2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hayırlı olsun şimdiden, hemencik toparlasın inşallah sağ salim kavuşun

İlk doğumum Ben de o dikiş ağrısı durumunu düşünüyorum ( Rahat eğilip kalkamam hemen eskisi gibi aktif olamam diye normal doğum istiyorum inşallah doğru karar vermişimdir
Ben ilkini sezeryan olmuş bunu normal deneyecek bir insan olarak çok korkuların yoksa, ben asla ama asla yapamam demiyorsan kesinlikle ilk doğumunda bu şansı ellerinle verme derim. Normali bekle dene zaten olmadı yoruldun dayanamadın seni sezeryana alırlar
Merdiven inip çıkmaya başlıyorum bende perşembe doktor sonrası isterse gelebilir artık 37 başlıyor. Hurma ananas ne bilirsem yapacagim ev temiz bebek eşyaları hazır okul kapanıyor tam zamanlari
Şimdi aramızda iki gün var ya ben kara kara tam 37 olmayı bekliyordum, 36+ larda sorun olmaz mı diyorsun
Hayırlısıyla al kucağına imşallah. Sıkıntı yapma bence de haftası gayet uygun. Sağ salim kavuş bebişine yarın

Kızlar ben 34. haftaya başlayalı beri bir tuhafım.
Sürekli vajinamda baskı hissediyorum. Örneğin duşa giriyorum en fazla 5 dakika ayakta kalabiliyorum, çok ayakta kalırsam bebeğin kafası çıkacak sanıyorum Yemek yaparken oturuyorum. Çamaşırları hızlı hızlı seriyorum ki işim bitsin, oturayım
Sancı, göbeğimde sertleşme yok. Zaten rahim uzunluğu da iyiydi. Yürüyeyim diyorum baskı hissedince hemen ya oturuyor ya eve dönüyorum.
Sizler 34. haftayı çoktan geçtiniz. Doğuma kadar bu böyle mi olacak? Buna alışmalı mıyım?
Yoksa doktora danışmam gereken bir konu mu?

Bende de durum aynı bu ara. Ama bebegin kafası aşağıda. Kendisi yukarda. Henüz aşağı inme eylemini gerçekleştirmesini için sıkıntı yok diye düşünüp böyle devam ediyorum.

Canım biraz minyon olacak demek ki sıkma canını. 35+4 de 36 demek çok fazla geri değil bence. Biraz daha ufak olur ama çabuk toparlar bence. Olumlu düşün stres yapma sakın. Güzel güzel alacaksın kucağına yarın.

Yok yok olmaz hiç merak etme. Ne kadar erken başlarsak o kadar kolay geliyor sancı vs. Bide hemen yürüdün pat diye olmuyor oldu etti 1 haftayı buluyor en az sancıların başlaması oda en iyi ihtimalle.

Aynenn öyle gercekten Allah sabır kuvvet versin cocuklu annişlere

Güzel haberlerle gelin ins

Baş aşağı pozisyon almış demek ki. Benim de aynı pozisyonda ama birkaç günde bir on on beş dk hafif ağrı dışında birşey yok şuan vajinada.

Kızlar bu arada bugün çok az hareket etti. Dün karpuz yiyince hareketliydi bugün olmadı pek. Farkettiğim iki kere çok hafif ittirme hareketi. İkincisi de yarım saat önce.

Soluma da yattım biraz,uyumuşum hissetmedim o ara da. Akşam yemek ve sonrasında çikolata yiyip yine deneyeceğim. Hareketin az olması da sorun oluşturur mu?

Kafan da hep şunu belirle son ana kadar normal doğumu bekleyeceğim fbtl nin dediği gibi denemeseydi bilemeyecekti belki kendi sancisiyla gelecek ve kolay olacak o kadar çok okuduk ki kolay doğum hikayeleri seninki de öyle olur inşallah

Evet olusturuyormus doktor gunde 10 kez hareket etmesi lazim say mutlaka dedi gecen hafta

Bu aralar benim de öyle. Günde 10 kez hareket ediyor ama önceden daha iyi hareket ederdi. Başka sıkıntım olmadığı için ciddiye almamaya çalışıyorum hafta içi soracağım ama Dr a. Benim de merak ettiğim evet hareket var ama eskisi gibi değil

Çok iyiymiş tam anne yani beşiği bizim de normal beşik var anne yani istiyorum bakalim fikir olsun
Kızım da normal beşik almıştım ama doğduğundan itibaren 15 gün dayanabildik kendısıne :) kolik değildi ama hic de durmuyordu. Çözümü bunda bulduk
Yoksa kafayı yerdim sanirim.

Bakalım inşallah bunda da aynı şekilde ilerleriz.

İlk bebek için mi almıştın yani kaç aya kadar kullanılıyor acaba ben park yatak alıcam sallanmaz herhalde onlar ilk etapta bundan mı alsam
Evet canım ılkinde aldım bunu
5 ay kullandım kızımda. Emniyet kemeri var ama kızım 5.aydan sonra kalkmaya çalışıyordu. Kaldırdım ben de

Zaten ilk 5 ay beni kurtarsın yeter
En zor dönemler. :)

Bu ya da elektrikli ana kucağı kesinlikle gerekli. Ana kucağı daha uzun kullanılır mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…