2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım vallahi bende de durum çok farklı değil. Diabet var tiroid de yeni çıktı yaşım 41 bunların hepsi risk ama en kötüsü miyomlarim var. Onlar tehlike oluşturuyorlar. Hadi diyabet ve tiroid bir şekilde kontrol altına alınıyor ama miyomu kontrol etmek mümkün değil. Büyüyor sürekli. Ama ben de kalp atışını duyduğumdan beri umutluyum ve pozitif olmaya çalışıyorum. ☺️ Olumsuz dusunmiycem. Her şey iyi olacak sağlıkla alacağız inşallah bebeklerimizi. Ne güzel sende duydun kalp atışını her şeye rağmen olumlu düşün. Doktorun biraz fazla evham yapmış gibi geldi bana ya da tedbirli davranmak istemiş olabilir. Gerekiyorsa git ama olumlu düşünmeye çalış. Ya da başka bir doktora git fikir al.
Teşekkürler canım rahatlattın beni bence de doktor fazlası ile evham yaptı tamam riskli zaten ilk başta yaşamı riskli, sanırım bu bebeğime de bir şey olursa hem kendini hem de hastanenin adını kötü düşündürme mek için bir de uğraşmak istememişti olabilir sonuçta böyle riskli bir gebelik onun için de risk taşıyor belki ondan istemedi ben de sanırım bir daha ona gitmem... Sana da çok geçmiş olsun canım İnşallah kucağımıza sağlıklı alırız burada bazen yazılanları kaçırıyorum göremiyorum çalışıyorum da aynı zamanda ama birbirimize haberdar edelim sonuçta özel durumlarımız var 🙏❤️

Şöyle diyeyim ben kaynana o gelin say.
Öyle pat pat gelim. Çat kapı gideyim yok bende.
Zamanında yediği hurmalar şimdi ben tırmalar 😂
Arar evde misin müsait misin der ☺️ duruma göre gelir 😂😂
Ya bizimki de bana takıntılıydı, kadını şimdi Allah var severdim ama beni neredeyse hergün arayıp "ne yaptın bugün yemekte, bak şunu yap iyi olur, malzemelerin neler?" Falan gibi sorular sorardı. Bende " ay anne oğluna dedim dışarıdan söylicez" diyip kapatıyordum arada 🤣

Doktorum bana prılam ise yaramayınca bir üstünü verdi. O da bir poha yaramıyor
UMut fakirin ekmeği, gün içinde atıyorum ağzıma prılam falan
Hanı belki daha kötüsü olabilir, bu kötünün iyisidir diyorum.

Len yoksa doktor 2. Bebeği görmedi mi? :KK8: :KK53: allah korusun
Ya o kadar kötüyse evi b*k götürsün isterse umurunda olmasın bütün gün uyu.
Ayy olsa ben senden daha çok şaşırırdım🤣🤣

Ya o kadar kötüyse evi b*k götürsün isterse umurunda olmasın bütün gün uyu.
Ayy olsa ben senden daha çok şaşırırdım🤣🤣
Allah korusun kız
Vallahi huni ile dolaşırım artık
Ben aşırı şekilde rahatıma duskunümdür.
😀

Kızım alerjik astım tanısı kondu maalesef evde bir hizmetçi varmış gibi temizlemek gerekiyor hem de hergun. Silmek.. şimdilik eşim yapıyor bakalım. O da süpürüyor sadece, geri kalanı ben yapıyorum
Pazartesi yıkamacılar gelecek. koltuk, yatak , halı ne varsa yıkattırıcam işte.
Ev tozu akarlarına alerjisi çıktı.
Evi de görsen o kadar ferah ki
Öyle yıllık tıklım eşya ya da halı dolu degil.

Son düzenleme:
Selam kızlar.
Mide bulantısı benim gibi tutarsız olan var mı?
Sabah kalkınca başlıyor, kahvaltı yapınca bir süre devam ediyor, gündüz çok az, akşam biraz daha yokluyor.
Oğluma hamileyken bir anda öğürmeyle başlayıp 13.haftaya kadar sürekliydi.

Bu gebelikte az az başladı, anlattığım şekilde devam ediyor. Hele dün sabah uyandığımda aşırı halsizdim. Hasta oluyorum galiba dedim. Kahvaltı yapınca gözüm açıldı biraz..

