2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende eşimle tek olacağım. Annem gelmeyecek gelmesini de istemiyorum ablam gelmişti geçen sefer korkunç geçmişti o lohusaydı galiba benn en son onunla uğraşıyordum. Kızım var kayınvalidem onunla ilgilensin istiyorum

Hemşireler, ebeler orada onun için var, bebeği kontrol etmek beslenmesini memesini öğretmek desteklemek, gerekirse altını bile alırlar. Zaten ozeldesin değil mi?
Hiç canını sıkma esinle gayette güzel halledersiniz. Sezeryan olursa sen bir tık zorlanirsin ama helede normal doğum olursa hiç hiç korkma ben doğumdan iki saatt sonra ayakta kızımı kucağımda uyutuyodum.

İnşallah benim de sıkıntısız geçer. Birkaç kişi bilen birileri olsun, sadece eş olmasın demişler. Vallahi istiyorum ama çok güvenemiyorum eşime de kafam iyice çorba oldu.

Kızlaar yok mu yatılı bakıcı deneyimleyen ya da etrafında olann? Of çok gerildim yaa eğer anlaşırsak hemen başlaması gerekiyormuş , çocuk doğmadan napcam ben yatılı kadınııı ama2 aydır arıyoruz ve bulamıyoruz doğduktan sonra da bulamazsam ya nolacak diye endişeliyimm...

yarın neler söylemeliyim neler sormalıyım görüşmede? bi el atın

İnşallah benim de sıkıntısız geçer. Birkaç kişi bilen birileri olsun, sadece eş olmasın demişler. Vallahi istiyorum ama çok güvenemiyorum eşime de kafam iyice çorba oldu.
İlk zamanlar anne yaralıysa zor, yoksa bebeğin özel bir bakımı yok aslında sürekli uyuyor ve zar zor uyandiriyosun falan ilk saatler anneye zor, baba çok pasif hiç bişi yapmayan biriyse zaten tek olmak istemez ama baba ikimiz hallederiz diyorsa korkma. Bilen birinin de yapacağı pek bişi yok inan çıkana kadar üstü bile değişmedi kızımın onda da ebe vardı biz İstediğimiz için biz değiştirdik yoksa ebe yapacaktı..
İlk iki gün geçtikten sonra anne baba yoruluyor, uykusuzluk halsizlik.. O çok zorlanmakar 3. Gün başlıyor bence.
Gaz bile ilk 15gunden sonra başlıyor

Neden yatılı? Neden hemen?

işveren olarak senin kuralların geçerli olmalı, anlaşırsak sugun şu tarih itibariyle başlayacaksın de mesela ilk söylediğin bu olsun

ben yalnızca türki cumhuriyetlerden gelen kişilerle çalışmamanı önerebilirim.

Neden yatılı? Neden hemen?

Sen işveren olarak senin kuralların geçerli olmalı, anlaşırsak sugun şu tarih itibariyle başlayacaksın de mesela ilk söylediğin bu olsun

Ya 2-3 aydır arıyoruz ve yok, Adana'da yatılı kadın bulmak imkansız. Çevremdeki herkes de senin evde olduğun 2-3 ay kadın da çalışsın çocuğa alışsın sen de güvenirsin o sırada en azından diyor. Yoksa yatılı hiç istemiyorum ama biraz mecburiyet

Hiçbir fikrim yok

Yatılı deneyimlemedim. Hep aklımda oluyor ama yapamam diye vazgeçiyorum. Ama kendi deneyimiyle haftada 5 gün gelen biri var tam gün hep birileriyle bu şekilde çalıştım yaklasik 7 yıldır şunu söyleyeyim kurallarını başta belirt 1 ay deneme süresi ver. Çok samimi olma asla mesafeli dur. Beğenmediğin istemediğin durumları o anda şöyle. Tatilleri ödeme planını ekstralari baştan konuş gerekirse sözleşme yap. Başlaması bebek olmadan iyi çünkü denemiş olacaksın.

Ne iş yapıyorsun? Yatılı olmak zorunda mı?

Yatılı yardımcım olmadi hiç. Yatılı olayına toptan karşıyım. Annem bajacaksa bile sabah gelip akşam dönmeli

Yatılı yardımcım olmadi hiç. Yatılı olayına toptan karşıyım. Annem bajacaksa bile sabah gelip akşam dönmeli
Walla anacım yanımda olsa keşke diyenlerdenim ben .. Babamın yemek derdi olmasa sürekli kalsın isterim . Allahtan evler yakında eşim getirip götürür ..Gücümü ondan alırım

Etrafınızda hiç aile yakını falan yok mu? Yani bakıcı mecburi mi?
Mesela aileden biri olsa arada iş yerine de getirirdi bebişi. Belki daha rahat olurdu. Ne iş yapıyorsunuz bu arada, bakıcı yerine iş yerine çalışan/yardımcı falan alsanız, işiniz azalsa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…