2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende şeker yükleme yapmayı düşünmüyorum. Bi yakınım şeker yükleme testinden sonra şekerinin bir türlü düşmediğini söyledi doğumdan sonra uzun bir süre dahil. Şeker hastalığına yatkınlık var zaten genetik olarak. Sizler yaptıracak mısınız kızlar
bende düşünmüyorum yapınca yüksek cıktı babamda şeker hastası onunstresinden kötü oldum şekerim var diye dolandım ortada son haftalarda 1-2 şeker bakarım kendime

Bende 8.haftadayım hiç ne bir bulantı ne bir tiksinme yaşamadım daha bazen unutuyrm bile var oldugunu😇 böyle de insan belirti arıyor ama bnm ilk gebeligim yaşamadım hiç yani ama olan arkadaslar yazıyor kötü bir durum olanlarında biran önce kurtulmalarını diliyorum 🙏
Amin inşallah teşekkür ederim

Bende 8.haftadayım hiç ne bir bulantı ne bir tiksinme yaşamadım daha bazen unutuyrm bile var oldugunu😇 böyle de insan belirti arıyor ama bnm ilk gebeligim yaşamadım hiç yani ama olan arkadaslar yazıyor kötü bir durum olanlarında biran önce kurtulmalarını diliyorum 🙏
ilk gebeliğim öyleydi bunda acayip midem bulanıyor kussam diyorum hepsini aynı olur sanıyordum megerse ilkinde cok şanslıymışım

Günaydın hanımlar ilk gebelikte beta kaç üzeri olunca mide bulantısı başlar benim ucude bulantıya gelmeden kalbi durdu bunda inşallah başlar diye ümit ediyorum şuan tahmini beta 3000 kusur
Canım ben 9. Haftaya girdim. Allaha şükür mide bulantım yok 🧿 İnşallah sağlıkla ilerler hamileliğin. Drlar kalbinin durmasının sebebine ne dediler ?

Anladim ben şuan 5+4 um çok korkuyorum üç düşüğüm varda şuan sadece kasik ve bel ağrısı ve göğüs hassasiyeti var mide bulantısı bebeğin sağlıklı olduğunu işaret eder dedi Dr bende onu bekliyorum büyük sabirsizlikla
Ne alakası var mide bulantısı sağlıklı olduguna işaret eder ile. Herkeste aynı olmaz tabi.
Allah'a şükür ben daha cumartesi doktora gittim. O da şuan daha 4. Ayıma kadar Tüp Bebek doktoruma gidiyorum düşük korkusu yüzünden. Mucize gibi Dr. Bebeğim gayet sağlıklı ve normal seyrinde büyüyor Allah'a şükür.

Canım ben 9. Haftaya girdim. Allaha şükür mide bulantım yok 🧿 İnşallah sağlıkla ilerler hamileliğin. Drlar kalbinin durmasının sebebine ne dediler ?
Uc gebeliktede kan pıhtılaşma için iğne verdiler ilki 4000 ikinci 8000 üçüncü 12 binlik doz hepsinde kanamalı acil olarak gittim hele son gebelikte 12 binlik sulandırıcı vurunmaya başladıktan iki gün sonra kanama başladi Dr yerleşme kanamasıdir dedi devam ettirdi iğneye bir hafta sonra kalbi durdu
Geçen fakülte doktoruna gittim geçmişimi anlattım kullandığım kan sulandırıcı düşüğe sebep olmuş 12 binlik ne demek bebek düşürür dedi o sebepten doktorlara güvenim kalmadı
Şuan sadece coraspin ve folik asit kullanıyorum 5+4 um şimdilik sorun yok
Ve üç gebeliktede alttan muayene yaptılar çünkü rahmim ters olduğu için üstten görünmüyor kese bebek falan şimdi korkudan ne doktora gidiyorum nede sulandırıcı iğne kullanıyorum

Ne alakası var mide bulantısı sağlıklı olduguna işaret eder ile. Herkeste aynı olmaz tabi.
Allah'a şükür ben daha cumartesi doktora gittim. O da şuan daha 4. Ayıma kadar Tüp Bebek doktoruma gidiyorum düşük korkusu yüzünden. Mucize gibi Dr. Bebeğim gayet sağlıklı ve normal seyrinde büyüyor Allah'a şükür.
Bilmem Dr öyle.demisti