Listemize kavuştuk, herkese sağlıklı bir gebelik süreci diliyorum:dua:
ANNE ADAYI
YAŞKAÇINCI ÇOCUKSATYAŞADIĞI ŞEHİRTAHMİNİ DOĞUM TARİHİCİNSİYET
MahidevranSultan MahidevranSultan 293. ÇOCUK26.09.2021İzmir04.07.2022
fbtl fbtl 323. ÇOCUK08.10.2021Ankara15.07.2022
@Duygu_06371.ÇOCUK07.10.2021Ankara14.07.2022
@Ozqe59281.ÇOCUK09.10.2021Tekirdağ16.07.2022
@Annelikk251.ÇOCUK06.10.2021Ankara13.07.2022
@Merve2401241.ÇOCUK28.09.2021Diyarbakır05.07.2022
1bal1kaymakannesi 1bal1kaymakannesi 232.ÇOCUK05.10.2021İstanbul12.07.2022
@Eylulece02292.ÇOCUK04.10.2021Ankara11.07.2022
@Expresso373.ÇOCUK06.10.2021Hatay13.07.2022
@Alohomoraa281.ÇOCUK04.10.2021Balıkesir11.07.2022
@ATPaz342.ÇOCUK11.10.2021Manisa18.07.2022
@SevimliKedii311.ÇOCUK06.10.2021İstanbul13.07.2022
@Meleqmm261.ÇOCUK10.10.2021Sakarya17.07.2022
@bilgem tomris331.ÇOCUK02.10.2021Edirne09.07.2022
@Funda44261.ÇOCUK03.10.2021Elazığ10.07.2022
huzunbazask huzunbazask 391.ÇOCUK03.10.2021İstanbul10.07.2022
@Lucifa231.ÇOCUK29.09.2021Bursa08.07.2022
@Ayseee8145301.ÇOCUK30.09.2021Düzce07.07.2022
@bilgipaylasma281.ÇOCUK02.10.2021Adana09.07.2022
@seva19301.ÇOCUK05.10.2021İstanbul12.07.2022
@hilalcikk323.ÇOCUK30.09.2021İstanbul06.07.2022
@Smmm Hatun351.ÇOCUK09.10.2021Balıkesir16.07.2022
@Orkide1221321.ÇOCUK10.10.2021İstanbul14.07.2022
@dofh292.ÇOCUK09.10.2021Sakarya16.07.2022
@M-elek37201.ÇOCUK02.10.2021Ankara10.07.2022
yoncambenim yoncambenim 281.ÇOCUK05.10.2021İstanbul12.07.2022
@beyazkagitlarsd311.ÇOCUK11.10.2021İzmir14.07.2022
@mavibeyazzz261.ÇOCUK04.10.2021İstanbul11.07.2022
Surrender Surrender 332.ÇOCUK29.09.202106.07.2022
@Yusrackfatma312.ÇOCUK12.10.2021Ankara19.07.2022
esergry esergry 372.ÇOCUK08.10.2021İstanbul15.07.2022
@Mervveeee282.ÇOCUK09.10.2021Gaziantep15.07.2022
Merhaba. Benide ekler misiniz?
27 yaşındayım. 1. Çocuğum olacak Allah'ım izniyle son adet tarihim 24.10.2021 😍 çok şükür keseyi gördük bugün on gün sonra kalp atışını duymak için çağırdı doktor inşallah 😌

Benimki de normalde her gece yatmadan önce karnımı sever konuşur. Dün konuşmadı dedim ki sen nasıl hayırsız bir babasın. Daha ikinci günden bıraktığın çocuğa ben nasıl sana güveneceğim 😂😂 diyo ki canım iyi misin :KK20: dedim senden nasıl baba olacak pırasa sapı. Dönüp arkamı yattim. Ohhh son sözü de ben söyledim 😂😂😂
Hahahahahah gerçekden yaa yeminleee bizde öyleyizzzz😂😂😂 allahım böyle anlatınca nasıl komik oluyoooo, ama ozaman hiç komik değil sinirleniyorum onaaa 😂😂
Valla onlarada bu aralar üzülüyorum bizi çekiyolar 😂😂😂 pırasa sapı harika ya😂😂

Selam kızlar.
Mide bulantısı benim gibi tutarsız olan var mı?
Sabah kalkınca başlıyor, kahvaltı yapınca bir süre devam ediyor, gündüz çok az, akşam biraz daha yokluyor.
Oğluma hamileyken bir anda öğürmeyle başlayıp 13.haftaya kadar sürekliydi.

Bu gebelikte az az başladı, anlattığım şekilde devam ediyor. Hele dün sabah uyandığımda aşırı halsizdim. Hasta oluyorum galiba dedim. Kahvaltı yapınca gözüm açıldı biraz..
Benim de öyle bi var bir yok garip bir mide bulantısı ilk haftalar gün içinde hep aralıklı vardı son 1 haftadır ya akşamları çok yoğun oluyor ya da arada çok hafif oluyor bir iki gün normal oluyorum sonra çok halsiz yorgun oluyorum uzun süre yürüyemiyorum hemen yoruluyorum ben saatlerde gezen biriydim şimdi alışverişe bile gitmek istemiyorum

Allah korusun kız
Vallahi huni ile dolaşırım artık
Ben aşırı şekilde rahatıma duskunümdür.
😀

Kızım alerjik astım tanısı kondu maalesef evde bir hizmetçi varmış gibi temizlemek gerekiyor hem de hergun. Silmek.. şimdilik eşim yapıyor bakalım. O da süpürüyor sadece, geri kalanı ben yapıyorum
Pazartesi yıkamacılar gelecek. koltuk, yatak , halı ne varsa yıkattırıcam işte.
Ev tozu akarlarına alerjisi çıktı.
Evi de görsen o kadar ferah ki
Öyle yıllık tıklım eşya ya da halı dolu degil.
Bende de var çok üşengecim ama işte kıçımı devirip yattığım günler bir daha hiçbir zaman dönmeyecek:KK43:
Aaa öyle mi üzüldüm canım ama bebiş doğduktan sonra daha da zor olacak şimdi, yardımcı imkanı varsa öyle birşey veya annen yardımcı olsa.

