2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bana sorarsan hiç söyleme normal muayene gibi git. Ters bir doktor olur canın sıkılır boş yere. Zaten rutin gebelik tahlillerni isteyecek
Kızlar bu dedıgınızı duyunc acok sasırdm ben ilk hamilelikte ozele gidiyodum orda istenen tahililleri devlette denk gelen doktor randevu alıp gidiyodum ve acık acık ozeldkı doktorm bu testlerı istedi dıyordum hc kotu bi söylemle muameleyle karsılasmadım acıkcası ve bu benım bizim en dogal hakkımız yatırdıgımz ssk dan vs yararlanayamacaksak nıye var ki

Bende bu testı yaptrmsm haberm yok gecen dr dediki bu hastalıgı gecirmemissin dikkat et bagısıklık yok cig et z pismis etten iyi yıkanmamıs sebzeden uzak dur kedili bir ortama girme dedi cok onemli bisimi bu ya biraz abarttı doktor bende evham yaptım acıkcası

Yeşillikleri ve kabuğuyla tüketilecek sebze ve meyveleri karbonatlı suda bekletmeden tüketmem. Çiğ eti eldivenle tutarım.
Aşılı hayvanlardan hastalık bulaşmaz.

Ben 5 yıl önce yaptırmıştım negatif çıkmıştı. Uzun süre geçtiği için tekrar test yaptıracağım.

Kızlar bu dedıgınızı duyunc acok sasırdm ben ilk hamilelikte ozele gidiyodum orda istenen tahililleri devlette denk gelen doktor randevu alıp gidiyodum ve acık acık ozeldkı doktorm bu testlerı istedi dıyordum hc kotu bi söylemle muameleyle karsılasmadım acıkcası ve bu benım bizim en dogal hakkımız yatırdıgımz ssk dan vs yararlanayamacaksak nıye var ki
İşte bazı doktorlar sıkıntılı olabiliyor onun için bilemiyoruz hangisine denk geliceğimizi😂😂ne olur ne olmaz😂

Bende özel muayeneye gidiyorum doktorum bana sağlık ocağında yaptırabilirsin dedi bugün verdim kan Cuma’ya çıkarmış sonra doktoruma watsaptan atıcam. Boşuna para vermeyin kızlar özelde sağlık ocakları yapıyor sadece d vitamini bakılmıyormuş

Sen hayata gülmedikçe hayat sana gülmüyor be kuzum napalım🤣🤣
Ben hep umutsuz bakıyorum ki kötü bi sey olursa yıkılış düşüşüm feci olmasın diye 🤦🏻‍♀️
Ben geldim 🥳🥳 6+3 de vajinal ultrasondan miniğimi gördüm. (Doktor hanımda tam günü 6+3 dedi) Hemde kalp atışlarını duyduk bangır bangır, aşırı mutluyum... Doktor 10 haftaya kadar bir sorun yasamazsak riskimiz %3 e düşüyor dedi... Daha da mutlu oldum 🥰🥰 Benim miniğim sizlere öpücük ve arkadaşlarına kalp yolladı 😘💜 Video eklense kalp atışını da dinletmek istiyodum ama eklenmiyomuş -.-
Canim karından olmaz mıymış ben de yarın 6+1 im gitsem mi diyordum da vajina hariç göremezse gitmeyim
Bende bu testı yaptrmsm haberm yok gecen dr dediki bu hastalıgı gecirmemissin dikkat et bagısıklık yok cig et z pismis etten iyi yıkanmamıs sebzeden uzak dur kedili bir ortama girme dedi cok onemli bisimi bu ya biraz abarttı doktor bende evham yaptım acıkcası
Doktor haklı canim cok önemli inan ..
Bende özel muayeneye gidiyorum doktorum bana sağlık ocağında yaptırabilirsin dedi bugün verdim kan Cuma’ya çıkarmış sonra doktoruma watsaptan atıcam. Boşuna para vermeyin kızlar özelde sağlık ocakları yapıyor sadece d vitamini bakılmıyormuş
Hic oyle deme canım sağlık ocağından ocağına değişiyor bizim burada hepi topu bi kac test yapılıyor mesela , randevu bulursam devlette dr un insafına gore rica ediyorum bazısı gittiğin dr yapsın diyor bazısı bana bağlanacaksan yapayım diuor bazısı hiç sorun etmeden yapıyor insanlar türlü türlü işte.. bizim sağlık ocağı laboratuvar ile anlaşmalıymis hepi topu bi kaç test yapılıyor ve burası Ankara da bi sağlık merkezi tamamen şans yani 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Evet hepsini yapıyolar bende bugun verdim yarın alıcam sonuçları ama 4-5 tanesi yapılmıyomuş oyuzden onları dışarda yaptırıyorum başka devlet hastanesinde

Ben hiç devlete gitmedim ama arkadaşlarımın başına geldi. O yüzden en güzeli söylememek.

Bende de tutmadı o teori🤧 bende kız çok istiyorum canım anlıyorum seni, senin ilk çocuksa sıkıntı değil ikinci bebiş kız olur olmazsa🥰 Allah hayırlısını sağlıklısını versin hepimize🙏🥰
İlk çocuk canım rabbim hayırlısı versin diyelim 🥰inşallah gönlünden gecen hayirlisiyla nasip olur sanada ❤️

Ben 2 sene önce falan baktırdım kan değerlerimi merak edip. D vitaminim düşük çıkmıştı hatta. İlden ile farkediyor belki de..

IMG_20211123_125143.jpg
benim tek olan bebem niye böyle ya ikizler hareket ediyor zıp zıp zıplıyorlar ultrasonda bu bebiş duruyor öyle🤣

Canim hangileri yapilmio aklında mi bende yarın vericem sağlık ocağına bilgim olsun
Vitamin b12

Toxoplazma lg M

Toxoplazma lg G

Rubella lg M

Rubella lg G

Vitamin D

Bunları yapmıyolarmış canım benim sağlık ocağı. Sana verilen dosyayı yada yapılması gereken şeyleri ordaki hemşireye ver de bunların hangisi sizde yapılıyo hangileri yapılmıyo işaretlesin. Yapılmayanlarıda devlet hastanesinde yaptırırsın belki yerine göre yapılan yapılmayan değişik olabilir

X