2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Valla canım o bebekle alakalıymış34 de doğup hiç hastanedekalmayanikizler bile var..o yüzden tambenim konumu konuştun bu konuda o kadar tedirginim ki 😔 36 da doğarsa küveze ğirerlerse ben eveyalnızgelirim..kontrol amaçl
Ben 32. haftada doğum yaptım 4-5 gün sonra bebegi çıkarın dediler ama ben preeklampsi geçirdiğim için iylesemedim hastanede yatıyordum 10. gün çıkardım bebegim erken doğduğu için tedbir amaçlı solunum cihazına bağlandi ama cihaza ihtiyaç duymamış o yüzden akşama çıkardılar hiçbir sağlık problemi olmadığı için sadece düşük kilodaydi onuda hemen tamamladı çıkarın dediler 39. haftada gelen bir bebek vardı solunum sıkıntısı çekiyordu yani hiçbir şey belli olmuyor annenin sağlık problemleri bebeği etkileyebiliyor içini ferah tut 🥰🥰

Hanımlar sol tarafım karnım çok ağrıyor uzandım yatağa şimdi.
Bugun temizlik yaptım elektirikli süpürge beni zorladı.
Ondan olabilir mi.
Neden karnım sol tarafı böyle çok ağrıyor.. Birde bebeğim daha baş aşağı dönmemiş ya tecribeli anneler bebek dönünce hisseder miyiz döndüğünü. Belirtisi varmı.
Yine ben ve yine deli sorularım 😓😓😓😓😅😅😅😅🤪

Kızlar bebeklerinizin hareketleri nasıl?
Bebim bebek çok nadir oynuyor onda da oldukça kuvvetsiz güçsüz kibar şekilde .. ne öyle karnımı kaldırıyor ne de canımı yakıyor.. gece çok güzel uyuyorum hiç öyle uyandırmıyor ya da uykusuz bırakmıyor.. Benden başka var mı??
Canım her bebek farklıdır kıyaslama yapmak doğru değil. Sadece belli sayıda hareket hissediyor olman yeterli diye biliyorum. Kuvvetli olma zorunluluğu yok. 😊 Benim kızda çok kuvvetli değil ama kipir kipirdi. Yani sürtünme gibi solucan geziesi gibi kibar kibar. Ama dünden beri kesildi çok az hareket ediyor. Uyuyor olma ihtimali var. Yerleri de daraldı artık. Hiç hareket hissetmezsen doktora bildirmek gerekiyor. Ama az hissedilse de varsa sıkıntı yoktur tahminim.☺️

Karın toplanması bende de çok oluyor
Karın toplanması cok fazla yok. Bazen tuvalete skşınca sert şiskin hissediyorum ama bu bel işini anlamadim. Bu da sanciya dahil miyoksa başka bi mevzu mu acep? Doktora bu kasılme ne ki benim belime boyle oluyor dedim yok o degilgöbegin toplanip skşması dedi ama bel ile ilgili bişey demedi

Canım doğumdan sonra geçiyor korkma. Benim ilk gebelikte olmuştu sonra geçti. Şimdi yok çok şükür. O zaman ödemim fazlaydı şimdi yok alakalı mı bilmiyorum ama.
Olabilir hafif şişlik de var. Ödemim var emjnim ama cok asiri olmadi hafiften var. Aşırı olmasın diye kontrollü olmaya calisiyorum. Dedigin gibi uyuşma da geciyormuş. O yüzden kabullendim artk 😊

Ben 32. haftada doğum yaptım 4-5 gün sonra bebegi çıkarın dediler ama ben preeklampsi geçirdiğim için iylesemedim hastanede yatıyordum 10. gün çıkardım bebegim erken doğduğu için tedbir amaçlı solunum cihazına bağlandi ama cihaza ihtiyaç duymamış o yüzden akşama çıkardılar hiçbir sağlık problemi olmadığı için sadece düşük kilodaydi onuda hemen tamamladı çıkarın dediler 39. haftada gelen bir bebek vardı solunum sıkıntısı çekiyordu yani hiçbir şey belli olmuyor annenin sağlık problemleri bebeği etkileyebiliyor içini ferah tut 🥰🥰
Ayy evet çok geçmiş olsun bende çok okudum böyleşeyler..o yüzden nasip diyorum..Allah'ım neylerse güzeleyler ..