Teşekkürler canım rahatlattın beni bence de doktor fazlası ile evham yaptı tamam riskli zaten ilk başta yaşamı riskli, sanırım bu bebeğime de bir şey olursa hem kendini hem de hastanenin adını kötü düşündürme mek için bir de uğraşmak istememişti olabilir sonuçta böyle riskli bir gebelik onun için de risk taşıyor belki ondan istemedi ben de sanırım bir daha ona gitmem... Sana da çok geçmiş olsun canım İnşallah kucağımıza sağlıklı alırız burada bazen yazılanları kaçırıyorum göremiyorum çalışıyorum da aynı zamanda ama birbirimize haberdar edelim sonuçta özel durumlarımız var 🙏❤️
Tabi ki canım. ☺️ Ayrıca risk her zaman her yerde her konuda vardır☺️ Her konuda riskleri düşünerek hareket etseydi insanoğlu, teknoloji ve bilim de ilerlemezdi. 😂 Konudan çok saptim. 🙈 İyi olacağız ben inanıyorum. Karamsar doktorları istemiyorum☺️ Pozitif doktorlar da çok güzel moral veriyorlar. Eminim daha pozitif bir doktor bulacaksın.

Kızlar herkes miğde bulantısından dert yanmış benim baslarda açlığa bağlı bir iki kez oldu geçti ama ilk gebeliktede bulantı sorunu yaşamadığım için garipsemedim ..
Benim dün akşama doğru başıma muazzam şiddetli bi baş ağrısı girdi öncelikle gözlerimde beyaz ışıklar yanmaya başladı göremeyecek kadar yani görüyorum ama görüşümü aşırı etkiledi sonrasında şiddetli baş agırısı ile devame etti yemek flan hic bisi yiyemedim cok kotu oldum esim saolsn uyuyunca uyandırmamıs bas agrım tetikler diye ben gece 2 de uyandm kendim bas agrısı gecmiş ama kafam uyusmus resmen kocaman kazan olmus gbiydi :KK43: bugünde saniyelik vuruyo geciyo bu normalmi ya ben ilk gebeligi sıfır belirti ile gecirdm oyuzden suan yasadıgım hersey garip geliyo :KK43:

Canım ben Nisa hastanesine gidiyorum yenibosnada diğer 2 dığumumuda burda yaptım hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür doktorumu çok seviyorum
Merhaba arkadaşım, bende nisaya gidiyorum onceki doğumunu da orda yaptım. Asiye hanım doktorum Allah razı olsun çok da memnunum. Galiba sadece nisa da eşleri yada yakınları muayeneye almamak. Sadece kalp atışında eşim girebildi birdaha olmuyor yazıyor zaten kapidada. Acaba sadece asiye hanım mi tüm hastane dr larını bu şekilde sormak istedim ararken yorumumuzu gördüm o sebeple yazdım hayırlıgüzel bir hamilelik dilerim sağlıkla amin

Kızlar herkes miğde bulantısından dert yanmış benim baslarda açlığa bağlı bir iki kez oldu geçti ama ilk gebeliktede bulantı sorunu yaşamadığım için garipsemedim ..
Benim dün akşama doğru başıma muazzam şiddetli bi baş ağrısı girdi öncelikle gözlerimde beyaz ışıklar yanmaya başladı göremeyecek kadar yani görüyorum ama görüşümü aşırı etkiledi sonrasında şiddetli baş agırısı ile devame etti yemek flan hic bisi yiyemedim cok kotu oldum esim saolsn uyuyunca uyandırmamıs bas agrım tetikler diye ben gece 2 de uyandm kendim bas agrısı gecmiş ama kafam uyusmus resmen kocaman kazan olmus gbiydi :KK43: bugünde saniyelik vuruyo geciyo bu normalmi ya ben ilk gebeligi sıfır belirti ile gecirdm oyuzden suan yasadıgım hersey garip geliyo :KK43:
Geçmiş olsun canım :KK43: sıkıntılı baş ağrısıda cidden inşallah bir iki günlük bişidirde geçer gider

Migren atağına benziyor yaşadıkların cnm , geçmiş olsun. Bol temiz hava iyi gelir. Yoğun koku, ışık ve açlık tetikler bilgin olsun.
Ağrıyı ilk hissettiğinde hemen karanlık bir oda biraz uyku, camı da açıp temiz hava alırsan çok iyi gelir.

Ben de kanama alanı da var ancak bunun da olabileceği bir çok kişide olabildiğini söyledi gittiğim doktorlar istirahat öneriyorlar Progestan ve iğne .
İlk gebeliğim de kanama alanı olmuştu çok şükür sorunsuz ilerledi. Dedikleri gibi çok olan bir durum. Kılcal damarlar kese gelişirken bazen denk gelip kanama alanı oluşturabilir demişti.

X