane ic yat dedi.
Valla her akşam 2 tane iç dedi dün akşam içtim ama etkilemedi😔 bide daha da kötüleşceksin dedi sağolsun tam moral oldu

X