Uc gebeliktede kan pıhtılaşma için iğne verdiler ilki 4000 ikinci 8000 üçüncü 12 binlik doz hepsinde kanamalı acil olarak gittim hele son gebelikte 12 binlik sulandırıcı vurunmaya başladıktan iki gün sonra kanama başladi Dr yerleşme kanamasıdir dedi devam ettirdi iğneye bir hafta sonra kalbi durdu
Geçen fakülte doktoruna gittim geçmişimi anlattım kullandığım kan sulandırıcı düşüğe sebep olmuş 12 binlik ne demek bebek düşürür dedi o sebepten doktorlara güvenim kalmadı
Şuan sadece coraspin ve folik asit kullanıyorum 5+4 um şimdilik sorun yok
Ve üç gebeliktede alttan muayene yaptılar çünkü rahmim ters olduğu için üstten görünmüyor kese bebek falan şimdi korkudan ne doktora gidiyorum nede sulandırıcı iğne kullanıyorum
Kan sulandırıcı coraspirin kullandım. 5+3 te ilk kanama ile acile gittim dokturu da aradım. Coraspirin kesti. Proluton iğne verdi 2 günde bir. Ariyetten karından sabah akdam Progestan Dex ve Progestan Fitil kullanıyordum sabah öğle akşam 2 güne bitti. Geçen yine aynı kanama oldu ama az. Onda da aynı yöntemi denedik.. evet doktorun doğru yönlendirmesi çok önemli.
Kanama bazen yerleşme kanaması; devir daim kanaması da olabilir. Ve 12. Haftaya kadar doktorum kanama alanını iyi görmek için alttan bakacağız dedi. Dinlenmen gerekiyor ve strese üzüntüye asla yer yok. İnşallah iyi bı doktora denk gelirsin sağlıkla kucağına alırsın 🧿🧿🧿🥰🥰🥰

Kan sulandırıcı coraspirin kullandım. 5+3 te ilk kanama ile acile gittim dokturu da aradım. Coraspirin kesti. Proluton iğne verdi 2 günde bir. Ariyetten karından sabah akdam Progestan Dex ve Progestan Fitil kullanıyordum sabah öğle akşam 2 güne bitti. Geçen yine aynı kanama oldu ama az. Onda da aynı yöntemi denedik.. evet doktorun doğru yönlendirmesi çok önemli.
Kanama bazen yerleşme kanaması; devir daim kanaması da olabilir. Ve 12. Haftaya kadar doktorum kanama alanını iyi görmek için alttan bakacağız dedi. Dinlenmen gerekiyor ve strese üzüntüye asla yer yok. İnşallah iyi bı doktora denk gelirsin sağlıkla kucağına alırsın 🧿🧿🧿🥰🥰🥰
Amin inşallah

Sabah sabah yediğim korku peki😒 pıhtılı kanamayla doktora gittim kızlar, doktor alttan muayene etti bu sefer. Bir sorun yok dedi şükür, bebek de ctesiden bu yana büyümüş her şey normal dedi. Küçük bir karartılı alan gösterdi şurası sebep olmuş olabilir dedi kanamaya. Ama büyük bir kanama alanın yok temiz dedi.
Alttan baktığı için kalbi sordum, kendisi gördü minicik bak surada var ama daha çok küçük dedi 😍 ben tam anlamadım tabi 🤭 öyle işte, sabah sabah atraksiyon yaşattı bize :KK49:

Dr un numarası var ama kesinlikle mesajıma cevap vermiyor esim gorevde diye bu dr a devam ediyorum inşallah esim gelsin başka dr bakacağım.. inan kafam allak bullak.. uc gün önce varken bıçak gibi tüm belirtiler kesildi rabbim korktuğumdan korusun beni .. halsizlik gogus ağrısı kasık ağrısı mide bulantısı hepsi gitti canlandım resmen

Haftaya göre gelişim farkettikçe senin belirtiler de farkeder.

Benim de 6.haftada rahatsız eden belirtim yoktu. Mide bulantım yok, halsiz değilim diyordum. Senin gibi düşünmüşümdür. Ama 8. haftada durum değişti.

Haftasonu aşırı hissetmedim ama bugün erken kalkıp işe gelince mide bulantısını daha çok hissettim. Kahvaltıyı yapmam biraz zaman alınca ve mide boş olunca daha çok oldu bulantı mesela.
Kasık ağrısı da oluyor zaman zaman. Özellikle ayakta çok durunca.

Kendini çok dinleme. Zaten 3 ay dolmadan bize pek rahat yok :)

X