2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
şeker konusu tam muallak ya. şimdi baştan anlatıp kafanı şişireyim. :) ilk gebeliğimde şekerim vardı. o kısmı net. bunda başta yok gibiydi. 24. haftada birden başladı, o ara covid oldum gerçi sebebi o da olabilir. Epey kötü sonuçlar geldi, doktor insülinden falan bahsetti derken değerler yeniden normale döndü. kimsenin canı çekmesin diye söylemek istemiyorum ama ciddi kalorili karbonhidratlı şeyler yiyorum, 1 saat sonra ölçüyorum normal çıkıyor. tüm hafta normalken birden bir gün bir sonuç yüksek çıkıveriyor. var mı yok mu anlamadım kısacası. hamileliğin sonuna geliyoruz bilemiyorum. doktora da dedim ben falanca yiyip bakıyorum normal geliyor, eskiden mümkün değil yiyemeyeceğim şeyler.. şşş şş bana söyleme deyip göz kırptı. belki de birkaç besin bende şeker yükseltiyor. onlara dikkat etmem lazım.
Benim şeker de düşük seyretmeye başladı. Böyle başlayıp biten bi şey mi acaba 🤷‍♀️

Aynisi bende de var dün yazmistim. Doktorum bana onun hakkinda bişey dememisti. O kasilma degil kasilma karnin toplanmasi dedi. O kadar. Enf3ksiyondan olabilir belki ama gecen idrar tahlili verdim temiz cikmisti 🤔 bilemedim valla
Ayakta kaldığım,gün içinde yatamadigim zamanlarda oluyur benim de 🤨 karnım toplanıyor diyemem ama yerine zor sigiyor baby artik farkındayım🥹 sağdan soldan itiyor

Benim şeker de düşük seyretmeye başladı. Böyle başlayıp biten bi şey mi acaba 🤷‍♀️
ay inan bilmiyorum ya. ben bildiklerimi de unuttum artık. şekeri kontrol altına almak diye buna diyor olabilirler. genel vadede iyi besleniyorsak şeker seviyesi az geliyor olabilir ölçtüğümüzde.

Yarın perinatolog randevum var. Heyecandan ölüyorum. :KK17: En son 23 nisanda gitmiştim. Bebeğin beyninde(ventriküllerde) sıkıntı vardı. Gittiğim perinatolog endişe edilecek bir şey değil ama 32. Haftada tekrar görelim demişti. Geçen hafta randevu bulamadım o yüzden yarın gideceğim. Korkudan o günden sonra doktora gitmedim. Lütfen benim ve bebeğim için dua edin. Her şey normal çıksın. Ben de rahatlayayım. Burda kimse birbirini gerçekte tanımıyor. İnsanın tanımadığı kişilere ettiği dua kabul olurmuş.İsmim de Tuba 🥰🙏

Tam orda kafasi var bebegin👶

Eger agri ictense bebekle alakalidir ,ama yuzeyselse batık gibi bisey olabilir
Ne biliyim oraya kdar kafası gelirmi, bana sanki batık gibi geldi ama yokda, bildiğin iğne gibi acıyo 😃😃😃😃
Ay o ağrı bende de var ya bebeğin kafasının olduğu yer tam ağır geliyor sanırsam ondan doktora dedim normal dedi 🤷🏻‍♀️

Ama anlatış şekline bayıldım 😂
Kafası oraya kadar gelmiyodur yaaa🤷🏼‍♀️😃 ne biliyim görselle bile anlatamadım bak 😂😂😂
İğne batması gibi mi 🤣
Aynen aynen tam ondan acıyo yani 😂😂😂

Yarın perinatolog randevum var. Heyecandan ölüyorum. :KK17: En son 23 nisanda gitmiştim. Bebeğin beyninde(ventriküllerde) sıkıntı vardı. Gittiğim perinatolog endişe edilecek bir şey değil ama 32. Haftada tekrar görelim demişti. Geçen hafta randevu bulamadım o yüzden yarın gideceğim. Korkudan o günden sonra doktora gitmedim. Lütfen benim ve bebeğim için dua edin. Her şey normal çıksın. Ben de rahatlayayım. Burda kimse birbirini gerçekte tanımıyor. İnsanın tanımadığı kişilere ettiği dua kabul olurmuş.İsmim de Tuba 🥰🙏
İnşAllah hic bir sknti yoktur canim gereksiz bi endise olarak gelip geçsin yarin guzel haberlerini bekliyoruz 🥰❤️

