2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Eşim de öyle dedi ama bilmiyorum her yerde tam tersiyken bu da bana denk geldi böyle. Belkide hastane politikası böyle. Zira Burda mesela devlette bazı doktorlar ben dogum yaptirmiyorum diyor biliyor musunuz? Belki sezeryana yonlendiriyorlar cokugrasmak istemiyorlar. Duyunca cok sasirdim. Baska yerde de vardir belki ama ilk defa burda denk geldim. Normal dogumu zaten yüksek oranda anne kendisi yapiyor ebe de yardimci oluyor. Ama bazi doktorlar hiç ugramiyormuş dogurtmuyormuş ne biliyim çok garip geldi bu doktorlarn böyle lüksü var mi ya🙄🙄
Evet, ebe duruyor basında .ya da anne açılmayı bekliyor. Doktoruma telefon geldi.
9 cm açılmış dedi asistanı
Doktorum da bana baktı sonra doğuma gitti.

Bir iki kelam edeceğim. Ilerdeki hayatı için her ağladığında ne olursa olsun kucaklamak, gerekirse gece gündüz kucakta uyutmak gerekiyor. Çok zor biliyorum ama bu bebeğin ihtiyacına göre değişir. 8 ay kanguruda yaşadı ilk oğlum. Ne gece ne gündüz asla durmadı. Şimdi bağımsız bir çocuk. İkincide buna ihtiyaç duymadı bende her dk kucaklamadım. Yani bunu biz değil bebek belirliyor. Ama kucağa alınmasından memeyle uyumasından vs korkma en en fazla 2 sene. Ama onun belki 70 80 sene ömrüne etki edecek.
Zaten biz ne desekde bebek kendi belirliyo herşeyi, abimin ilk çocuğu çok hareketli doğdu mesela bacakları asla durmazdı, kucakdan memeden hiç inmedi, emzik asla kabul etmedi, yemekle arası yok sevmez
2. Bebek oldu, direk çocuk aç doğdu, doğar doğlaz emziği kaptı, direk emmeğe başladı çok iştahlı bir bebek, ve daha sakin hep yatıyo.

Her çocukla diğerini bir tutmamak gerekiyo aslında, ben ne dersem diyim , ona göre hareket ediceğimi biliyorum 🙏🏻🙏🏻😍🌸

Evet, ebe duruyor basında .ya da anne açılmayı bekliyor. Doktoruma telefon geldi.
9 cm açılmış dedi asistanı
Doktorum da bana baktı sonra doğuma gitti.
Ama bazi doktorlar ben dogum yaptirmiyorum diyormus. Baya baya doguma girmiyor. Ben tepemde dursun demiyorum da neyin tribi anlamadim. Keai ve dikişi sonra kim yapacakki mesela. Ebe yapiyor olamaz heralde

Bende tek çıkmıyorum artık daha doğrusu eşim bırakmıyor ama genelde arkadaşlarla bulusacaksak o beni AVM ye bırakıp kendi başına takılıyor biraz 😄 artık bebislerin oyun grubu zamanında buluşuruz
Aynen oyun gruplarında buluşuruz canım 😊 keşke daha önceden ayarlasaydık

Aynen öyle ne anlamı kaldı benim doktorum olmasının 😀

Aynen iste takibi yapiyor o kadar. E son ve en onemli kisim peki. Kesi gerekir mi gerekirse ne kadar ne olcak bunlar doktora ait olmali. Hatta bi yerde okumustum bebegin başına bi manevra vererek disari aliyorlar bebek kendi yapiyor manevrayi da bazen yonlendirmek gerekiyormus ve bunu doktor yaparmış aslında. Bilemedim vallahi. Bu gebelik ve dogum alanında cok bilinmezlik cok fazla belirsizlik var. Herkes kafasina gore iş yapiyor gibi geliyor bana.

Evet evet hatırladım , 1000 civarı yazmistin. Devlet hastanesine hiç daha önce randevu almamıştım , denedim de Haziran sonuna anca çıkıyor . Galiba sabah erkenden gidince alabiliyormiş, pazartesi alsancaktaki hastanede deneyeceğim bakalım . Yazık 2.500 liraya ,uyguna almak varken . Umarım insafli bir doktora denk gelir de verir raporu

Çok teşekkürler bilgi için , benim de şuan ferittin 3 ,umarım verir doktor
Doktor Diretebilir yani neden böyle yapıyorlar bilmiyorum.
Venofer var bir de ama o baya tırt yani kaç kutu kullandım seruma ekleterek ama hiç yükselmedi değerlerim.
Siz doktora diretmeye çalışın yazması için. Gebelik ve bu değerler ile raporunuz çıkar muhtemelen.

Ben girmeden önce agladımsonra eşim girdi elimi tuttu anestezi uzmanının eşiyle eşim tanıdık cıktılar falan onlar muhabbet ettiler bende onları dinledim elimi eşimin tutması cok iyi geldi ne cekiştirme ne kesi ne agrı hiçbirsey hissetmedim boşuna aglamısım şimdi gir tut diyorum o ilkdi şimdi girmem diyor gıcık elimi kim tutacak yaaa 😭😭
Bacım ilkinde tutmus en azından öp basına koy onu bulamayan var :KK70:

Hiç-bir şekilde adım atmadıysan bulamazlar seni :KK53:
Tıktoktw bı fenoya yorum yaptm ordn buldm drmıs arkds ama o hespta yusuf ela yazıyor ve bu profıldekı foto var yanı oda anonım bır hesp gerck hesabımı bulana benden hedıye 🤪😂 gerck hesbm 5 yıllık dolu dolu bır hesap :KK70: ısntada bırde yenı actgm var cocuklrn adına ondada aılem bıle eklı degıl :KK70: fotoları atarım emoji koymadan anı kalır dıye arşivimsi birsey :)

X