2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Son olarak;(Dusuk Amh ile mucadele edenler icin soyluyorum) doktorunuzu secerken mutlaka Amh konusunda deneyimli hekim secin.
Ben Ercan Bastu'da 3 deneme yaptik,maalesef ikisinde saglikli yumurta olusmadi.Her birinde cok farkli yontemler kullandi,en uygun protokolu bulmak adina ama simdi donup baktigimda kendisi Endometriozis konusunda uzman.(bosa zaman ve para kaybi oldu benim icin)
Bu arada tedavim Sisli Memorial'da gerceklesti.
Umut Gokturk bize ugurlu geldi😍
Gözünüz aydın Sağlıkla kucağınıza alın inşallah Peki Memorialdeki son denemede farklı bir tedavi uygulandı mı?

Gözünüz aydın Sağlıkla kucağınıza alın inşallah Peki Memorialdeki son denemede farklı bir tedavi uygulandı mı?
Amin,insallah😊
Ben aslinda biraz ani karar verdim,memorial dusuk amh durumlarinda cok agir ve cesitli ilaclar kullanmiyor.Gonalf 175-225 arasi.
Bana her tedavide ayni ilaclar kullaniliyordu ama mutlaka olgun yumurtam cikiyordu.
Herhalde yanlis tedavi dedim ve dr degistirdim,Ercan Bastu farkli farkli ilaclar kullandi her seferinde.Buyume hormonlari vs ama bende hic ise yaramadi bunlar ve olgun yumurta cikmadi.
Pozitifi yakaladigimiz denemede yine ayni ilac Gonalf 225 kullandm sadece.
Bunun disinda onceleri hic uzerinde durmadigim bol su icmek ve masajin da etkisi mutlaka olduguna inaniyorum.
Birde yabanci sitelerde Larginine nin yumurta kalitesine etkili oldugunu okudum cok.
Farkli olarak bir de onu kullandim.
Gerisi Allah'in takdiri sanirim😊

Kızlar benim 5 ay önce amh 005 FSH 30 lh 25 civarıydı bu ay tekrar yaptırdık tüp bebek için FSH 11 Lh 3 amh 007 olmuş bu şekilde tüp bebek olur mu , Estradiol 25 prolaktin 12

Kızlar benim 5 ay önce amh 005 FSH 30 lh 25 civarıydı bu ay tekrar yaptırdık tüp bebek için FSH 11 Lh 3 amh 007 olmuş bu şekilde tüp bebek olur mu , Estradiol 25 prolaktin 12
Canim ben 0.07 Amh ile pozitifi gordum.
E2 de 11 idi hatta.
Lh degerin gayet iyi,Fsh biraz dusse mukemmel olur.
Bu arada benim fsh 12 iken denemelerim oldu,1 adet de olsa olgun yumurtam olmustu gayet. Doktorun ne diyor?
Ve fsh dusurmek icin bir sey yaptin mi?
Yaptiysan ise yaramis cunku😊

Canim ben 0.07 Amh ile pozitifi gordum.
E2 de 11 idi hatta.
Lh degerin gayet iyi,Fsh biraz dusse mukemmel olur.
Bu arada benim fsh 12 iken denemelerim oldu,1 adet de olsa olgun yumurtam olmustu gayet. Doktorun ne diyor?
Ve fsh dusurmek icin bir sey yaptin mi?
Yaptiysan ise yaramis cunku😊
Yaa çok sevindim umut oldunuz 😊 doktora yarın gideceğim sabah , nasıl bir yol gösterecek hemen tüp bebek olur mu bilmiyorum ama çok istiyorum 🙏🏻 spor yaptım , düzenli beslendim , on gün kadar clife kullandım ve hayıt suyu günde bir yemek kaşığı içtim bunların etkili olduğunu düşünüyorum özellikle yürüyüş çok etkili

Mrb. Bugun test gunumdu. Sonucum negatif. Ilaclari kesmemi ve 10.gun icinde regl olacagimi soyledi hemsire. Adet olunca arayip randevu almam gerektigini soyledi. Uzak mesafe sehir disina cikmak istiyorum, 1 hafta 10 gunlugune, aile ziyareti bu yil gidememistim. Bu sureyi beklersem okullar aciliyor zaten. Tecrubesi olanlar yardimci olabilir mi? 2-3 gune gelir mi yoksa 10gunu bulur mu? Allah herkesin hakkinda hayirlisini versin. Bu zor surecin sonunda evladinizi saglikla kucaginiza almayi nasip etsin.

Nasip işte canım hepimiz aynı yollardan geçiyoruz inşallah bir daha ki sefere pozitifi görürsün.
Ben ilaçları bırakınca 3. Günde adet olmuştum 2 negatiftede aynı oldu.

