2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Off aynı dert bende de var. İlk bebeğimde 25 kilo aldım ilk üç ay 7 kilo almıştım bile ama zayıf hamile kalmıştım baya iştahım da çok artmıştı. Bunda o kadar da yemiyorum dikkat ediyorum bir kilo almışım bile nasıl olur aklım almıyo🙄 ödem oluyo olabilir mi acaba

Ödem gaz yapio sanırım bol su iciorum dikkat ediorum yediklerime ama aldım bu hafta yasak dedi 😂😂

Bende 25 kilo almıstım 10 kilosunu veremedim ve hamile kaldım bunda hedefim 9 kilo almak ilk gebeligim de cahilliğime geldi dogurunca hepsi gidecek sandım bu sefer almayacağım insallah saglıklı beslenmeye çalısıyorum 67 dim 2 kilo verdim bulantıdan ve kusmadan 65 im hedefim 75 ile bitirmek insallah 🙏🙏
Ben iki gebeligide 9 ve 10 kilo ile bitirdim. Çok zor değil aslında 8 den sonra yemedim tatlıyı abartmadim ve elimden geldiğince sağlıklı beslendim. Birgün abarttimsa diğer gün dikkat ettim. Sonrasi için çok güzel oldu doğum çıkışı 15 günde geldim eski kiloma.

Ben iki gebeligide 9 ve 10 kilo ile bitirdim. Çok zor değil aslında 8 den sonra yemedim tatlıyı abartmadim ve elimden geldiğince sağlıklı beslendim. Birgün abarttimsa diğer gün dikkat ettim. Sonrasi için çok güzel oldu doğum çıkışı 15 günde geldim eski kiloma.
Darısı başıma insallah ama bu farklı ilerliyor kızımda daha bir oburdum sanki

Ben de ssvd deneyeceğim inşallah😊 hayırlısı olsun. Doktor falan var mı aklında?
Ay inşallah kısmet olur. Canım ben sakaryadayım, istanbula yusuf olgaça gidicem. En çok o içime siniyor. Hem annemlerde istanbulda
Yaa valla kör olcam artık bakmaktan hiç böyle hayal etmemiştim net gözükür sanmıştım :KK70: :KK70:
Bence o ultrason makinasıyla ilgili canım benim. Bak benimkini aşağı ekliyorum.
Bende 25 kilo almıstım 10 kilosunu veremedim ve hamile kaldım bunda hedefim 9 kilo almak ilk gebeligim de cahilliğime geldi dogurunca hepsi gidecek sandım bu sefer almayacağım insallah saglıklı beslenmeye çalısıyorum 67 dim 2 kilo verdim bulantıdan ve kusmadan 65 im hedefim 75 ile bitirmek insallah 🙏🙏
Yaa çok aldık çünkü. Ben hepsini verdim ama sezeryan olmama rağmen üçüncü ayda spora başladım. 4 ay sonra 18 kilosu gitmişti. 6 ay olduğunda da hepsini verdim ama tabi bu kadar hızlı kilo alıp vermeden maalesef karnım da çatlaklar oldu ve zayıf da olsam çok az fazla derim var. Ben de bu sefer almak istemiyorum o kadar. Kısmet 🥺

Ya bilmiyorum bana su içsem yarıyordu. Hatta diyetisyene gitmeme rağmen kilo aldım. Gerçi doktoruma göre normaldi çok zayıf hamile kaldığım içinmiş ama yine de istemiyorum bir daha. Ben de 6 aya döndüm eski halime şükür 😅

Hanımlar canım çok nar istiyordu biraz önce bir butun narı yedim sonra şeytan gidikladi internetten baktım narin düşüğe sebep olduğu yazıyor böyle birşey duyan varmı çok korkuyorum

Hanımlar canım çok nar istiyordu biraz önce bir butun narı yedim sonra şeytan gidikladi internetten baktım narin düşüğe sebep olduğu yazıyor böyle birşey duyan varmı çok korkuyorum
Olmaz canım oturup bir kilo yersen belki. O kadar da pamuk ipliğine bağlı değil korkma sakın ☺️

