2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar bir şey soracağım. Ben eskiden kafama bir şey taktığımda en fazla 5 dk düşünür dobra ya o konuyu çözer ya da kafamdan atar, keyfime bakardım. Şimdi çözemediğim bir konu ve ne yaparsam yapayım düşünmeden edemiyorum. Hatta dün gece sabaha kadar da bu konuyu rüyamda gördüm. Hamilelikten kaynaklı mı acaba? Sizde de hiç böyle bir değişim oldu mu? Aklımı kaçıracak gibi oluyorum. Kitap okuyorum, film izliyorum, spor yapıyorum, internette takılıyorum… yok hiç bir şekilde kafamdan atamıyorum. Sürekli aynı konu kafamın içinde dönüp dolaşıyor.

Hayırlı uğurlu olsun inşallah

kızlar ben de coraspin kullanıyorum.Doktorum doğumdan 15 gün önce kadar bırakacaksın demişti öncesinde.
Şimdi sizler konuşunca tekrar mesaj attım ne zamana kadar kullanıcam diye, 37 de bırakın yazmış

Birinin ağzının payını mi veremedin?

Coraspin iğneye göre daha hafif diye biliyorum.
Zaten çok sorunun olsa bıraktırmazdı veya iğne kullanırdın.
Herkese farklı şey söylüyorlar işte

Mutlaka dediğin gibi farklı bi durumdan ötürü bu kanıya varmış olabilir ama lohusalıkta devamlılık yok bende ..
Daha doğrusu hiçböyle bişey demedi gittiğim doktorlar . İmkanın varsa bi perinatolojiye danışmanı öneririm .
Hangisi hayırlısıyla doğum öyle olsun , vücutta ki uyuşukluk sinirlerle alakalı bir durum . Sinir sıkışmasına istinaden tedbir almış gibi görünüyor ama pek anlam veremedim bende .
Yine de iyi düşünelim

Kızlar merhaba.. bayadır kafama takılan bişey var daha öncede yazdım gerçi.. hamileliğin ilk haftalarında kanda tsh 4 üstü çıkmıştı ilaca başladık ama ben mide bulantılarım yüzünden 15 tane içip bıtakmışım sonrada çok dikkat etmedim geçenlerde kan verdim yine 4 üstünde çok moralim bozuldu kiçük yerde yaşıyorm doktora çok sık gidemiyorm ama kafama takıldı şimdi ilavı içmeye devam edicem ama ya bi sıkıntı olmuşsa diye içim içimi yiyor

Birinin ağzının payını mi veremedin?
Yok ya evde davetsiz bir misafir var ve ben bu durumdan aşırı rahatsızım. Evimi dilediğim gibi kullanamıyorum. Eşimin de yapabileceği bir şey yok. Öyle kendi akıl edip gitmesini bekliyoruz. Bu da beni aşırı aşırı geriyor. Tüm gün evde ve keyfince takılıyor. Ben de sinirden yatak odasından çıkmıyorum. Gördüğüm an ağzımdan bir şey kaçacak diye korkuyorum.

Canım kendini hiçbir doğuma şekline şartlandırma. Önceliğin bebeğini sağlıkla almak zaten. Şimdiki sezaryen doğumlar da o kadar tedirgin etmiyor.

Etrafıma bakıyorum sezaryen olanlar pişman falan değil. Keşke her şey doğal seyrinde ilerlese ama olmayınca önceliğin neyse onu düşün. Yani bebek. Evrene olumlu mesaj gönder. Ben bu gebelikte verdiğim mesajların cevabını alıyorum

Bak bana da suni sancı diyor mesela. Ve doğal şekilde kendi sancımla başlasaydı hiç gözümde büyümezdi. Ağrı eşiğimi, yaşayacağım şeyi biliyorum. Ama suni fikrinden hiç hoşlanmıyorum

İçin rahat etmediyse başka doktordan da fikir al. Nörolojik durumlar için normal doğumda anne aktif katılacağı için risk almak istemezler..

Kim o ? Kafasına gore nasıl geldi ki?
Ayy kimseydi şu durumda çekebileceğimi sanmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…