2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Vajinal dogum tecrübesi olanlara sormak istiyorum. 📢📢

Simdi bu sanci gelip düzenli olmaya başladikca zamanla arası azalıyor sanırım.

(Ben öyle anladm zira ilk gebelik ya tamamen duydugum okudugum biraz da kendimce tahminim dogrultusunda konusuyorum.)

Simdi bu sancılar hemen sıklaşmaya başlar mı? Ya da mesela ben hemen ilk sancıra hastaneye gitmek istemiyorum. Zira bugün ögrendim sancı alanı varmıs orda bekletiyorlarmıs yatip nst ye baglı sancı cekesim yok saatlerce acikcası. Hastaneye sancilar kac dk da bir olunca gidilmesi lazım ???🤔

Benim hastanede uzak 1 saat yol var. Acaba yolu da hesaba katarsam ne zaman evden cikcam?? Doktora sorcam da size bi meraktan sormak istedim😊
Benim şöyle oldu canım,
Gece 1 gibi sancıları iyice hissetmeye başladım ama saat tutmadım evde yürüdüm gezindim vs ara ara uyudum sabaha karşı 5 gibiydi nişanımı gördüm ( jöle formunda - oldukça çok - tamamen şeffaf tek parça bir şey
, bir kez geliyor ve devamı yok) doktorumun hastaneye gelmesini bekledim, hastaneye gittim.
Hiç açılmam yoktu sancım vardı, ben eve gideyim sıklaşınca yine gelirim dedim çıktım.
Öğlen suyum geldi yine hastaneye gittim, yine çok sancım vardı ama yine hiç açılma yoktu , ben gideyim gelirim dedim.
Akşam 6 gibi artık dayanılmaz hale geldi sancılarım gittim 1cm açılma vardı gece 23.23e kadar çoooook yoğun sancı çektim ve kızçem doğdu 😍

Kolay bir doğum değildi ama ben her anını çok güzel hatırlıyorum.
O doğum anını da herkesin yaşamasını isterim 🙏🏻❣️

Ben hediyelik yapmadım canım ilkinde de bunda da çikolata yaptırıp etiketle isimlerini yazdırdım. Ama kapı süsü yaptırdım odalarının kapısına da asarım diye 😊

Güzel soru perşembe günü bu sorunun cevabını veririm 😊 doktoruma sorucam zira benim hastane de tam 2 saat civarı🤭 benim iki gün önce hastaneye yatışımda kasılmalarım 5 dkka da bir düzenli geliyordu ama şiddeti 40-60-80 arası değişiyordu ve kısa sürüyordu. Normalde insanlar 5 dkka da bir olunca doğuruyor sanırım bir sürü değişkeni var doğumun. Ben de çok tecrübesizim
Bende kapı süsü yaptırayım yalnızca 🙃 uygun bi yerde göremedim fiyatlar hep yüksek

Herkesin aynı olmuyor ki. Benim öğlen baslamisti hastaneye akşam 21 de gittim 21.30 da doğdu. Duşumu filan aldım. Ama benim hastane yakındı 15 dk idi. O sebeple rahattım. Çoğunlukla duyduğum uzun sürede doğumun olduğu. Ama işte senin hastane uzak. Kiminde su geldikten bile çok sonra doğum oluyormuş. Ama hastane uzak olduğu icin ve ilk doğum olduğu için çok geç gitmen doğru olur mu bilemedim.
Yani şunu anladm cok oyalanmıycam da zaten. Öyle 4 5 saat beklemyi dusunmuyordum da en azndan haldır huldur koştur koştur bi telaşeye de gerek yok galiba. Zaten hep duyuyorum 12 15 saatte dogdu diye ama bi y3rden sonra risk var o riske girmeden en olası ve gidilmesi gereken vakit ne olabilir diye anlamaya calisiyorum. Cokcokgec gidemem ki zaten eşim de durmaz sanmiyorum