Eklentiler

• 27204249-77CA-481E-B6E7-C16CC879C748.jpeg
    27204249-77CA-481E-B6E7-C16CC879C748.jpeg
    89,8 KB · Görüntüleme: 59
Tövbe estağfirullah🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ aksini yapan bir dua da var mıymış yoksa sadece kız çocuklarıni mi düşürmeye çalışıyorlarmış acaba😠 neyse, yüce rabbimin verdiği en tatlı nimet evladı, kız diye düşürmeye yarayacak bir dua zaten kabul olacak bir şey değil de, kızdım yine de. Rabbim sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin arkadaşım. Hatta şöyle diyim, onu size hayırlı evlat sizi de ona hayırlı ana baba eylesin rabbim. Bundan ötesi yok çünkü.
Aminn canim inşallah kız çocuğu gibisi yok rabbim uzun ömür versin hepsinede 🙏

dofh dofh ooh doktoru falan da bulmuşsun ne güzel😊 ben daha ilk muayeneye gitmedim. Her şey yolundaysa, sağlıklı bir gebelikse, ssvd onusunda konusucam doktorumla. Bakalım eğitim falan almak gerekiyor, güzel kitaplar var önerilen onlari alıp okuyacağım. Sevindim senin de ssvd düşünmene, destek oluruz inşallah birbirimize😊

Umarım ya sağolun ☺️
Ben narı çok severim, kızıma hamileyken mevsiminde haftada 2-3 gün en büyüklerinden temizler bi leğen nar içi hazırlardım resmen😂 kaşık kaşık yerdim. Hic bilmiyordum zararlı olduğunu. Bir sey de olmamış çok şükür. Hani plasenta previa da vardı ben de.Ne düşük ne kanama yaptı. Korkma sen de.

dofh dofh ooh doktoru falan da bulmuşsun ne güzel😊 ben daha ilk muayeneye gitmedim. Her şey yolundaysa, sağlıklı bir gebelikse, ssvd onusunda konusucam doktorumla. Bakalım eğitim falan almak gerekiyor, güzel kitaplar var önerilen onlari alıp okuyacağım. Sevindim senin de ssvd düşünmene, destek oluruz inşallah birbirimize😊
Yaa evet aklında o var ama ben de daha görüşmedim, yılbaşından sonra inşallah☺️ Ben de sevindim düşünen birinin olmasına. Çeşitli gruplar da var hep takip etmek lazım. Şu zorlu süreci bi atlatalım ondan sonra odaklanacağım ben de. ☺️ İnşallah olur gerçekten 🙏🏼
Yaa o kadar da para verdim muayneye bu kötü sonuç içn miydi 😔😒
Olur mu öyle şey ne güzek haberler almışsın ☺️☺️ Bebeğin orada sonuçta😍 makinası eski sadece mesela şimdi önemli değil ama ileride renklisi var mı kalitesi iyi mi önemli oluyo☺️ Bu siyah beyazlar kayboluyo zamanla ama renkliler çok güzel kalıyor😍

Bunu biliyorum bende erken gelişiyor erkek diyorlar bide😁 ama şu var oğullarımda gerçekten öyle oldu

Benim oğlumda 2 gün gecikmeye 1425 idi beta değeri. Aynı gün ilk muayenede kese göründü. Kalp atışını da 2 gün sonra duymuştuk.

Bu gebeliğimde 5 gün gecikmeye 579 değer. 9 gün geçince yeni bir kese göründü.
Geç döllenme falan olabilir ovulasyon takibi yapmadım.. 😁

İlk ne zaman öğrendin? Bat a kaç vardı? Geciktiği zaman kaç oldu mesela?

Kesin değil zaten bu. Ben ilkine hamileyken böyle bir muhabbet vardı 😁
1 gün gecikme 700 dü ama ilk adete 9 gün kala öğrendim değerim 2 di

X