2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar 3 gündür aşırı gaz problemi yaşıyorum :KK43: karnımda öyle bir hareketlilik varki sanki 9 aylık hamileyim de içerden bebek tekmeliyo hareket ediyo o derece hem elimi koydugumda o harketleri hissediyorum hemde dışardan bile belli oluyor görülüyor şoka giriyorum tamam gaz olurda bukadrmı ya 😱😬 benim gibi olan varmı ya
Aynısı ben de vardı
Ben de sasirmistim
Hamile olduğumu ordan anladım hatta 😂
Enteresan bir gaz yani
Bebek tekmelıyo sanki

Ayy napcaz boyle ya valla esimin yanında duramıyorum :KK70: kaçıp duruyorum cok kotu bisi cidden canlı bomba gbıyım üstelk gaz yapacak seylerde yemıyorum mahfoldum gecse bian önce
Kızlar eğer doktor hareketi yasaklamamışsa bol bol yürüyün yürüyüş çok güzel barsakları çalıştırıyor

Kızlar eğer doktor hareketi yasaklamamışsa bol bol yürüyün yürüyüş çok güzel barsakları çalıştırıyor
Ah bebem olmasa atarım kendmi sokakllarada :KK70: hava soguk oglum hasta evw hapisiz resmen evde yürüyüp bgırsakları calıstırırsamda iyce eve durulmıyck artk :KK70: iyce utanmaz oldum ahhaha vallahi bomba gbiyim oglumdad olmustu ama hic boyle degildi :))

Canım benim doktorum peçeteyle silince çok hafif kahverengi bir kanama olabilir korkma yerleşme kanaması demişti ama sen istersen yine de bir doktora görün muayene ol bazen tutunması için progesteron vs verilebiliyor
Kızlar buğün benimde kahvemsi hafif pembemsi akontım oldu..5+4..korkmalımıyım

Sevgili hamile arkaşdaşlar,

Size iki soru sorabilir miyim? Biz yeni başladık sayılır denemelere ama hemen olmadı. bir hatam mı var diye sormak istiyorum. İlişkiden hemen sonra duş aldınız mı? ya da bir süre yatakta beklediniz mi?
Bi de benim çok idrarım geliyor sonrasında. bu bir sorun yaratır mı acaba?

Cevaplarınız bana yön gösterecek.

Çok teşekkürler

Size iki soru sorabilir miyim? Biz yeni başladık sayılır denemelere ama hemen olmadı. bir hatam mı var diye sormak istiyorum. İlişkiden hemen sonra duş aldınız mı? ya da bir süre yatakta beklediniz mi?

Çok teşekkürler
Ben 4 yıl doğum kontrol hapı kullandım sonra 2 ay ara verip denemeye başladık.benim bebek korkum olduğu için 4 ay falan ilişkiden hemen sonra zırt diye kalkıyordum .Sonra dedim ki ya hadi Bi cesaret bu ay biraz yatiyim dedim ve o ay hamile kaldım. Etkili mi değil mi bilmiyorum ama böyle oldu
Ayaklarımı dikip yatmadım normal yattım. Bebek de tahmin ettiğim zamanlarda oluşmuş.

Canım böyle hafif kanamalar yerleşme kanaması gibi duruyor ama muayene edilmeden uzman görmeden bilemeyiz malesef, bu tarz konularda bence doktorla görüşülmeli doktor kanamanın tipine kesenin durumuna vs göre karar veriyor ben olsam kanamam çok olsa ya da çok ağrım olsa direkt acile giderdim ama az ve bir kez kanama olmuşsa pazartesi muayeneye giderdim

