2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Eşim bir kez konuştu. Tamam dedi. Gitti bir hafta sonra seninle yüksek lisansla ilgili bir şey konuşmam lazım dedi. Eve geldi. Sonra bir daha yine gitmedi. 10 gün oldu. Arkadaşlarımızı eve çağıracağız dedik geçen gün. Ben yan odada otururum. Karışmam size diyor. Kayınvalidem bebek gözüyle bakıyor zaten. Ona da hafiften çıtlattım. “Eşim nöbette iken sana bir şey olursa müdahale eder. Gözümüz arkada kalmıyor böyle” diyor. Öyle bir çıkmaza girdim ki ne yapacağım bilmiyorum. Resmen hiç böyle çaresiz hissetmemiştim. Aşırı bir öfke var içimde. Yüzüne bile bakamıyorum. O kadar sinirliyim.
Çok haklısın hiçkimse bu duruma zaten sıcak bakmaz. Ben olsam sanırım eşimin, annesine adamakıllı durumu anlatmasını isterim . Her ne olursa olsun sonuçta hamilelikten ziyade bu durum bi kadın için ağır . Örnek veriyorum , belki sen bi makarnayla idare edeceksin veya akşam eşinle özel bi an yaşayacaksın … Bunların hiçbirini o varken yapamazsın . Kayınvaliden onu hala çocuk gibi görüyorsa o zaman yanına alsın .
Burda tamamen olgu , eş ve kayınvalidenle iletişimde biter benim gözümde …

Cantan flan hazır dimi sıradakı sen olmada aman 1 bilemdn ıkı hafta daha no no no dursum durdugu yerde
Herşeyim hazır allahdan kafama takıcağım eksik bişi kalmadı, birazdan gidip bide pijama takımı yada uzun rahat bi elbise alıcamm sadece okadar onuda çantaya attım mı beklicem🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Baksana doğumlar başladı şaka gibi🤦🏼‍♀️

Kayınvalideme ima ettim. O hele burda kalmasını daha uygun buluyor. Eşim yokken bir şey olursa yardımcı olur diye. İşine gelmiyor herhalde.
Hava sıcak istediğim gibi giyinemiyirum uzanamiyorum. Sigara da benim için zararlı de. Ama eşinin yaptığı da doğru değil. Valla benimki olsa kavga edip yollardi kendi kardeşi de olsa.🙈 Anlıyorum aile içi sorun çıkarmak itemiyorsunuz ama böyle de olmaz ki. Hayır dediğin gibi akşamdan akşama gelse bir yere kadar. Ama evi barkinolan adam niye sizde kalıyor. Gitsin anasının evinde kalsın çok istiyorsa.

Kapasitesi yetmiyor desem, okumuş etmiş adam. İnan işi gücü olsa gündüzleri işe gitse akşam gelse yine razıyım ama bu 24 saat evde. Sigarasını bile dışardan sipariş ile istiyor. Evde sigara içiyor. Keyfince evin içinde geziyor. Ben de yatak odasından çıkmıyorum. 🥺
Kiz ne demek evde sigara içiyor, carla bagir evde sigara içilir mi bu ne rahatlık başkasının evinde sigara içmek... perdeler koltuklar ayyyy suan delirdim

Göz yaşım pıtttt 🥺

Eklentiler

• IMG-20220607-WA0009.jpg
    IMG-20220607-WA0009.jpg
    144,9 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG-20220607-WA0008.jpg
    IMG-20220607-WA0008.jpg
    218,9 KB · Görüntüleme: 50
Burda bekar kız kardeşi var, amcası var, bekar abisiyle yaşadığı kendi evi var. Üstündekilerle buraya gelip haftalarca kalıyor. Kafayı yiyeceğim. Amacı be anlamadım. Acaba abisiyle mi kavga etti diyorum, yok etmemiş. Dün diğer abisine sordum. O da anlamıştır ama kimse müdahale etmiyor. Dediğin gibi bir hışımla konuşacağım artık.
Peki diğer abisi ya da kız kardeşi konuşup cagirmaz mi ki

Eşimin erkek kardeşi. Bir de evi var burda. Diğer abisi ile kalıyordu. 28 yaşında koca adam ve resmen deli oluyorum ben. Aylardır bu şekilde. Arada gidip tekrar kafasına göre geri geliyor. Daha önce bir aydan fazla kaldı, bir hafta gitti sonra tekrar geldi. Bu kez 20 gün kaldı. Bir hafta tekrar gitti yine geldi. Şimdi de 10 gündür bizde ve gitmeye yine niyeti yok. Eşim bir kez konuştu, kafası basmıyor sanırım. Evin en küçüğü ve kendini bebek sanıyor. Bir de avukat ve hala bir yerde iş bulamadı. Kendine bahaneler üretip duruyor. Ben bunu evden nasıl gönderebilirim?

Dün gece rüyamda eşimle onun duyabileceği sesle konuşup gitmesini istediğimi söyledim. Eşim de yüksek sesle “evet ama anlamıyor işte” diyor. Kaynım bunu duyuyor yine de gitmiyordu. Artık rüyalarımda da çözüm üretmeye başladım. Ne yapacağım bilmiyorum. Şu an yatak odasında hapis halde bir şeyler atıştırıyorum, şaka gibi. Kendi evimde hapsedildim resmen. Çözümü olan varsa valla çok minnettar olurum.
Neden idare etmeye çalışıyorsun eşini dinlemiyorsa sen açıkca söyle doğum yaklaştı ben rahat edemiyorum diye kırılır mı alınır mı darılır mı ne olursa olsun hayırlısı olur

Eşim bir kez konuştu. Tamam dedi. Gitti bir hafta sonra seninle yüksek lisansla ilgili bir şey konuşmam lazım dedi. Eve geldi. Sonra bir daha yine gitmedi. 10 gün oldu. Arkadaşlarımızı eve çağıracağız dedik geçen gün. Ben yan odada otururum. Karışmam size diyor. Kayınvalidem bebek gözüyle bakıyor zaten. Ona da hafiften çıtlattım. “Eşim nöbette iken sana bir şey olursa müdahale eder. Gözümüz arkada kalmıyor böyle” diyor. Öyle bir çıkmaza girdim ki ne yapacağım bilmiyorum. Resmen hiç böyle çaresiz hissetmemiştim. Aşırı bir öfke var içimde. Yüzüne bile bakamıyorum. O kadar sinirliyim.
Ben de böyle şeylerde konuşamam genelde. Yakınında ailenden kimse yok mu? Aynı şehirde yani.

Ben dependd almadım Haziran annelerinde okumuştum doktor yaralı bölge kapanmasın demiş kullanmayanlar olmuştu şok evimin karşısı çok lüzum görülürse alırım eve gelince hastanede zaten veriyorlar en koruyucu olan orkidden aldım
Bez olarak kullanılmıyor muydu o
Yaralı bölge ile ne ilgisi var ? 😀

X