2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Kızlar, bir dizi var Virgin River diye.. kadın ölen kocasının dondurttuğu embriyolarla tüp bebek yaptı.. ve tuttu.. ama transfer sonrası evine döndüğünde sevgilisiyle barıştı ve onla da birlikte olduğu için babası kim bilmiyor 😃 ayrıca ne iğne ne ilaç hiç bişey yok.. ve daha 2.ay koşuya çıkıyor 🤣🤣
Böyle bir ivf şekli mümkün mü yahu? Ne birliktelik yasak ne iğne var.. yoksa yine bir dizi saçmalaması mı ?

Kızlar 4 yumurta gördü dün doktorumla görüştüm herşey yolunda değerde sıkıntı yok dedi.
Artık yarın belli olur yarın opu günüm.

Yaa kuzum benim çok üzüldüm Rabbim tez zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin inşallah seni çok iyi anlıyorum kimyasal gebelik mi oldu kalp atışı duyulmuş muydu 😕
Kalp atışı pazartesi duyulcaktı canım. Kanamam oldu cumadan beri leke tarzıydı bugün arttı apar topar gittik kese yok düşük olmuş dedi doktor

Kalp atışı pazartesi duyulcaktı canım. Kanamam oldu cumadan beri leke tarzıydı bugün arttı apar topar gittik kese yok düşük olmuş dedi doktor
Geçmiş olsun. Rabbim sabır versin. Adet gibi düşecektir. Ben de yaşadım. Buna şükür kürtaj a gerek kalmadan düşsün ve sağlıkklı hayırlı bebeklerin olsun inşallah.

Geçmiş olsun. Rabbim sabır versin. Adet gibi düşecektir. Ben de yaşadım. Buna şükür kürtaj a gerek kalmadan düşsün ve sağlıkklı hayırlı bebeklerin olsun inşallah.
Az önce et parçası geldi, birde gündüz wc de lap diye bir şey düştü sanırım öyle düşürdüm

Bende arkadaşıma aynisini söyledim değer az mı sizcede
Yani tabi teoride bir yumurta bile yetiyor döllenebilcek yumurta sayısı kalitesi gibi düşünürsek 2 olur diğerleri boş çıkabilir yada operasyon gününe kadar onlarda gelişebilir birazcık ucu açık

Merhabalar,
geçen ay taze transferim oldu. Transferden sonra doktorum sadece Progetan fitil ve progestan dex iğne verdi. Taze transferde hangi ilaçları kullandınız yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mrb. Tecrubeli arkadaslarin bilgisine ihtiyacim var. 4 temmuzda opu oldum. Ilk tup bebek tedavim. Oncesinde kist, miyom, polip gibi bir sorunum yok. Opudan sonra doktorum muayenede folikul artiklari var demisti. Fakat nedir diye sormamistim. Sonraki kontrolumu baska bi dr.yapti doktorum olmadigi icin. Ve cikolata kisti gibi bisey soyledi. Ben de boyle bir hastaligimin olmadigini soyledim. Tamam oyle sandim ben, onceki aydan kalan folikuller de olabilir dedi. Bugun tekrar kendi dr.um muayene etti. Transfere hazirlaniyorum. O da yine folikul artiklari var filan diye yazdirdi. Hatta oncekinde tek tarafliymis, simdi cift tarafli. Doktora cikolata kistim mi var, yoktu filan diye telasla sorunca, folikul artiklaridir igneyle girdik sonucta islem yaptik, diger dr. de oyle sanmistir dedi. Nasil temizlenecek peki dedim. Sonucta gebelik olursa adet gormeyecegim. Cikolata kisti de olabilir ama endiselenme transfere engel olacak birsey degil dedi. Cok demoralize oldum. Ultrason goruntusu oncekilerden cok farkli. Onceden bombos olurdu ve yumurtalar gorunurdu. Simdi cok sayida yumurta varmis gibi gorunuyor. Bu tup bebek ignelerinden sonra cikolata kisti olusabilir mi. Bildigim kadariyla tedavisi filan da yok. Yani aslinda adet olsam da onunla kaybolacak bisey degil. Transfere engel olmasa da cocuk sahibi olmaya calisirken hastalik sahibi mi oldum simdi. Kafam cok karisik, cok uzgunum.

Sürekli yatak dayım ben dün yemekleri de yatakta yedim bugün kalktım mutfak ta yedim akşam a bi endol fitil daha atarım iyi gelir hemşire kasık ağrın olursa at fitili demişti şimdi gelen hemşireye bide progestan yaptırıcam tekrar bir tane daha iyi gelir inşallah hepsi 🤲
Selam endol fitilden sonra hemen tuvaletim geliyor. Ne kadar sürede etki eder gidebilirim sizde nasıl oluyor?

X