Mrb. Bugun test gunumdu. Sonucum negatif. Ilaclari kesmemi ve 10.gun icinde regl olacagimi soyledi hemsire. Adet olunca arayip randevu almam gerektigini soyledi. Uzak mesafe sehir disina cikmak istiyorum, 1 hafta 10 gunlugune, aile ziyareti bu yil gidememistim. Bu sureyi beklersem okullar aciliyor zaten. Tecrubesi olanlar yardimci olabilir mi? 2-3 gune gelir mi yoksa 10gunu bulur mu? Allah herkesin hakkinda hayirlisini versin. Bu zor surecin sonunda evladinizi saglikla kucaginiza almayi nasip etsin.
Amin cümlemize nasip etsin. Bende iki negatifte de bir hafta sonra olmuştum.

Kızlar umarım herkesin keyfi yerindedir her şey yolundadır ❤️ biz bu ay yumurta takibi yapmıştık da pek değerlendiremedik malesef o yüzden çok da umutlu olamayacağım ve muhtemelen 10 güne adet olurum bakalım nasıl ilerleyecek süreç 🤷 bi aksilik çıkmazsa yeni bir transfer olacak 3. olacağı için doktorum çift koyacak galiba inşallah sağlıklı bir pozitifi görürüm isteyen herkesle birlikte 🤲🤲🤲❤️

Kızlar umarım herkesin keyfi yerindedir her şey yolundadır ❤️ biz bu ay yumurta takibi yapmıştık da pek değerlendiremedik malesef o yüzden çok da umutlu olamayacağım ve muhtemelen 10 güne adet olurum bakalım nasıl ilerleyecek süreç 🤷 bi aksilik çıkmazsa yeni bir transfer olacak 3. olacağı için doktorum çift koyacak galiba inşallah sağlıklı bir pozitifi görürüm isteyen herkesle birlikte 🤲🤲🤲❤️
Bir de ne güzel ikiz olurmuş Bol şans diliyorum şimdiden

Kizlar birşey sormak istiyorum. AMH 0.5 gonalf kullanıyorum bugün 6. Günü 3 yumurta görünüyor 15 mm civari fakat e2 355 ten 270 e düşmüş 😐 bu ne anlama geliyor yumurtalar kalitesiz mi? Yoksa sadece 1 i mi iyi lütfen bana bı anlatın 🤗🤗🤗🤗

Amin,insallah😊
Ben aslinda biraz ani karar verdim,memorial dusuk amh durumlarinda cok agir ve cesitli ilaclar kullanmiyor.Gonalf 175-225 arasi.
Bana her tedavide ayni ilaclar kullaniliyordu ama mutlaka olgun yumurtam cikiyordu.
Herhalde yanlis tedavi dedim ve dr degistirdim,Ercan Bastu farkli farkli ilaclar kullandi her seferinde.Buyume hormonlari vs ama bende hic ise yaramadi bunlar ve olgun yumurta cikmadi.
Pozitifi yakaladigimiz denemede yine ayni ilac Gonalf 225 kullandm sadece.
Bunun disinda onceleri hic uzerinde durmadigim bol su icmek ve masajin da etkisi mutlaka olduguna inaniyorum.
Birde yabanci sitelerde Larginine nin yumurta kalitesine etkili oldugunu okudum cok.
Farkli olarak bir de onu kullandim.
Gerisi Allah'in takdiri sanirim😊
Merhaba bende AMH 0.5 . Bu ay tüp Bebek tedavisi başladim 3 yumurtam var buyuklukleri 15 mm civari ve gonalf 300 kullanıyorum. Fakat e2 355 ten 270 e düşmüş bu beni strese soktu neden düştü acaba yumurtalar kalitesiz mi? Doktorunuz bununla ilgili bir bilgi verdi mi size? 🤗🤗🤗

Merhaba bende AMH 0.5 . Bu ay tüp Bebek tedavisi başladim 3 yumurtam var buyuklukleri 15 mm civari ve gonalf 300 kullanıyorum. Fakat e2 355 ten 270 e düşmüş bu beni strese soktu neden düştü acaba yumurtalar kalitesiz mi? Doktorunuz bununla ilgili bir bilgi verdi mi size? 🤗🤗🤗
Merhaba,
Umarim üçü de olgun yumurta olarak toplanir😊
Acikcasi E2 dususu yasamadim hic.Bununla alakali doktorunuz yorum yapmadi mi acaba?

Yanlos bir sey soylemek hic istemem,yasadigim bir durum degil cunku.
Tsh degerine vs baktirmis miydin?
Canım benim bütün degerlerim normal Aralıkta. Sadece Amh düşüklüğü var onun dışında hormonlarda veya rahimde bir sorun yaşamadım. Hatta 2 defa kendiliğinden hamile kaldım biri düştü birde 4.5 yaşında kızım var . Ama 2. Yi bir türlü hamile kalamadim

X