2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aynen öyle, yani bu şımarıklık flaan da değil böyle adlandıranlar da var. Ama alakası yok. Baştan savılmak istesem devlete giderim

Tabiki söylerdi kuzum sen içini ferah tut kanama alanı yoksa problem yok dinlen bol bol ayy kızsa erkek erkekse kız çıkar gerçi ama içime öyle doğdu hayırlısı olsun
Amin inşallah canım çok sağol. Sağlıkla doğsun da farketmez, yediğim korkudan sonra hiçbisey gözümde değil

Aynen öyle, yani bu şımarıklık flaan da değil böyle adlandıranlar da var. Ama alakası yok. Baştan savılmak istesem devlete giderim
Özellikle hamilelik dönemi için söylüyorum insan tabiki açıklama ve ilgi bekliyor. Ben cocuk doktoruna gidiyorum verdiği tüm ilacı ve hastalığı en ufak detayına kadar anlatıyor. 5.5 yıldır aynı doktora gidiyorum o yüzden. İki kriterim var açık olması anlatması ve telefonla ulaşabilmek. Yoksa devlet hastaneleri işliyor zaten neden özel tercih edelim.

Bakalım ben de bir düzen oturturum inşallah,çok araştırmaya girişmedim ilk etapta açıkçası, önceliğim tiroit testlerini yapıp görş almaktı. Yakında diye hemen buna gittim, araştırıp bakayım biraz ben de.

Gerçi anne kendini nasıl güzel rahat hiissediyorsa o doğum güzell , sezeryan normal farketmez . böyle ayrıştırmayıda fazla sevmem bakalım benim için en acılısız olanı önemli araştıra araştıra bulucam en bana uygununu artık önümde 7 ay var

Kesinlikle sanki ben onun gibi uzmanım, ilk gebeliğim bunu o da biliyor. Sinir oldum akşam akşam
Sen sakin ol canım bosver. Kendini strese sokma. Onlar bu tarz şeyleri sürekli gördüğü için bizim korkularimiz bazen gereksiz evham gibi görünüyor. Sen sakin ol ki bebeğin de sakin olsun.

Öyle maalesef... Ama gerçekten çok uyguna almışsın. Ben de sadece doğum için düşünüyorum. 7800 fiyat aldım. Ama aradan geçen zaman ve söylediğin diğer şartlara göre normal gibi. Bu arada benim hem yaşım ileri, hem de şekerim var. Daha bir de miyomum var. Bu hafta araştırıp yaptırayım bari.

Kızlar ilk gebeliğim olduğu için her türlü bebek eşyasına ihtiyacım var. Ben şimdiden yavaş yavaş alışveriş yapayım diyorum. Malum herşey ateş pahası son aylara bırakırsam altından kalkamayız diye düşünüyorum. Açıkçası neler alacağımıda tam olarak bilmiyorum. Eğer olurda indirimlere falan denk gelirsek burda paylaşımlar yapalım mı ? Cinsiyet belli değil evet ama herşeyini cinsiyete göre almaya karşıyım ben. Kız olacak pembe olsun erkek olacak mavi olsun istemiyorum. Hem kız hemde erkek bebeklere uyumlu renkler var onlarla başlamayı düşünüyorum. En azından yenidoğan eşyalarını bu şekilde almayı düşünüyorum. Sizler ne diyorsunuz iyi mi düşünüyorum sizce ? Hadi bana fikir verin

Valla süper olurrrr kesinlikle bende deli gibi alışverişlere bakıyorum tek ilk alışverişin kendim için oldu bio-oil çatlak yağı aldım. Anne çantası fln bakıyorum yada dediğin gibi yenidoğan alışverşi, ama ben yenidoğan 3-4 tane alıcam abartmıcam zaten büyücek 3-6 ay alırım çoğunluk bakıcam ona göre sıralayıp poşetlere koyucam istersen yenidoğan bebek listeleri var onlarada bakabilirsin banada tanıdığım attı

Eklentiler

• DFE9EFD2-FCC2-453B-9FE6-BC5960760F15.jpeg
    72,4 KB · Görüntüleme: 74
Aldım bu listeyi canım teşekkür ederim. Bende çok abartmayacam inşallah ama inanki ihtiyaç cok ki sende bilirsin nerden başlayacağımı bilemiyorum

Aldım bu listeyi canım teşekkür ederim. Bende çok abartmayacam inşallah ama inanki ihtiyaç cok ki sende bilirsin nerden başlayacağımı bilemiyorum
Kesinlikleeeee neler ihtiyaç değil onu bile tam bilmiyoruzbiraz zor ama bi yerden başlamak lazım dediğin gibi doğuma yakın belli herşeyin üstüne dahada gelicek alıp kenara koymak lazım

Şimdi geç oldu ama yarın yazicam Ben de ilk çocukta her şeyi almıştım. Çoğunu hiç kullanamadim. O sebeple bazı şeyleri temkinli almak lazım. Gerci çoğu çocuk farklı ama kendi deneyimlerimi yazarım en azından.

Valla çok güzel olur merakla bekliyorum sizi yarın

Benim ikinci cocugum ama ben de sıfırdan başlayacağım sayılır. Cunku ihtiyacı olanlara dağıttım ne varsa.
Elimde işte bi bebek arabası var
Bir de sallanan beşik:) 5 aya kadar kullanılıyor.

Ilkinde anakucagı ve puset falan almıştım
Ama hiçbirinde durmadı
Hatta manüel sallanan beşikte bile durmadı .
Ablama verdım ihtiyacı olanlara dağıttı.

O yuzden bunda elime geleni almayacağım
Cunku bebek doğduktan sonra anlıyorsun

Bez stoğu da yapılmaz bence, cunku ayıyla uyumlu olmuyor bebekler ve bezler elinde kalabiliyor
Komşumun öyle olmuştu.

Yani kar edeyımm derken dikkat et canim zarar etme

Şuan bez stoğu yapmayı düşünmüyorum. Bebek kiloluda doğabilir zayıfta onu bilemem o yüzden doğuma yakın kilosuna göre alırım. Şuan için yavaştan kıyafet biberon emzik bebek arabası ve yatak eşyalarını almayı düşünüyorum. İyi yapar mıyım sizce bunları alarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…