2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende sabah kontroldeydim kızlar sırf yüzünü görebilmek için gttim bugün 🤭 tek seferde de gösterdi minnosum ya yerim 🥰

Eklentiler

• IMG_20220603_093557.jpg
    IMG_20220603_093557.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20220603_093657.jpg
    IMG_20220603_093657.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 64
Etrafınızda hiç aile yakını falan yok mu? Yani bakıcı mecburi mi?
Mesela aileden biri olsa arada iş yerine de getirirdi bebişi. Belki daha rahat olurdu. Ne iş yapıyorsunuz bu arada, bakıcı yerine iş yerine çalışan/yardımcı falan alsanız, işiniz azalsa?

Benim annem 70 yaşında yani ona bırakmam çok zor, kayınvalidem kesin bakar istesek ama o da her gün her gün nereye kadar bakabilir ki? Eninde sonunda bi yardımcıya ihtiyacımız olacak. Çevremdeki herkes de Türk bakıcıların daha zor olduğunu, düğün cenaze hastalık vs dolayısıyla sürekli kaçtıklarını söylediği için yabancı bakıcıya yöneldik. Yoksa yatılı işi beni de biraz düşündürüyor

Ya 2-3 aydır arıyoruz ve yok, Adana'da yatılı kadın bulmak imkansız. Çevremdeki herkes de senin evde olduğun 2-3 ay kadın da çalışsın çocuğa alışsın sen de güvenirsin o sırada en azından diyor. Yoksa yatılı hiç istemiyorum ama biraz mecburiyet
Yatılı olmasını mantıklı bulmuyorum eğer ilk tek bebekse.
2. Olsa, diğeri 2 yaş altı olsa, geceleri büyükten ara ara kalkıyor anneye sarabiliyor sana destek anlamında yatılı düşünülebilir. Yoksa tek bebekte evde günlük yardımcı şahane bir destek, ama sabah erken gelip akşam gitmesi kafi.
Gelir bebekle ilgilenir, sen dinlenirsin evle ilgilenir, akşam gider.
Her gün bu şekilde gelen biri olduğunda inan bana yatılı olmasının bir anlamı yok çünkü gece yaptığın tek şey sürekli kalkmak ve emzirmek / mama vermek bunu zaten sen yapacaksın yatılı olan kadın senin evinde uyuduğu ile kalacak.

Yani bence tüm bunlar ışığında yatılı bakıcı işini bir daha gözden geçir. Bence günlük gelmesi çok daha mantıklı. Ama illa yatılı alacağım dersen doğumdan önce tanışman ve kaynaşman adına bir tık daha erken gelip gitmelere başlayabilir. Sende kendini iyi hissedersin, sonrada kalmaalara başlar son zamanlarda daha 1 ay var

Yatılı yardımcım olmadi hiç. Yatılı olayına toptan karşıyım. Annem bajacaksa bile sabah gelip akşam dönmeli
Evet bende sanırım yalnızlığı seviyorum, evde sürekli biri olma fikri hoşuma gitmez bu benim maaşlı çalışkanım olsa bile.
Sabah gelsin akşam gitsin 🙃

Benim annem 70 yaşında yani ona bırakmam çok zor, kayınvalidem kesin bakar istesek ama o da her gün her gün nereye kadar bakabilir ki? Eninde sonunda bi yardımcıya ihtiyacımız olacak. Çevremdeki herkes de Türk bakıcıların daha zor olduğunu, düğün cenaze hastalık vs dolayısıyla sürekli kaçtıklarını söylediği için yabancı bakıcıya yöneldik. Yoksa yatılı işi beni de biraz düşündürüyor
Benim yardımcım yabancı ama ailesi burada yatılı değil o yüzden. Çok memnunum kendi adıma.

Ya herkes bilen biri kalsın yanında diyor. Ama ben eşimi istiyorum yanımda yapamaz mıyız ? Yapamadığımızda yardımcı olmazlar mı ki ? 🥺

Yaaa bende onu istiyorum babasından başkası almasın benden önce hele kayınvalidem 😅😅😅 loğusalığım çok fena olacak hissediyorum 😂😂şimdiden rüyalarıma giriyor eltimin çocukları bebek odamı mahvetmiş falan böyle kabuslar görüyorum 😂😂

Tecrübesiz bir erkek yapamaz malesef 🥴
Seninki eşin tecrübeliyse idare edebilir. Ama ilk bebekte çok şaşkın oluyor babalar da 💁
Anca eve gelip birkaç kucağa aldıktan sonra güveniyorlar kendilerine. O sürede anca ayak işlerine yardım ediyorlar 😂

Topik bdv ye dönmesin de bu gelinlik müessesi de çok fena 😂
Yahu insanlar torun sahibi oluyor. Çocuğunun çocuğu yani. Bırakın da bu mutlu günde torunlarını rahatça görüp sevinsinler.
Hepimiz kv adayıyız uyandırayım 😂

Müstakbel gelinimin hakkımda böyle düşündüğünü bilsem lohusayken falan yalnız bırakırdım. Ama sonra bir de onun tribi olurdu tabi "kv bana hiç yardımcı olmadııı" diye 😂😂

Ben böyle gereksiz kıskançlıklara enerjimi harcayamam. Kim bana daha faydalı olacaksa, kiminle rahat olacaksam o olsun yakınımda.

Ama benim kv biraz uyuşuk. O yüzden ona hiç seçenek bile sunmadım ilk doğumda kalması için. Onun da işine geldi 😂

Saçma bi soru olucak ama yinede sorayım
Rakı beyazı tarzında yada
French oje sürüp doğumda girebiliyomuyuz, normalde ameliyatlarda yasak diye biliyorum ben ama doğum fotoğraflarında çekimlerde bir sürü kadında var 😃 merak ettim

Yonca dan beklenen soru 😂😂
Ben sormaya korkmuştum ama 😂

Tabi bende protez var asla cıkarmam 🤣🤣

İzin varsa bende kalıcı yaptırayım ya 😂😂😂

French oje sürüp doğumda girebiliyomuyuz, normalde ameliyatlarda yasak diye biliyorum ben ama doğum fotoğraflarında çekimlerde bir sürü kadında var 😃 merak ettim
Planlı gebelikler de çevremde herkes özel olarak sürdü süslendi puslendi, normal doğum olsa ne denk gelirse günü saati belli değil ama sezeryan olanlar valla masalı falan giriyor doğuma 🙃

Frenche de karışmasinlar benim normal görünüyor ama olduki ani sezeryana döndü durun bir çıkarayım diyemem. Fotoğraflar var işin ucunda :KK53:

X