Ayyyy etmezmiyiz hiççç🙏🏻🙏🏻 İnşallah hiç bi sıkıntısı çıkmıcaktır güzel haberlerini bekliyoruz😍🙏🏻

ay inan bilmiyorum ya. ben bildiklerimi de unuttum artık. şekeri kontrol altına almak diye buna diyor olabilirler. genel vadede iyi besleniyorsak şeker seviyesi az geliyor olabilir ölçtüğümüzde.
Genelde dikkat ediyorum ama baya kaçırdığım zamanlarda oluyor ve o zamanlar ölçtüğümde yüksek çıksa bile aşırı yüksek çıkmıyor. Diyetisyenim bu yediklerini şekeri olmayan biri yese yine bu kadar çıkar diyor mesela

Güzel haberlerle dönersin inşallah canım 🙏🙏🙏

Herkes sanci sanci dyince aklma sey geldi gecen hafta sonu sabah müthis bir sanciyla uyandm ama boyle tam alt karinda kasikta ve sanci bildgn geziyor ama bagirticak bi sanci fazlaydi yani 45 dk flan surdu esimi aradm panik yapti gelicekti isten dedim bekle bayadr boyle eger bi yarim saat daha surerse kesin doguruyorm gel ama vurup geciyo dk tutmadim ama sık sık vurup geciyo :KK70: ulaaaaaa megerse gaz sancisiymis :KK70: :KK70: tuvalete gittim rahatladim :KK70: esim aradi dedim boyle boyle tuvalete gidince gecti adam gülme krizine girdi hala arada yine oluyor ama gaz sancisi artık biliyorum kiz ama yok boyle bisi dogum sancisini yasamadim ama es degerdir bence degilse bilemiyorum yani cok can yakici 😂

Ne biliyim oraya kdar kafası gelirmi, bana sanki batık gibi geldi ama yokda, bildiğin iğne gibi acıyo 😃😃😃😃

Kafası oraya kadar gelmiyodur yaaa🤷🏼‍♀️😃 ne biliyim görselle bile anlatamadım bak 😂😂😂

Bende de var canım o doktora sorduğumda rahim doğuma hazırlanıyor demişti. İlkinde çok az oldu doğuma çok yakın ikincide 32. Haftada başladı doğum 39da oldu. Bunda da 32 civarı başladı bu aralar arttı.

Orda oldugunu uktrasonda gordum😃

Birde hıçkırınca resmen alttan biri kulagini dayasa duyar tam vajinadan geliyor hickirigi😂

Bende de var canım o doktora sorduğumda rahim doğuma hazırlanıyor demişti. İlkinde çok az oldu doğuma çok yakın ikincide 32. Haftada başladı doğum 39da oldu. Bunda da 32 civarı başladı bu aralar arttı.
Senin gectimi sanci 🤠
Benimki biraz var bebek hareket ettikce artiyo ama geri geciyor bi dengesizlik soz konusu🙈

Yarin topikten 10 a yakin kisi doktora gidiyoruz yanilmiyorsam , hepimizde guzel haberlerle gelelim gununde saglikla alalaim bebeklerimizbebeklerimizi inşallah , seninde hersey yolunda olacak allahin izniyle 🙏☺️

Yürüyüşe çıktım geçti 🫣 ama baya ve düzenli bir şekilde sürdü biraz tırsmıştım valla 😅
Yahu benimde akli şey geldi , ben 2 gun once bunalim geçirecektim vantilatorun önüne yattim atletimde yoktu terlemistim üşütmuste olabilirim ondanda sanci olabilir diye aklima geldi simdi🤷‍♀️

Heeee normal ozman böyle ağrı acı ara ara gelince çözemedim bende 😃🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Dedim bilen biriler illa vardır😍😃🙏🏻 Hazırlansın bakalım doğuma :rolleyes:
Orda oldugunu uktrasonda gordum😃

Birde hıçkırınca resmen alttan biri kulagini dayasa duyar tam vajinadan geliyor hickirigi😂
Hahhahahahah o derece yani, benimkide baya hıçkırıyo uzunda sürüyo😃😃😃

X