Kayıtlara geçiyorsa neden devlette tekrar yapıldı ki? Sağlık ocağı hepsini yapmıyor olabilir o zaman
Canım ben söylemedim dr yapıldı diye hatta sonra saglık ocgndaki doktor 4 sayfa tahlil sonucu verdi bunu kadın doğuma göster dedi şöyle yani devlet hastanesi saglk ocgnın saglık ocagı devlet hastanesının sistemine giremez ancak doktor senin enabızına girerse goreblr oda senin telefona sms geliyor dr oyle girebiliyor yani biraz karısık sistemde gozukcek olsa saglk ocagı doktoru nıe tahlil sonuclarnı elime verip bunu kadın doguma goster desın dmi ben o testlerin devlette yapılan test oldugunu bilsem doktora derdim zaten yapıldı salk ocgnda dıye ama bilmiyordm ikinci kez yapılms oldu iyde oldu saglk ocgnda tsh 3.35 cıktı devlette 2.21 cıktı ve burdkaı bi cok kisi saglık ocagı sonuclarnın pekte saglıklı olmadıgını soyluyor bence devlet hastanesı kadın doguma randevu alın direk bu testleri orda yaptırın derim

Çok teşekkürler
İlk gebe kaldgmda direk tuvalete gittim ordnada dusa girdm ama oldu bendede ilski esnasında yada sonrasında asırı idrara sıkışmışlık hissi oluyor bazen ama bu son iki gebelgmde 1 saat uzanıp sonra wc ve dus ihtiyacımı karsıladm

Kızlar 3 gündür aşırı gaz problemi yaşıyorum :KK43: karnımda öyle bir hareketlilik varki sanki 9 aylık hamileyim de içerden bebek tekmeliyo hareket ediyo o derece hem elimi koydugumda o harketleri hissediyorum hemde dışardan bile belli oluyor görülüyor şoka giriyorum tamam gaz olurda bukadrmı ya 😱😬 benim gibi olan varmı ya
🙋‍♀️Ben. Patlamak üzereyim, yani 10lu haftalarda olsam, kesin bebk derim, o derece hareketlilik var içerde🙈

Hanımlar 5+5'de doktora gittim ama keseyi malesef göremedik hem karındna hem vajinal ultrasondan doktorum beta HCG istedi 5882 çıktı sonuç sabah hemen gel dedi dün sabah gittiğimde yine kese yoktu 😥😥 dış gebelikten şüphelendi ama dış gebelik bulgusu yok diyor HCG cok güzel artıyor ne agrı ne kanama hiç birşey yok pazartesi tekrar kan verip gidicem ama ömrümden ömür gidiyor resmen cok korkuyorum :KK43:( oğlumda 2000'li değerlerde keseyi görmüştük. Doktorda şaşkın acaba keseyi geç gören var mı aranızda? Benimkide bi umut
Canim benim arkadaşım da 4000 lerde keseyi göremedi ama bir hafta sonra kese de bebek de göründü. Sıkma canını biraz daha bekle

Çok teşekkürler
Direkt duşa giriyorum, aksi mümkün değil o şekil duramam.

Benim de tam o dönemde oldu .O gün tesadüf eseri keseyi de gördük. Bana progestan verdi .yalnız benim önce kahverengi sonra kırmızı/pembe oldu .onu kullandıktan 4 gün sonra falan o akıntı tammamiyle kesildi .baska bir doktor yine ultrasonla bakti ve kanama bölgesi var dedi .Dün yine gittim 7.haftada .yok bu kanama alanı değil bebek plasenta oluşmadığı için burdan besleniyor dedi .kanaman olmadığı müddetçe böyle dedi ama dıştan kanama olsa bu farklıymış

Canım böyle hafif kanamalar yerleşme kanaması gibi duruyor ama muayene edilmeden uzman görmeden bilemeyiz malesef, bu tarz konularda bence doktorla görüşülmeli doktor kanamanın tipine kesenin durumuna vs göre karar veriyor ben olsam kanamam çok olsa ya da çok ağrım olsa direkt acile giderdim ama az ve bir kez kanama olmuşsa pazartesi muayeneye giderdim
Doktora sordum proğestan fitil verdi

X