2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kesinlikle böylesi çok iyi. Annemler yazlıktan kayınvalide uzak şehirden gelecek. Doğum bitsin,kendimize gelelim öyle haber vereceğiz. Eve geçtikten sonra gelsinler. Hatta eve kendimi atıp soyunup dökünüp bebeğim yanımda üçlü bir oturup halimize bakmak istiyorum. 😊
Çok güzel fikir 😍

Merhabalar 🥰

Devlet hastanesinde doğum düşünenler ya da doğum yapanlar size bir soru sormak istiyorum.

Elinizde yine valiz ile mi gideceksiniz doğuma? Nasıl yapacaksınız? Nasıl gittiniz hastaneye? Özelde pek tuhaf karşılanmaz da devlet hastanesinde valiz sanki tuhaf karşılanır gibi geliyor bana. 🤭
Kız niye garip olsun özele gidenler valiz kullanıyor da devlette doğuran çöp poşedine mi koyuyor😂
Ben devlette doğuracağım 3. doğumum ilk ikisini özelde doğurdum. Saplı yolculuk valizleri ile değil de el valizleri olur ya onlarla gittim hep bu sefer ki için de mommy bag yazanlardan aldım. Saplı valiz setim var hani şu üstü sert olanlardan ama bana onları kullanmak zor geliyor çünkü ikiye açmak gerekiyor yerde açmak lazım boydan boya fermuarlı falan çok yer kaplıyor öyle ama el valizi gibi olanları koy yatağın veya masanın üstüne al içinden bence daha rahat.

Canım ben 35te plesenta ayrılması nedeniyle erken doğum yaptım. Bu tarz belirti verip doğuma alınanlarda sorun olduğunu hiç görmedim 🙏 şuan kızım 2,5 yaşında ve hiçbir sağlık problemi yok 🤲 kendinizi yıpratmayın inanın sadece kısa bir süre sonra sağlıkla gelecek evinize 😊 şuan yapman gereken dinlenip bebeğin geleceği güne kadar enerji toplaman ve kendini toparlaman.
Maşallah ..
Allah uzun ömürler versin .
Lakin merak ettiğim için soruyorum ;
Bu Plesanta ayrılmasının belirtisini nasıl yaşadın ? Muayene esnasında hoca mı fark etti yoksa farklı bi belirti mi yaşadın?

Ben tel den hallettim canım. Freepik ve zazzle diye sitelere baktım oradan etiket beğendim önce excel ve word de düzenleyip çoğaltıp denedim güzel olmadı bir yerden alıntı yapıldığı çok belli oldu. Bende tele indirdim picsart ve cymera programları ile düzenleyip kolaj yapıp bastım denedim gayet güzel çıktı öyle yapacağım ama telden tele farkeder mi bilmiyorum iphone 13 pro max benim telim bilgisayar kadar iş görüyor yani yanıltmak istemem.
Yazıcım epson ve kağıt seçimi yeri var ayarlarda oradan da seçe seçe denedim parlak olmayan bir etiket kağıdıydı benimki en iyi verimi fotoğraf bas bölümüne girip kağıdı da ink jet seçerek aldım.
Tesekkur ederim canım gayet açıklayıcı olmus 🙏ben becermemezsem oğlana söylerim onlar daha iyi teknoloji konusunda bir şekilde hallederim artıl

Bu arada doğum belirtileri bahsetmişsiniz ama ben şuan 34+1 'deyim .
Ben hiç bişey anlamıyorum yaaa ,sorun bende mi acaba 🤣

Mesala karın toplanması nedir hiç bilmiyorum , yaşadıysam da hiç farkında değilim .
Sadece yemekten sonra taş gibi oluyorum veya 3 bardak su içcem karnımı tutarak wc ye gidiyorum ..
Bilemedim 🧐

Benim bebiş neden nst de hep hareketsiz olur ki. Her defasında acaba niye hareket etmiyor diye atrese sokuyor insanı. Sıram gelse de doktor baksa. Nst yi begenmezse bi de tekrar cektirmem gerekcek bekle dur artık 😪

Aynen illa ki biri yapar zor bir şey değil olmadı kırtasiyeler falan da basıyor ben kendime eğlence aradım😄
Ya bana 2 gündür nedense doğum yaklaştı daha dünya kadar iş var modu yüklendi
Oturuyorum yatıyorum birsürü iş var hissi geliyor 😂😂
Baktım yapamadım hemen yolunu bulurum oyüzden 😂😂

Bizim ebe de tuvalet hissi son anda gelirse herşeyi koyveriyoruz dedi. 😂 Yani tuvalet hissini bastırmayacaksın, çoğu zaman o bebek oluyor zaten. Tuvalet de olsa tamamen vücutta ne varsa çıkarmaya odaklı olacaksın dedi. Bayağı anlaşılır anlattı. 😬
Koyver gitsin demiş ne kadar iyi 😅 cok rahatlatıcı bir konuşma bence 🤪🤪

Doktor 1 ocakta alırız dedi.
Bebek 28 aralıkta geldi.

27 de akşam sancı başladı, ciddiye almadım. Ama banyomu yaptım. Sabah doktora gittim
Doğuruyorsun dedi.
Zorunlu yazmamı ister mısın dedı. Evet dedim. Ama 16:30a kadar dogumhanede beklemen lazım dedi.
Ben de bekledim 😀
Şiddetli sancım olmadı. Sonra ameliyata alındım işte.
Zorunlu yazılınca noluyor, merak ettim burda da bir iki konuşuldu.

X