2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Merkeze uzak yerler icin nornal canim :)

Geniş geniş
Yeni yapılmış evler. Ama merkezlerden baya uzaklar işte tek problem o 😀

Evi geniş ve kırası uygun biri varsa emin ol
Mevki şehir mezkezlerıne baya uzaktır . Ulasımlar zordur
Piyasaya acayip hakimim baksana😆 en son 12 13 sene önce öğrenciyken ev kiraliyordum istanbulda😅

Merhaba hanımlar bugün kontrolüm vardı. Dr Bebeğin karın çevresinin 2 hafta geride olduğunu bu nedenle gelişimine göre bebeği 38. Haftada alabileceğini söyledi. Ben hep bebeğin kendi gelmesine odaklanmıştım. Aramızda karın çevresi geride olan arkadaşlar var mı acaba size neler söyledi doktorunuz?

Merhaba hanımlar bugün kontrolüm vardı. Dr Bebeğin karın çevresinin 2 hafta geride olduğunu bu nedenle gelişimine göre bebeği 38. Haftada alabileceğini söyledi. Ben hep bebeğin kendi gelmesine odaklanmıştım. Aramızda karın çevresi geride olan arkadaşlar var mı acaba size neler söyledi doktorunuz?
Benm hep gerideydi son kontrolde haftasini yakalamis şükür 1 hafta gerideydi hep

Bence o değişebilir. Bizde de kafa çevresi gerideydi. Ama sonra haftasını buldu.

Gebeliğimin yaklaşık 5. ayında doktorum bebeğin akciğerinde kalbi sola doğru ittiren içi sıvı dolu bir kitle gördü. Bu kitle git gide büyüyordu acilen İst. Çapaya yönlendirdi orda proflar baktı amniyo sentez yapıldı sonra örgü şişi kalınlığında iğnelerle 4 defa filan karnıma girip bebeğin akciğerine şant taktılar. Suyum çok fazlaydı 3,5litre su aldılar amniyo drenaj ile yine kocaman bir iğne ile karnıma girip ama buna rağmen bir 3 litre daha fazlalığı vardı suyumun 33. Haftamda erken doğum oldu 2 gün yoğun bakımda kaldı bebeğim akciğeri hiç gelişmemiş bebeğimin kaybettik sonrasında 😔 çok zor bir süreçti Allahım kimseye yaşatmasın. Etkisini hala atlatabilmiş değilim bir çocuğun olursa unutursun onu dediler hep 3 yıl geçti aradan 2 Temmuz 2018 de doğmuştu oğlum asla unutamam o yavrumu. 3 yıldır defalarca hamile kalmak için uğraştım dış gebelik yaşadım, aşılama yaptık, tüp bebek denedik 2 defa transfer oldu ilki tutmadı ikincisinin de kalp atışı olmadı kürtaj oldum kürtaj sonrası anestezi etkisiyle gözlerimi açtığımda gerizekalı bir ebe yeni doğmuş bir bebeği benim başucuma getirmiş giydiriyor gözlerimi açıp o bebeği gördüğümde ağlama krizlerine girdim. Hiç beklemediğim anda kendiliğimden hamile kaldığımı öğrendim 🥰 hala inanamıyorum ve korkuyorum inşallah yavrumu sağlıcakla kucağma alırım şimdide gelişme geriliği sorunumuz var ama sağlıklı olsun başka bişy istemiyorum 🙏🏻
geçmiş olsun, gerçekten çok yıpranmışsın. neler yaşadığını anlayabiliyorum, benim annelik serüvenim de zorludur. kayıplarım var. hayatta olanlar, ve kaybettiklerimiz, hepsi bizim biricik evlatlarımız. iyi ki var oldular, iyi ki varlar. Bebeğini kucağına sağ salim al ve tüm yaraların sarılsın inşallah, sevgi yaraları sarıp iyileştiriyor insanı. güç veriyor.

Bizimki geride ama 4 gün kadar 🍀 hatta baş çevresi de geri yine 4 gün

Bende de plesanta yaşlanması çıktı 33. Haftada …
Haliyle bunun stresini ister istemez yaşıyorum acaba nasıl ilerleyecek süreç diye …
Size nasıl bi bilgi verdi doktorunuz ?
Geçmiş olsun canım. Önce su az dedi sonra plesentada beyazlıklar gördü. Ne bulursan ye dedi bol su iç dedi. Diğer 2 hafta sonra gittiğimde 500 gr almıştı. Sonraki 10 günde 300, 6 gün sonrası da işte durdu. Eğer kasılmalar da olsaymış ve kilo artışı olmasaymış alırmış. Süreç böyle ilerledi canım yarın tam 37. Hafta olacağım.

Nasıl nts çıkıyomu bişi fln😃😍😍
Yokmuş bişey çok şükur 🤲yırttım 🤪 yalnız nst de başta bana sancı hissediyormusun falan demisdi kız o ara galiba 100 falan çıkmış sancım 😱 kağıda göre oyle yani ama doktor kötü bişey var demedi.duzenli olmasının bir anlamı var sanırım değil mi ?

Eklentiler

• IMG_20220610_114135.jpg
    IMG_20220610_114135.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 42
X