Canim ben 38+4 te muayeneye gittim doktor bakti 2 cm acilma var birde dogumhaneye cik ebede baksin dedi ve ebede bakti seni gondermeyelim sen gidrrsen gece geri gelirsin dedi birde epidural dogum yap cok kasiyorsun kendinj dedi kabul ettim😃

Sonra saat 9.30 du yatisim yapildi suni sanci verilmeye baslandi 4 cm oldu epidurali vurundum saat 4 olmustu tabi neyse aksam artik 9 oldu ve 10 cm bebek hazir dogru doguma girdim 5 dk sonra dogdu bu sekilde gelisti surec bende☺️
😅 cok iyi sakin bir dogum epidural nasibinmiş baksana.

Canım iyide doktorlara göre bu haftalarımız erken 🤷benim doktoruma kalsa ohoooo bekletirdebekletir..çok şükür riskli haftaları her birimiz geçirdik yinede biraz daha dursunlar
Ne güzel bekletsin😍 ama şuan bile doğsa erken değil artık 🙏🏻

Boşuna erken doğum yapacağım stresine girip bebişlerinide stres yapma büyüdük artık ❤️

Canım bizim de yarım saat hastane. İnan hiç belli olmuyor. İlk doğumumda sabahtan başladı regli ağrısı. Hemen tabi ben fön çekmelere başladım. Sonra bulantı kusma eşlik etti. Akşam 6 gibi iki büklüm gittim hastaneye baktılar nst sancı yok. Açılma 2 cm. Eve geri geldim. O zamanlar annemde kaldım hastane yakındı. Neyse gece 12 gibi artık hastaneye giriş yaptık. Sancılar sıklaştı bir durup bir başladı. 5 dk ya indi. Ama su falan gelmedi. Doktor gelene kadar apidural takıldı hala açılma olmadı onun da süresi geçti prenses doğum yalan oldu anlayacağın. Suyu kendileri patlattılar sonra doğum oldu sabaha karşı. Şimdiden bunları düşünme sancıya göre gidersin. Sıklaşmasını bekleme. Hastane ortamı da güzel pilates topu vs yaptırıyorlar. Duş alıyorsun. En azından emin ellerde hissetmek yetiyor.

Valla arastirma hastanesinde hareket yaptirip pilates topu neyi verirlerse giderim. Duş alacak yer var mj bilmiyorum. Özel olsa bunu dusunmezdim de. Özelde o sürec daha sakin kendi halinde hareketlerle odanda oluyor sanirim. Simdi bu hastanede sancı odasında full yatırip nst ye baglarlarsa diye pek istemiyorum.

Bence sancın başlayınca bir duş alıp çık bir saat de mesafe varsa. Çünkü bebek kaka yapabilir kalp atımı düzgün olmayabilir biz bunları evde bilemeyiz. Benim ilk doğumda 1.30 da nişan geldi 2.30 gibi sancılarım başladı 10 dk da bir saat beş gibi de hastaneye gittim 4,5 cm açılmam vardı. Oğlum da birde doğdu ama ben bebeği itemediğim için uzun sürdü ebe kollarıyla bastırmak zorunda kaldı. İlk doğum ortalama 10-12 saat sürüyor ama başları zaten seni zorlamıyor. ☺️
Galiba ben de oyle dusunuyorum suan okuduklarim cercevesinde. Sancı baslayinca dusa girip gideriz diye dusundum. Ama o arada sancı disinda asiri aci agri kanama veya su gelmesi olursa duşu beklemiycem o net. Zaten 1 saati de yolda gider.

Ebemle bu konuyu konuştuk biz de. Benim de ilk doğumum. Hastaneye gece olursa yarım saat gündüz 40 45 dk sürebilir İstanbul trafiği malum.