Ayy evet çok geçmiş olsun bende çok okudum böyleşeyler..o yüzden nasip diyorum..Allah'ım neylerse güzeleyler ..
Çok teşekkür ederim canım 🥰 içini ferah tut ikiz diye solunum cihazına bağlanır hastanede kalırlar diye hiç düşünme sen zaten 2 gün kalırsın sezeryan olursa 2 gün sonunda hep birlikte çıkarsınız inşallah rahat ol 🥰🥰

Çok teşekkür ederim canım 🥰 içini ferah tut ikiz diye solunum cihazına bağlanır hastanede kalırlar diye hiç düşünme sen zaten 2 gün kalırsın sezeryan olursa 2 gün sonunda hep birlikte çıkarsınız inşallah rahat ol 🥰🥰
Ayy inşaallah vallahi gece gece kafamda bir sürü sorular varken çok iyi geldin ❣️karın sertliğinden pek uyuyamıyorum hele mide yanması geceleri çok feci .başka bi şükür sıkontıl yok

Bebim bebek çok nadir oynuyor onda da oldukça kuvvetsiz güçsüz kibar şekilde .. ne öyle karnımı kaldırıyor ne de canımı yakıyor.. gece çok güzel uyuyorum hiç öyle uyandırmıyor ya da uykusuz bırakmıyor.. Benden başka var mı??
Benim de öyle ama sanırım kilodan olabilir benim.
Önceden kiloluydum. Şimdi tersine kilo verdim.
Gece kalkmıyorum. Miss gibi de uyuyorum 🧿🧿
Ya da şimdi usluyum siz beni çıkınca görün diyo 🙈

Ayy inşaallah vallahi gece gece kafamda bir sürü sorular varken çok iyi geldin ❣️karın sertliğinden pek uyuyamıyorum hele mide yanması geceleri çok feci .başka bi şükür sıkontıl yok
Progesteron kullanıyorsun dimi canım karnın sertleşiyor kasilman mi oluyor bebeklerin büyüyor üstelik tek rahimde 2 pıtırcık rahimde iki kat büyüyor senin için herşey biraz daha zor ama Allah'ın izniyle inşallah sağlıkla kucağına alırsın minnoslari herkes bir bebek büyütürken bir bakacaksın ki senin ikisi birden büyümüş ne güzel bir duygu🥰🥰 sadece gerçekten kafanda acaba su mu olur diye kötü birşey geçirme içini ferah tut iyi düşün iyi olsun hiçbir sıkıntım yokken saatlerce preeklampsiyi araştırdım sonunda preeklampsi geçirdim bu bebekte kafam rahat 😂😂 kızımda midem aşırı yanıyordu 32. haftada miniminnacık kız bir kucak saçla doğdu 😂😂 şimdi oğlumda daha hiç mide yanması çekmedim kel , tosbikk ve karizma olacak galiba 🤭😂😂

Bu bebeğim çok hareketli. Bol toplanmalı, bol germeli, bol tuvalete gitmeli bir gebelik yaşıyorum.
Ama ilk gebeliğim senin bu üstte anlattığın gibiydi. 39 hafta ah demedim. Oğlum çok usluydu karnımda. Gece de gündüz de rahattım. 🤷

Bence tamamen bebeğin pozisyonu ve hareketli oluşuyla alakalı. Bir de hamile kişinin yaş faktörü de önemli bence..

Günde belli sayıda hareketleri anlıyorsan sorun yoktur..

Bu bebeğim çok hareketli. Bol toplanmalı, bol germeli, bol tuvalete gitmeli bir gebelik yaşıyorum.
Ama ilk gebeliğim senin bu üstte anlattığın gibiydi. 39 hafta ah demedim. Oğlum çok usluydu karnımda. Gece de gündüz de rahattım. 🤷

Bence tamamen bebeğin pozisyonu ve hareketli oluşuyla alakalı. Bir de hamile kişinin yaş faktörü de önemli bence..

Günde belli sayıda hareketleri anlıyorsan sorun yoktur..
Ahh canım bende lavaboya git gel bunaldım artık. Kızımda doğumdan 10 gun önce olmuştu bu.
Şimdi daha epey varken başladım gitmeye. 😓

İlk kızımda öyle idim ben. Bu sorun değil ki.

Uykularım haram olduuuuu :KK43: bir iki saat uyursam öpüp basima koyuyorum migde yanmasi asiri bebek hareketliligi gaz sancisi surekli tuvalete gitme kramp ne ararsan var zulüm çekiyorum resmen uyumayi özledim :KK43: beynim uyuşuk gbi gecede gün içindede Allahım nolur bana uyku ver rahatlama ver bebek dogmadan son demlerimde boyle oturdugum yerde içim geçsin nolur ya 🥺 sersem gibiyim ne ysptigim iş iş neyaptigim yemek yemek gbi bi yanimda oglum onunlada yeterince ilgilenemiyorum sersemlikten napim ben ya uyumak için 😭

O güncelleme bana 1 ay kadar once geldi. Hem de baş parmak ve yanindaki diger üc parmak da dahil. Sag elimde var. Ufak tefek seyleri tutsam hissetmiyorum igne falan mesela. Dügme iliklemek de zor oluyor bazen telefonun dokunmatigi calismiyor mesela yeterince dokunmuyorum sanirim 🤣 hatta bazen sıcak olan tencere tepsi gibi seyleri o an unutup hissetmedigimde parmagimi azck ucundan sızlattigim da oldu. Cici parmagim uyuşuk degil ama. Sanirim karpel tunel sendromu kafama takiyordum basta ama bununla yaşamaya da alıştım.
Anladım canım seninki ilerlemiş baya dikkat et tepsilere falan 😊😊 doktora sordun mu medikal bileklik falan oluyormuş onun için işe yarıyor mu acaba

X