2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar selam

Merak ettiğinizi bildiğim için kısaca yazıyorum. Çok halim yok çünkü kucağım boş evimdeyim. Kızım ise hala hastanede.
Suyum geldi, hastaneye gittik, 5-6 cm açıklık var her şey süper merak etme dediler ve fakat o an kanamam başladı ve plasenta kısmen ayrılmış derken acil sezeryana alındım.
Bebeğim oksijensiz kaldığı için de hipotermi cihazına götürdüler. Kritük 72 saati atlattık. Bundan sonrası kızımızın gücüne kaldı. Hayata tutunmaya çalışıyor. Şimdilik doktorlar kalıcı bir hasar olmayacağını ve kızımızın 1 hafta 10 gün içinde evimize geleceğini söylüyorlar ama bilmiyoruz. Bekliyoruz. Ağlıyoruz dua ediyoruz. Kocam yoğun bakımın önünde nöbette ben evde duada. Allahım düşmanıma yaşatmasın ama çok zor bir süreç. Dualarınızı kızımdan esirgemeyin
Çok geçmiş olsun canım Allah en kısa zamanda kucağına almayı nasip etsin. Başına aynı şeyler gelen en az 3 tanıdığım vardır sanırım. Hepsinin de bebekleri gayet sağlıklı hatta kocaman oldular hiç merak etme bol bol dua et gönlünü ferah tut.

Sezaryen mi olacaktı senin? Eğer normal düşünüyorsan insan olmaması lazım da ondan dedim. Ki sezaryen öncesi de insan dinginlik ister psikolojik olarak hazırlanma süreci gerekir sonuçta.

Günlük 6 7 hurma, bir dilim ananas, günaşırı ilişki, squat...sen işleri hızlandırırsın. 😬
Benim sezaryen olacak ama 🙄bunlar hızlandırır mi acaba 😈😈ya çok değil 1 2 gün önce gelse ya 😁😁😁

Ben seni hiç ağrı çekmeden sezaryene aldılar sanıyordum
Doktor 1 ocakta alırız dedi.
Bebek 28 aralıkta geldi.

27 de akşam sancı başladı, ciddiye almadım. Ama banyomu yaptım. Sabah doktora gittim
Doğuruyorsun dedi.
Zorunlu yazmamı ister mısın dedı. Evet dedim. Ama 16:30a kadar dogumhanede beklemen lazım dedi.
Ben de bekledim 😀
Şiddetli sancım olmadı. Sonra ameliyata alındım işte.

Aynı şekilde düşünüyorum, kız kardeşime dedim evde kızıma bakın başka bişi istemiyorum. Eşimle başbaşa olmak çok daha iyi hissettirecek bana biliyorum..
Anneler kayınvalideler görümceler bilmem kimler..
Belki de geleni gidenim yok ondan otomatik böyle hissetme mecburiyetinde kaldım ama kesinlikle böylesi daha güzel ❤️
Bende aynıyım annem kızlarıma bakacak hastaneye bile götürmem onları sabahın köründe gidersem. Sadece kaynanam bizimle gelecek çünkü eşimin gözü bebek falan görmüyor beni bekliyor ameliyathane kapısında bebeği önce verdikleri için odada yalnız kalmasın diye babaannesi beklicek yanında. Sonra ben gelip biraz toparlanınca eşim kaynanamı götürüp çocuklarımı alıp gelecek kısmetse. Kayınpeder ikinci gün gelsin diye düşünüyorum ilk gün kafa bir milyon oluyor göğüsler dışarıda falan başka bir erkek çekemem belki de ziyaretçi almıyorlar deriz hiç getirtmeyiz doğum odaları içinde erkek en sinir olduğum şey zaten. Akşamına da çocukları eve götürür biz eşimle kalırız bu getir götür aralarında yalnız kalacağım ama her yer hemşire dolu zaten bişey olmaz aynısı ortanca kızda da yaşandı😄

Eşim yanımda durdugu için devam ediyoruz evliliğimiz ama ben cok sogudum ve duygularım dogumdan sonrada degişmezse bakacam hal çaresine
Şimdi hamilelik hormonlar falan derken çoğumuz soğuduk zaten eşlerden😅 Bebek olunca bağ kuvvetlenir eşine de bir sahiplenme gelir belki ailesinin çenesi de tıkanır hamişlerin duası kabul olur bol bol dua et.

Burada kaş bıyık 40tl sadece. Geçen aylarda üç bölge için 150 ödedim. Şehir farkediyor bayağı.
Burada instagramda taninmis kuaforler var onalrda öyle o fiyatlara tutturmaya bakiyorlar ,benim gittigim standart bi kuaför tanınmamış normal biryer buda fatk ediyor😃😃

Bizim ebe de tuvalet hissi son anda gelirse herşeyi koyveriyoruz dedi. 😂 Yani tuvalet hissini bastırmayacaksın, çoğu zaman o bebek oluyor zaten. Tuvalet de olsa tamamen vücutta ne varsa çıkarmaya odaklı olacaksın dedi. Bayağı anlaşılır anlattı. 😬
Ben bir fenomen videosu izlerken yine😂 Böyle bişey oldu kadın normal doğum yapıyor dr da erkek diyo ki kakalar da geliyor kadın da diyor napim falan ayy normal doğumda erkek dr ne bilim ya can havliyle tabi erkek kadın görmem sağlık bu ama ben utanıp çekinmekten çıkaramam o çocuğu hele bir de böyle kakalı olaylar falan olursa bir daha yolda görsem selam vermem😅

X