Şöyle konuştuk. Su gelirse ve koku, yeşil kırmızı renk yoksa acele etmeye gerek yok. Sudan birkaç saat sonra kasılmalar geldi diyelim ki bu iyi birşey önce düzensiz olabiliyor. Yada bazı arkadaşlar gibi hemen on dk bir başlayabiliyor. Burada kriter olarak düzenli mi ve başladığında bir dk ya yakın sürüyor mu bu takip edilecek. 5 dk da bir olduğunda hastaneye geçebiliriz dedi ki ben son zamanlar sanıyordum. 5dk bir olması ilk doğum için son an değil dedi.

Sen de düzenli takip ile on dk da bir ve bir dk ya yakın gelen kasılma ile gidebilirsin. İlk doğum da olup çok hızlı doğuran hiç duymadım. Belki beş dk da bir kasılmayı beklemeden yola çıkmak daha iyi olur. Hatta arabadan inince bahçede bir iki turlayıp da girebilirsin hastaneye. Hem temiz hava faktörü, hem son kasılma takibi yaparsın. 😉

Ne güzel ebe anlatmış vallahi. Işte mesela ben bunları duymasam her an telaşeli olmadan ilerlemem gerektigini bilmem kesin koşarak hastaneye girerdim ve temiz hava aliyim az yürüyüm demezdim. Ben de 5 dk son an saniyordum degilmis. Ama cok geç vakte bırakmam heralde. Su gelince hemen gitmeye de mi gerek yokmuş o zaman yani sanci yoksa sadece su gelirse 🤔 ne guzel ayrintili bilgi veren ebe onemlivalla 🤩

Valla arastirma hastanesinde hareket yaptirip pilates topu neyi verirlerse giderim. Duş alacak yer var mj bilmiyorum. Özel olsa bunu dusunmezdim de. Özelde o sürec daha sakin kendi halinde hareketlerle odanda oluyor sanirim. Simdi bu hastanede sancı odasında full yatırip nst ye baglarlarsa diye pek istemiyorum.
Doğru diyorsun stres olursan az daha beklemek daha mantıklı. Zaten iç güdüsel harekt ediyor insan. O an ne düşünürsen onu yapıyorsun

Heeeee aynen o konuda biraz acımasız yprumlar oluyorrrrr zaten kocanla problemini yazıyosa. Direk ilk yorum boşan oluyor biraz dalgaya alanlarda var olayı, en iyi konu açmamak, ben kaldıramam açamam oyuzden, bi sorun olursa burdan yaz konuşuruz gerçi öylede yapıyoruz😍🌸
Allah razı olsun artık öyle yapıyoruz zaten ❤️🌹🥰

Doğru diyorsun stres olursan az daha beklemek daha mantıklı. Zaten iç güdüsel harekt ediyor insan. O an ne düşünürsen onu yapıyorsun
Evet yani simdi sancı cekerken mahremiyet kadının az biraz sakin ortamda kendince kalabilmesi milletin tepesine çökmeden onu rahat bırakması önemli diyorlar. Ben o an stres olmadan sakince bazı hareketlerimi yaparak gecirmek istedigimden evde dursam dedim ama bakalm. Bir de doktora sorayim.

Ya benimde aklımda kurabiye ve çikolata var ama kurabiye n3 kadar süre dayanıyor ne zamana yapılmalı onu kestiremiyorum, siz şimdiden yaptıysanız mesela doğumda hastane de mi dağıtıcakaınız 2/3 hafta da bayatlamaz mı?
Yok canim buzdolabında 2 3 ay hiçbirsey olmuyor.
Ben kuzenlerime yapmıştım. Sonuçta ağzı bağlı poşette oluyor. Hiçbirsey olmaz.

Hanımlar geceleri üstümü örtmüyorum.
Vucudum ayaklarım yanıyor.
😓
Benimde bu ara kasıklarım acayip derece kaşınıyor. Geçen gece uykuda farketmeden çok kötü kaşımışim😔 Şimdi acıdan uyuyamıyorum. Pişik kremi pudra sirkeli su ne yaptıysam 3 gündür geçmedi. Yürüyünce çok canım yanıyor bilmiyorum napicam😔😔

X